Nepremenili dve penalty, ale vyhrali + FOTOGALÉRIA

Šéfredaktor|9. júl 2020 o 21:00

Humenné – Trebišov 2:1. Domáci zahodili dva pokutové kopy, hostia sa z bieleho bodu nemýlili.

V krátkom slede sa humenskí futbalisti stretli opäť s druholigistom. Pôvodne sa pod Vihorlatom mala predstaviť maďarská FC Kisvárda, ale problém s vízami hráčov znamenal zmenu. Náhradou bol Trebišov.

Slavoj buduje káder, skúšal viacero nových tvárí, okrem iných sa v jeho farbách objavil exhumenský srbský futbalista Radovanovič alebo dvojica Vinclér a Kanu, ktorá v ostatnom humenskom zápase bojovala na strane domácich proti FC Košice.

Humenčania dokázali nepriaznivý prvý polčas otočiť. Paradoxom boli až tri pokutové kopy. Trebišovský Kanu sa nemýlil, na druhej strane Serečina i Bednára vychytal Vinclér.

FK Humenné – Slavoj Trebišov 2:1 (0:1)

Góly: Serečin, Skvašík – Kanu (11m)

Rozhodoval: Basoš – Metil, M. Vasilenko

D: 450 divákov

FK: Slávik – Komjatý, Šuľak, Bednar, Vasiľ – Dzurjo, Zlacký, Streňo, Ruskovský – Milunovič, Serečin (Ganaj, Krídla, Mihok, Bavoľár, Porvazník, Skvašík)

Slavoj: Vincler – Ilinjo, Špak, Krajňak, Begala – Kanu, Digoň, Palfi, Issa – Radovanovič, Maguľak (Ihnát, Sitarčík, Selini, Vodilka, Valach, Fiľak, Vaľko).

Priebeh:

10. Dzurjo zachytil prihrávku súpera, ale zo 14 m vypálil priamo na brankára.

14. faul na Issua – PK: Kanu 0:1.

17. Serečin vnikol popri čiare až do päťky, spätnou prihrávkou našiel Dzurja, ktorého z 8 m Vincler reflexívne vychytal.

42. Begala bombou zo 16 m nechal vyniknúť Slávika výborným zákrokom.

47. po faule na Streňa – PK: Serečin, jeho strelu k žrdi Vincler kryl.

52. Komjatýho bomba z uhla opečiatkovala žrď.

64. Serečin z priameho kopu (20 m) – 1:1.

78. faul na Streňa – PK: Bednár namieril po zemi k žrdi, ale Vincler opäť skvele zasiahol.

80. Streňo v brejku zasekol obrancu a jeho technickú strelu z 10 m Vincler zneškodnil.

85. akcia rýchla a priamočiara po osi Streňo – Krídla – Skvašík 2:1.

Jozef Škrlík (Humenné): Po košickej takzvanej facke sme podali lepší výkon. Máme však ešte veľa rezerv. Prehrávali sme, druholigista nám ukázal, že musíme pracovať na behavosti, rýchlosti, ale aj tvrdosti. Úvod nás zaskočil, ale postupne sme sa súperovi vyrovnali. Po prestávke došlo k obratu, naša výhra bola snáď zaslúžená, keďže sme zahodili aj dve penalty.

Ondrej Desiatnik (Trebišov): Zápasový program sme uvítali. Dopoludnia sme absolvovali silovú tréningovú jednotku, ktorú mohli hráči dobre vybehať. Mužstvo v takomto zložení hralo prvýkrát, trochu sme sa kombinačne hľadali, ale účel to splnilo. Kanu, Digoň i Sitarčík nám už odklikli, ďalších hľadáme, skúšame, preto nám zápas padol vhod.