Reprezentácia SR "A" muži

Slováci nezlomili ani na tretí pokus nemecké prekliatie. V Göppingene ich odstrelil Wittig

5. okt 2023 o 20:42

Slovenskí futsaloví reprezentanti sa nedočkali víťazstva ani vo svojom treťom zápase v elitnom kole kvalifikácie MS 2024.

(tasr) Vo štvrtok prehrali v Göppingene s domácim Nemeckom 3:4 a výrazne tak klesli ich šance na postup. V tabuľke C-skupiny figurujú na poslednej štvrtej priečke. Hetrikom sa v domácom drese blysol Christopher Wittig.

Zverencov trénera Mariána Berkyho poslal po piatich minútach hry do vedenia Patrik Zaťovič, ale domáci dokázali ešte do prestávky vyrovnať. V 27. minúte dostal Tomáš Drahovský svoj tím opäť do vedenia, slovenská radosť však trvala iba 23 sekúnd a Nemci znova vymazali jednogólové manko. Wittig potom svojím druhým zásahom v zápase poslal Nemcov do vedenia 3:2 a hoci Drahovský v 35. minúte vyrovnal, minútu a pol pred koncom sa strelecky presadil tretíkrát Wittig na 4:3.

Najbližšie sa slovenskí futsalisti predstavia v kvalifikácii opäť proti Nemecku, privítajú ho v pondelok 9. októbra o 18.30 h v Leviciach.

Slovenský výber nikdy neštartoval na svetovom šampionáte. Na veľkom turnaji sa predstavil premiérovo až vlani. Na ME v Holandsku postúpil do štvrťfinále, v ktorom nestačil na Španielov a obsadili konečnú 8. priečku.

Elitné kolo kvalifikácie na MS - C-skupina (Göppingen):

Nemecko - SLOVENSKO 4:3 (1:1)
Góly: 16., 32. a 39. Wittig, 27. Sözer - 27. a 35. Drahovský, 6. Zaťovič. Rozhodoval: Purinš (Lit.), ŽK: Wiegels - Směřička