WU15 - Slovensko - Česko 4:2

WU15 Slovensko - Česko (3.5.2024)
WU15 Slovensko - Česko (3.5.2024) (Zdroj: SFZ, Autor: Roman Ferstl)
3. máj 2024 o 14:01

BÁNOVCE NAD BEBRAVOU (SFZ) – Slovenské futbalistky do 15 rokov oplatili prehru českým rovesníčkam z prvého duelu. Vo výbornej atmosfére vyhrali zverenky trénera Petra Janušku 4:2.

Naše dievčatá mali skvelý úvod zápasu. Už v 4. minúte museli Češky odvrátiť na rohový kop, po ňom posunula loptu naspäť pred bránku Ema Hankociová a Simona Amrichová otvorila skóre.

Už o päť minút bolo 2:0 pre slovenský tím, Hankociová zahrávala štandardku, centrovanú loptu podvihla hlavou Nechutová a prelobovala vlastnú brankárku. V 14. minúte ukázala svoju rýchlosť Milena Mulamba, ktorá vystrelila s loptou smerom na českú bránku, ale jej pokus skončil iba na brankárke Garčinskej.

V 22. minúte mohla zvýšiť vedenie Laura Bučková, no o desať minút to už vyšlo. Po krásnej individuálnej akcii strelila tretí gól nášho družstva Vivien Vajda.

Potom sa začali ozývať aj súperky, v 35. minúte nastrelili Češky žrď a v 41. minúte im to už vyšlo, keď sa presadila Najvarová.

Do šatní sa odchádzalo za stavu 3:1 a po prestávke súperky náš tím zatlačili. V 56. minúte vyrazila prvú strelu naša brankárka Michaela Sluková, no na pokus Nagyovej už nestačila. Český tlak pokračoval, ale naše dievčatá odolávali a poistka prišla štyri minúty pred koncom.

Malú domov od obrankyne brankárka nespracovala, neúnavná Bučková ju dostala pod tlak, získala loptu a do prázdnej bránky pečatila skóre.

HLAS PO ZÁPASE

PETER JANUŠKA (tréner WU15): „Vstúpili sme do tohto zápasu ako v prvom dueli domáce Česko, góly nám dali trošku pohodu, sebavedomie. Prvý polčas z našej vyzeral oveľa lepšie, ako ten u súpera. V druhom pridali Češky góly, dotiahli sa, sily trochu odchádzali, ale konečne sme na úrovni dievčenskej 15-ky zdolali Česko po dlhých rokoch. Dostávali sme sa viac k lopte, dokázali vytvoriť niečo semrom dopredu, na začiatku sme šance stihli premeniť. Máme typologicky hráčky – krídelníčky, útočníčky, ktoré sú tzv. ťahové, rýchlostné. V prvom zápase sme nedokázali po zisku loptu udržať a dostať ju do priestorov pred bránkou, tak teraz sa nám to podarilo.“