Fotogaléria (137)
Kapitán Slovenska Milan Škriniar. (Autor: TASR/AP)
Ivan Mriška|30. jún 2024 o 21:10

Na trávniku plakal aj Róbert Boženík.

GELSENKIRCHEN. Futbalisti Slovenska podali proti Anglicku na EURO 2024 heroický výkon. Nakoniec však favoritovi z Anglicka podľahli 1:2.

Francesco Calzona, tréner Slovenska: "Musíme byť hrdí na toto mužstvo. Hrali sme vyrovnaný zápas so silným Anglickom. Počas druhého predĺženia sa hralo na ich polke, nemôžeme byť preto nič iné ako hrdí.

Nechýbalo mi nič, hrali sme výborný zápas. Jasné, že hodnota tímu Anglicka je obrovská, ale my môžeme byť hrdí na to, čo naši chlapci ukázali."

Milan Škriniar, kapitán Slovenska: "Som smutný. Chýbalo nám 30 sekúnd a mohli sme sa tešiť. Ale taký je futbal. Nemám slov... Som hrdý na chlapcov, trénerov a všetkých, čo sme tu spolu. Vytvorili sme neskutočnú partiu, mrzí ma, že to takto skončilo. Momentálne nemám slov...

Verím, že sa vrátime silnejší a budeme reprezentovať Slovensko tak, ako počas tohto EURO. Anglicko nás kvalitou dotlačilo do pozície, že sme museli brániť. Majú na to kvalitu.

Bránili sme však dobre. Ale žiaľ, prišiel svetový gól, takže ťažko k tomu niečo povedať. Škoda, škoda... V predĺžení sme sa snažili s tým niečo urobiť, mali sme na to šance, škoda... Ukázali sme, že Slovensko patrí na futbalovú mapu."

Ján Ďurica, futbalový expert: "Viem sa vcítiť do kože hráčov. Keď sme videli, ako Robo Boženík plače... Sme z toho smutní. Po takom výkone, ako sme bojovali, odmakal si to každý jeden hráč, je to obrovská škoda. Strašne mi to je ľúto, že po takom výkone sa lúčime s turnajom."

Fotogaléria zo zápasu Slovensko - Anglicko v osemfinále EURO 2024
Jude Bellingham strieľa gól nožničkami v zápase Slovensko - Anglicko v osemfinále EURO 2024.
dnes 22:203
Slováci boli lepší, píšu Briti. Favorit minútu od krachu, zachránili ho spásonosné nožničkyPozrite si ohlasy médií po zápase Slovensko - Anglicko v osemfinále EURO 2024 (ME vo futbale).
dnes 22:203
Ivan Mriškadnes 21:1011
Škriniar počas rozhovoru plakal. Nemám slov, smútilNa trávniku plakal aj Róbert Boženík.
Vpravo Jude Bellingham.
dnes 20:04
dnes 20:04
Declan Rice,  Jude Bellingham,  Dávid Strelec, Juraj Kucka a Milan Škriniar v zápase Slovensko - Anglicko na EURO 2024.
dnes 20:4324
Slováci budú tento zápas dlho ľutovať. Oznámkujte futbalistov za výkon proti AnglickuKto nesklamal, od koho sa čakalo viac.
Dávid Strelec v súboji o loptu.
dnes 19:513
dnes 19:513
Ivan Schranz.
dnes 18:34
dnes 18:34
Harry Kane oslavuje gól v zápase Slovensko - Anglicko v osemfinále EURO 2024.
dnes 18:52
FOTO: Slováci mali postup na dosah, napokon sa lúčia. Pozrite si TOP momenty zo zápasu proti AnglickuPozrite si najlepšie momenty zápasu Slovensko - Anglicko v osemfinále EURO 2024 (ME vo futbale).
dnes 18:52
Milan Škriniar povzbudzuje slovenského brankára Martina Dúbravku.
Pavol Spáldnes 08:008
Angličan ukázal na rapotavého Slováka: Dajte si pozor, vábi veľkokluby, srší to z nehoMôžu Slováci vyradiť Anglicko? Stali sa aj väčšie zázraky.
Vladimír Weiss starší ako tréner Slovenska na tréningu pred prípravným zápasom vo Wembley proti Anglicku.
Martin Kozinkadnes 09:008
Weiss bol za facku od Angličanov rád, Lobotka ich už raz (na chvíľu) umlčalSlovensko nastúpi proti Anglicku v osemfinále EURO 2024.
Tréner Slovenska Francesco Calzona na EURO 2024.
dnes 17:152
Calzona stavil na osvedčenú zostavu. V plnej sile nastúpia aj AngličaniaPozrite si základné zostavy zápasu Slovensko - Anglicko v osemfinále EURO 2024.
dnes 17:152
Harry Kane v zápase Anglicko - Slovinsko na EURO 2024
so 23:001
História hovorí v prospech Anglicka, ale penalty mu na veľkých turnajoch nejdúPozrite si zaujímavé štatistiky a vzájomnú bilanciu Slovenska a Anglicka pred osemfinále na EURO 2024 (ME vo futbale).
so 23:001
Tréner Anglicka Gareth Southgate sleduje zápas Dánsko - Anglicko.rozhovor
Titanilla Bődso 08:3015
Viem si predstaviť, že anglickí fanúšikovia už majú rezervované hotely na štvrťfinále, vraví novinárPeterjon Cresswell si myslí, že Angličanov čaká ťažký zápas.
Francesco Calzona.rozhovor
Martin Kozinkaso 08:0017
Szilárd Németh: Hráči pod Calzonom pochopili, že sa nemusia strachovaťRozhovor s historicky tretím najlepším strelcom slovenského národného tímu.
Milan Škriniar mal dobrú náladu.
Titanilla Bődpi 14:006
Anglicko? Káder majú nabitý hviezdami, ale ako tím sme lepší, myslí si kapitán SlovákovV tábore Slovákov nebadať ponorkovú chorobu.
Ondrej Duda sa po zápase s Rumunskom fotil s fanúšikmi.
Titanilla Bődpi 07:304
S Angličanmi je šanca o niečo väčšia. Slováci však musia do zápasu ísť s pokorouKonfrontácia so Španielskom pred tromi rokmi nedopadla dobre.