Francesco Calzona

Francesco Calzona sa narodil 24. októbra 1968 v talianskom meste Vibo Valentia.

Nemá za sebou veľkú hráčsku kariéru. „Nikdy nebol hráčom najvyššej úrovne. Hral len v regionálnej amatérskej lige. Keď bol mladý, predával kávu na ulici,“ opisoval ho taliansky novinár Giovanni Frezzetti.

Calzona síce má za sebou bohatú kariéru v pozícii asistenta, ale nikdy pred pôsobením na lavičke Slovenska nebol hlavným koučom.

Je považovaný za experta na analýzu súpera.

„Prešiel som rôznymi kategóriami a určite som nebol iba asistentom, ktorý nosil trénerovi bundu. Každému na začiatku kariéry nejaké skúsenosti chýbajú. Ja som bol asistentom na najvyššej úrovni. Získal som viac skúseností, ako keby som chodil na univerzitu. A to je podľa mňa pridaná hodnota,“ povedal Calzona.

Dlhé roky spolupracoval so slávnym trénerom Mauriziom Sarrim - v Perugii, Alessandrii, Sorente, Empoli a napokon aj v SSC Neapol.

Koncom augusta 2022 sa Calzona upísal Slovenskému futbalovému zväzu na pozíciu hlavného trénera do konca roka 2023, pričom v prípade postupu na EURO 2024 sa jeho kontrakt automaticky predlžuje aj na EURO.

Tréner Francesco Calzona.
Titanilla Bődšt 17:103
Ešte sme nič nedosiahli, varuje Calzona. Je zbytočné hovoriť o nás troch, dodáva DudaSlovensko nastúpi v druhom zápase na EURO 2024 proti Ukrajine.
Titanilla Bődšt 17:103
Francesco Calzona (uprostred) v zápase proti Belgicku.
ut 15:383
Calzona spieval slovenskú hymnu. Je to obrovský prejav rešpektu voči krajine, hovoríSlováci v pondelkovom dueli prekvapivo zvíťazili nad favorizovaným Belgickom 1:0.
ut 15:383
asistent trénera Simone Bonomi
Pavol Spálut 13:452
Vyletí z lavičky a kričí. Najväčší burlivák zo slovenského tímu sa vyučil v slávnom klubeSlovenskú hymnu mám vytlačenú na papieri.
Pavol Spálut 13:452
Brankár slovenskej futbalovej reprezentácie Martin Dúbravka (vpravo), kapitán Martin Škriniar (vľavo) a Belgičan Jérémy v zápase Belgicko - Slovensko na ME vo futbale.Calzona ukázal, že dokážeme hrať odvážne. Lobotka si možno vypýtal životný prestupExperti Sportnetu hodnotia zápas Slovensko - Belgicko na EURO 2024.
Stanislav Lobotka v súboji s Orelom Mangalom v zápase Slovensko - Belgicko v skupine E na EURO 2024.
Titanilla Bődpo 22:505
Menšie chyby Slovákov nerozhodili, tímový výkon slávil úspech (hodnotenie)Hodnotíme slovenských futbalistov po zápase s Belgickom na EURO 2024.
Titanilla Bődpo 22:505
Radosť slovenských futbalistov  po strelení úvodného gólu v zápase Slovensko - Belgicko v skupine E na EURO 2024.
Miloslav Šebelapo 20:424
Obľubujem, keď nám nikto neverí. Pre toto všetci makáme, tešil sa LobotkaReakcie slovenských hráčov po víťazstve nad Belgickom na EURO 2024 (ME vo futbale).
Miloslav Šebelapo 20:424
Róbert Boženík v drese Slovenska.
po 17:00
Na hrote Slovenska nastúpi Boženík, ofenzíve Belgicka bude v bráne čeliť DúbravkaPozrite si základnú zostavu Slovenska na zápas proti Belgicku.
po 17:00
zľava Milan Škriniar, Dávid Hancko a Stanislav Lobotka počas tréningu Slovenska na EURO 2024
po 10:58
Slováci sú na Belgičanov nažhavení, znie z Nemecka. Škriniar cíti správnu nervozituVšetci slovenskí reprezentanti sú pred úvodným duelom na EURO 2024 zdravotne v poriadku.
po 10:58
Milan Škriniar počas tlačovej konferencie pred zápasom Slovensko - Belgicko na EURO 2024
po 07:15
Škriniar: Belgicko nie je len De Bruyne. Veríme, že nájdeme recept, ako ich zastaviť (Sportnet podcast)Vypočujte si pondelkovú časť denného športového podcastu portálu Sportnet.sk, v ktorom si zhrnieme to najdôležitejšie, čo sa udialo v športovom svete.
po 07:15
Kevin De Bruyne
Pavol Spálne 21:009
Koho sa hviezdny Belgičan najviac obáva? Ukázal na troch slovenských mužovŠkriniar sa cíti stále ako malý zajačik.
Pavol Spálne 21:009