NIKÉ FUTSAL EXTRALIGA

2.FINÁLE PLAY-OFF: Košice uštedrili Lučencu prvú prehru v sezóne a vyrovnali stav série

7. máj 2024 o 20:56

Druhý diel finálovej série v Košiciach patril domácemu Podpor Pohybu. Obhajcovi z Lučenca uštedrili prvú prehru v aktuálnej sezóne.

Domáci mali skvelý úvod do zápasu, po góloch Bača a Palfiho sa už v 6.minúte dostali do dvojgólového vedenia. Lučenec spálil niekoľko šancí, najlepší strelec extraligy aj play-off Marton mieril iba do brvna.

Po zmene strán začal MIMEL využívať piateho hráča v poli, oranžoví dres si striedali Ostrák s Fehérvárim. V 25.minúte vychytal v tutovke Oberman Romera Molera. Dve tvrdé strely Ivana a Bača volali po góloch, zmenu skóre nepriniesla ani strela Matisa opäť iba do brvna v polovici druhého dejstva. Zverenci Mariána Berkyho sa čoraz častejšie spoliehali na hru bez brankára, práve pri nej Ostrák konečne odklial bránku Obermana. Bačo a práve gólman domácich mohli gólom do prázdnej bránky vrátiť pokoj na nohy domácich, chýbali však centimetre. Naopak Vezezuelčanovi Romerovi Milerovi vyšla samostatná akcia a prudkým zakončením medzi nohy Obermana nechytateľne vyrovnal. Fehérvári mohol v 36.minúte streliť vytúžený gól, obhod mu však nevyšiel podľa predstáv. Lučenec pokračoval v hre bez brankára, chybu však potrestal Korček, ktorý trafil pekne z prvej výhod Obermana.

2.finále play-off Niké Futsal Extraligy:

Podpor Pohyb Košice – MIMEL Lučenec 3:2 (2:0)

Góly: 4. Bačo, 6. Palfi, 38. Korček – 32. Ostrák, 35. Romero Molero

(stav série – 1:1 na zápasy)

Ďalší program:

3.finále 10.5. o 20:05 v Lučenci, 4.finále 14.5. v Košiciach, prípadné 5.finále 17.5. v Lučenci