Novinky z futbalu

Prehrať si nezaslúžil nik. Sladko-kyslá 92. minúta

(Autor: Marián Škuba)
6. apr 2022 o 12:05

Uzimené počasie nebolo pre futbalové dianie pod Jasenovským hradom ideálne, napriek tomu sa bolo na čo pozerať. Bojovalo sa do záverečného hvizdu, v nadstavenej porcii šiestich minút sa menilo skóre. Sladká bola 92. minúta pre domáci Jasenov, kyslá pre hosťujúci Stakčín. Body sa po výsledku 1:1 v derby podelili.

Nadstavených 6 minút takmer obratom

Zaváhanie jasenovskej defenzívy v 6. min. dožičilo loptu na kopačky Husťáka, ktorý sa razom dostal osamotený na hranicu šestnástky, odkiaľ pohotovou strelou otvoril skóre – 0:1. Domáci ostali „oparení“, v 15. min. opečiatkovala hlavička stakčínskeho Šuľáka brvno. Až v 17. min. sa triasli aj hostia, keď Benec z hranice malého vápna minul. O tri minúty Mikunda pasom vyslal D. Mattu za chrbát stakčínskej obrany, domáci rýchlonohý útočník pálil halfvolejom z 12 metrov nad.

Aj druhý polčas začali lepšie hostia – strele Shcherbanycha z 10 metrov chýbali centimetre. Na druhej strane rovnako pochodil D. Matta. Za hlavu sa chytal tento domáci útočník aj v 65. min., z 20 metrov opečiatkoval žrď a dorážku Timuľáka zlikvidoval bravúrne brankár Timko. V 67. minúte opäť chýbalo domácim máličko, priamy kop Mišľana z 25 metrov skončil na brvne. Čas plynul a rozhodca nastavil 6 minút... Jasenovský tlak sa dočkal radosti v 92. min., lebo strela Maľára si našla cestu v spleti nôh – 1:1. A to ešte mohli domáci udrieť v 95. minúte...

Bývalí spoluhráči z „Loky“

Lokomotíva Košice bola svojho času považovaná za jedno z najúspešnejších mužstiev Československa. V sezóne 1978/79 v odvete 1. kola Pohára UEFA porazila talianske AC Miláno 1:0. Aktuálne pôsobí slávna „Loky“ na 5-ligovej úrovni. Prečo tento klub spomíname? Tréneri oboch tímov – Róbert Chalupka (Jasenov) a Fedor Kurinčák (Stakčín) boli v súťažnom ročníku 2008/2009 práve v drese košických železničiarov spoluhráčmi.

Róbert Chalupka (Jasenov) a Fedor Kurinčák (Stakčín). Bývalí spoluhráči z FC Lokomotíva Košice. (Autor: Marián Škuba)

Boj zblízka, obetavý výkon

Ak padne gól v 92. minúte a výrazne prehovorí do výsledku, hodnotenie je logicky opačné. Jedna strana je vďačná za zisk bodu, druhá lamentuje nad stratou dvoch...

Róbert Chalupka (Jasenov): „Do prestávky sme boli neaktívni, inkasovaní gól nás dosť zaskočil. Po obrátke by som nazval zápas ako „boj zblízka“ – hostia hrozili rýchlymi útočníkmi, my sme dobývali obranný val. Tlak napokon vyústil do vyrovnania. Remíza je zaslúžená.“

Fedor Kurinčák (Stakčín): „Každý bod z ihriska súpera sa ráta, má však pre nás trpkú príchuť. Siahali sme po troch, čím by sme zmazali domáce zaváhanie. Chlapcom ďakujem, podali obetavý výkon. Výborný piatoligový zápas.“

Jasenov – Stakčín 1:1 (0:1)

Góly: 90.+ M. Maľár -. 6. R. Husťák

ŽK: Ketcem, Voloch, Vozár, Kapráľ (Stakčín)