Rakúsko

MS v hokeji 2024: Česko zdolalo Rakúsko na nulu, stalo sa priebežným lídrom

Česko - Rakúsko: ONLINE prenos zo zápasu skupiny A na MS v hokeji 2024 v Česku.
Fotogaléria (7)
Česko - Rakúsko: ONLINE prenos zo zápasu skupiny A na MS v hokeji 2024 v Česku. (Autor: Sportnet)
Sportnet|17. máj 2024 o 17:20

Sledovali ste s nami online prenos zo zápasu skupiny A na MS v hokeji 2024: Česko - Rakúsko.

PRAHA. Česko a Rakúsko dnes hrali o 20.20 h ďalší zápas na MS v hokeji 2024. Sledovali ste s nami ONLINE prenos Česko vs. Rakúsko.

Zápas skupiny A sa hral v O2 Arena v Prahe.

Fotogaléria zo zápasu Česko - Rakúsko na MS v hokeji 2024 (skupina A)
Joj plus
Kde sledovať v TV?
Nasledujúce 3 týždne nie je plánovaný žiaden priamy prenos.

Hokej ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Veľká Británia - Dánsko na MS v hokeji 2024 (LIVE)

Majstrovstvá sveta Skupina A 2023/2024
17.05.2024 o 20:20
Česko
4:0
(1:0, 2:0, 1:0)
60' minúta
Ukončený
Rakúsko
Prehľad
Góly a asistencie: 20. Kaše (t.s.), 36. Kubalík (Tomášek, Špaček), 37. Flek (Stránský), 42. Tomášek (Palát).
Česko si poradilo s Rakúskom v pomere 4:0. Do streleckej liistiny sa zapísali Kaše, Kubalík, Flek a Tomášek.
Koniec zápasu.
59:25
Veľký aplauz znie pražskou O2 Arénou.
58:18
Palátovu strelu tečoval Tomášek, Madlener má puk vo výstroji.
57:10
Kaše neprestrčil puk na Sedláka, Rakúšania však puk iba odovzdávajú.
55:54
Kundrátek na Kämpfa, ten ešte hľadal pred bránou strieľanou prihrávkou Stránského, k tomu sa puk nedostal, Rakúšania išli dopredu, ale nerozumeli si v kombinácii.
53:46
Kempný si to chystal na strelu, pred bránou ale bolo husto, strela neprešla.
52:33
Tomášek zakončoval v páde, Česi sú naďalej nebezpeční.
51:34
Rakúšanom čas rýchlo plynie zatiaľ nič nenaznačuje, že by sa mali postarať o dramatizáciu zápasu. Puk vyhadzujú na zakázané uvoľnenie.
49:42
Nicklovo nastrelenie si Gudas takmer zrazil do vlastnej bránky, Mrázek zasiahol pravým betónom.
49:01
Hájkova strela skončila na prvom brániacom Rakúšanovi.
48:16
Rakúšania zachytili rozohrávku Mrázka popri mantineli, Mrázek následne musel riešiť strelu Stronga.
47:02
Schneider buchol d puku ba osi klziska, ten skončil presne v Mrázkovej lapačke.
46:24
Rakúšania sa len sporadicky dostávajú dopredu.
45:34
Beránek sa natlačil až do brány, v akcii pokračuje Kondelík.
43:55
Tomášek dal pod seba Palátovi, ten mieril privysoko.
43:10
Gudasova výzva na teč neprešla, Česi musia opustiť útočné pásmo.
42:28
Česi sú pri chuti, vytvorili si ďalšiu šancu, ale Madlener pokryl dorážky.
41:31
goalČesko dalo gól!
Prvú strelu vyrazil Madlener betónmi, no k odrazenému puku sa dostal Palát, jeho prihrávka na DAVIDA TOMÁŠKA mal oči, Tomášek strelou na lapačku k bližšej žŕdke zvyšuje už na 4:0.
Asistencia: Ondřej Palát
41:01
Schneider prenechal puk Zwergerovi, Mrázkovi jeho strela vypadla, Česi majú plné ruky práce, aby dostali puk z obrannej tretiny.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Druhá tretina dopadla pre Čechov výborne, v rozpätí 64 sekúnd skórovali Kubalík a Flek.
Tretia tretina sa začne o 22:05.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:46
Haudum napriahol, jeho príklep Mrázek chytá a upokojuje hru.
39:30
Menšia skrumáž pred českou bránkou, ale Schneider ani Rossi nedokázali puk upratať za bránkovú čiaru.
38:29
Huber skúsil strelu z veľkého uhla, puk bol tečovaný na ochrannú sieť.
36:53
JAKUB FLEK nakopol motory, prekorčuľoval brániacich Rakúšanov a skóroval po ľade pomedzi Madlenerove betóny.
Asistencia: Matěj Stránský
36:25
Kämpfova strela poriadne vyprášila Madlenerovu lapačku.
35:49
Česko využíva presilovku 4 na 3. Prihrávky na jeden dotyk po osi Špaček, Tomášek, DOMINIK KUBALÍK, Madlener sa nestihol presunúť a Česko vyhráva 2:0.
33:14
Palátova strela Madlenerovi vypadla, no Palát ani jeho spoluhráči sa k dorážke nedostali.
32:45
Baumgartner vystrelil z otočky z osi klziska, našťastie pre Česko mieril nepresne.
31:39
Krížna prihrávka Beránka na Fleka, bola príliš prudká, Flek to nemal na zakončenie, Česi si následne šancu nevypracovali.
31:21
Kundrátek na Fleka, ten tečoval puk na zadný mantinel, Česi ho nezískali.
29:52
Baumgartner sa zboku natlačil do zakončenia, Mrázek si dobre pokryl bližšiu žŕdku.
29:01
Prebúdzajú sa Rakúšania, zároveň sa prebúdza aj hala, ktorá cíti, že Česi potrebujú podporiť.
27:34
Na jednej strane pálil Kempný, na druhej Heinrich.
26:34
Kubalík sa rútil do šance, ale tesne pred bránou bol vytlačený.
25:53
importantZwerger prihral pod seba do druhej vlny Rossimu, výborný Mrázek podržal svoj tím.
25:16
Krejčík zakončoval v jazde bekhendom, Madlener prerušil hru.
24:03
Teraz sa Česi usadili v pásme, akoby hrali presilovku, Kundrátek však od modrej netrafil bránu.
22:33
Schneiderova delovka z prvej bola nepresná, Česi sa oslobodzujú.
21:41
Mrázek vyrážal Rafflovu strelu, Rakúšania sú usadení v pásme.
21:24
Schneiderova strela z prvej minula bránku.
21:06
Radko Gudas – 2 min., podrazenie.
20:50
Rakúšania v šanci pri avizovanom vylúčení českého tímu.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Dominik Kubalík – 2 min., hrubosť.

Benjamin Baumgartner – 2 min., hrubosť.
Po prvej tretine vyhráva Česko nad Rakúskom 1:0 po góle Kašeho z trestného strieľania zo záverečnej minúty. Po záverečnom hvizde sa na ľade strhla šarvátka, bude sa vylučovať, ale až na začiatku druhej tretiny, ktorá sa začne o 21:11.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:32
ONDŘEJ KAŠE poriadne vybabral s Madlenerom, zbavil sa ho blafákom do bekhendu a puk poslal pod hornú žŕdku.
19:29
importantKaše dostal puk do jazdy od Červenku, v nájazde bol faulovaný, nariadené je trestné strieľanie!
18:09
importantKämpf bol nepríjemne narazený na mantinel Stapelfeldtom, dlho sa z ľadu nedvíhal, no už odchádza po vlastných.
18:05
Mrázek vyšiel z brány a musel zasahovať proti strele Rohrera.
17:37
Česi dostali puk do stredného pásma, Rakúšania boli rýchlo späť, Maierovi puk ušiel, Mrázek ho prikryl.
16:52
Rakúšania prvýkrát uzamkli Čechov, od modrej strieľal na teč Strong, puk končí vedľa pravej tyčky.
16:15
Z ničoho nič sa pred bránou zjavil Zwerger, Mrázek musel zasahovať.
15:36
Krejčík nastreľoval puk z prvej od modrej, pred bránou clonili dvaja českí hráči, no puk skončil u Madlenera, ktorý prerušil hru.
14:52
Prihrávka pred bránku na Beránka, Madlener nevedel, kde je puk, situáciu ale zvládol, Rakúsko odolalo.
14:30
Špačkova tvrdá delovka od modrej z prvej skončila na zadnom mantineli.
13:33
Rutta nastreľoval puk, Rakúšania strelu dobre zblokovali.
12:38
Tempo hry trochu upadlo, Rakúšania sa už dokážu častejšie udržať na puku, no šancu ešte nemali.
11:02
Dlho sa o puk bojovalo na zadnom mantineli v českom útočnom pásme, napokon ho vydolovali Rakúšania.
09:38
Gudas nastreľoval puk na bránku, Madlener veľa nevidel, dokázal ale adekvátne zareagovať.
09:08
importantČervenka prihral Sedlákovi, ktorý neprekonal Madlenera! Česi už mali viacero slušných šancí.
08:26
Rakúšania odišli striedať, Kondelík mal tak veľa priestoru na ľavom krídle, no jeho strela príklepom bola zblokovaná vedľa pravej žrde.
07:07
importantĎalšia česká príležitosť. Stránský ju pripravil Voženílkovi, no ten zoči voči Madlenerovi neuspel.
06:16
Kubalíkovu prudkú strelu Madlener vyrazil vyrážačkou.
05:50
Rakúšania sa chceli tiež pripomenúť, zatiaľ sa ale nevedia udržať v útočnom pásme na dlhší čas.
04:16
Kubalík sa dostával do sľubnej šance v prečíslení dva na jedna, no v rozhodujúcom momente mu skĺzol puk z čepele.
03:56
Puk zostal voľný pred rakúskou bránkou, Madlener ale zasahovať nemusel.
03:01
Sedlák sa rútil dopredu, Rakúšania ale zastavili tento rodiaci sa brejk.
02:23
Flek nahadzoval puk z otočky, až na bránu neprešiel.
01:08
Česi začali aktívne, hneď sa nasťahovali do útočného pásma, Rakúšanom sa po minúte podarilo vyhodiť puk iba na icing.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Česko: Mrázek (Dostál) – Krejčík, Gudas (A), Kempný, Rutta, Hájek, Kundrátek, Špaček – Červenka (C), Sedlák, Kaše – Palát (A), Tomášek, Kubalík – Voženílek, Kämpf, Stránský – Beránek, Kondelík, Flek.

Rakúsko: Madlener (Höneckl) – Heinrich (A), Nickl, Unterweger, Wolf, Strong, Maier, Stapelfeldt, Brunner – Raffl (C), Nissner, M. Huber – Zwerger, Rossi, Schneider – Ganahl (A), Baumgartner, Haudum – P. Huber, Wukovits, Rohrer.
Na českú reprezentáciu čaká nevyspytateľný súper Rakúsko. Úvodné buly je naplánované na 20:20.

Rakúšania dokázali hrať vyrovnanú partiu so Švajčiarmi, Kanaďanom uchmatli bod a včera dokonca zdolali Fínov. Víťazný gól strelil Baumgartner iba necelú sekundu pred záverečným klaksónom. Rakúšania majú na konte štyri body a patrí im piata priečka.

Česi sú tretí, doposiaľ získali deväť bodov. Zatiaľ podľahli iba Švajčiarom, zdolať dokázali Fínov, Nórov aj Dánov.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:20.

Tabuľka: Skupina A

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body
Domov»MS v hokeji 2024»MS v hokeji 2024: Česko zdolalo Rakúsko na nulu, stalo sa priebežným lídrom