3.

Beth Potterová

Veľká Británia

+ 15 s

PARÍŽ. Francúzska reprezentantka Cassandre Beaugrandová získala zlato v triatlone žien na domácich olympijských hrách v Paríži.

Striebro si vybojovala Julie Derronová zo Švajčiarska a bronz Beth Potterová z Veľkej Británie.

Dvadsaťsedemročná Beaugrandová získala druhú olympijskú medailu v kariére, pred troma rokmi v Tokiu skončila tretia v miešanej štafete.

Na domácej olympiáde v triumfovala časom 1:54:55 hodiny o šesť sekúnd pred Derronovou. Tretia Potterová stratila 15 sekúnd.

Beaugrandová ťažila najmä z dobrej bežeckej časti. Po úvodnej plaveckej (1,5 km), ktorá sa nakoniec uskutočnila vo vodách Seiny, figurovala na šiestej priečke, na bicykli (40 km) mala až 20. najlepší čas, ale v záverečnej bežeckej časti (10 km) bola najrýchlejšia.

Beaugrandová zaútočila v záverečnom kole a úplne vyčerpaná si dobehla pre najväčší úspech v kariére. Na radosť domácich priaznivcov získala pre Francúzsko prvú olympijskú medailu v individuálnej triatlonovej disciplíne.

Triatlonistky v rieke Seina na OH v Paríži 2024.
Triatlonistky v rieke Seina na OH v Paríži 2024. (Autor: TASR/AP)

Súťažilo sa v náročných podmienkach, pretekárkam sťažil plaveckú časť nepríjemný prúd v Seine a šmykľavé cesty na bicykli po nočnom daždi, ktorý zapríčinil niekoľko pádov.

O tom, že preteky prebehnú podľa plánu a plávať sa bude v Seine, rozhodli organizátori len pár hodín pred štartom, keďže po troch dňoch nevyhovujúcich podmienok v rieke sa kvalita vody dostala nad požadované normy.

Barbora Krejčíková v zápase proti Ukrajinke Eline Svitolinovej na OH 2024 v Paríži.
Boris Vanyadnes 00:204
Češka bola na kurte do desiatej večer, ale proti Schmiedlovej je aj tak jasná favoritkaBarbora Krejčíková hrá aj štvorhru s Kateřinou Siniakovou.
Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová.online
dnes 10:30
ONLINE: Anna Karolína Schmiedlová - Barbora Krejčíková dnes, tenis na OH 2024 LIVE (štvrťfinále)Sledujte ONLINE prenos zo zápasu štvrťfinále tenisového turnaja na OH 2024: Anna Karolína Schmiedlová - Barbora Krejčíková.
dnes 10:30
Zuzana Paňková na OH 2024 v Paríži. online
dnes 12:30
ONLINE: Vodný slalom na OH 2024, Zuzana Paňková dnes LIVE (semifinále C1)Sledujte online prenos zo semifinále C1 žien vo vodnom slalome na OH 2024. Predstaví sa aj Zuzana Paňková.
dnes 12:30
Iga Swiateková.
dnes 11:04
Swiatekovej sa oplatila trpezlivosť, na štvrťfinále sa chce pripraviť hlavne taktickyPodmienky vo francúzskej metropole budú v stredu o to náročnejšie, že ortuť teplomera by mala stúpnuť nad 35 stupňov Celzia a dokonca by mohla atakovať štyridsiatku.
dnes 11:04
dnes 10:49
dnes 10:49
Domov»Olympiáda Paríž 2024»VIDEO: Podporovali ju tisícky ľudí. Domáca triatlonistka uspela, pretekárky plávali aj v Seine