Maďarský hádzanár Bence Imre po prehre s Nórskom na OH 2024.
Maďarský hádzanár Bence Imre po prehre s Nórskom na OH 2024. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|31. júl 2024 o 13:45

Hádzanári Maďarska si skomplikovali postup do štvrťfinále.

PARÍŽ. Ak hádzanári Maďarska nepostúpia do štvrťfinále olympijského turnaja v Paríži, zrejme budú vedieť povedať, ktorý moment bol kľúčový.

Koncovka zápasu proti Nórsku bude určite patriť medzi najdramatickejšie momenty hier, hoci išlo len o zápas základnej skupiny.

Za vyrovnaného stavu 25:25 mali Nóri útok, ale po dosť kostrbatej kombinácii stratili loptu. Do brejku sa dostal Bence Imre, ale vo veľkej šanci ho osem sekúnd pred koncom vychytal brankár Torbjorn Bergerud.

Navyše, lopta sa od ochrannej sieti odrazila priamo do rúk nórskeho gólmana.

Ten pohotovo rozohral na Simena Lyseho, ktorý na ľavom krídle našiel Alexandra Blonza a ten dve sekundy pred uplynutím 60. minúty rozhodol.

Veľkú chybu, priam až školácku, urobil Maďar Zoran Ilič. Ten po nepremení šance svojho krajana mal hlavu sklonenú, nesledoval hru a potom už nestihol zastaviť Blonza pri jeho zakončení z krídla.

Pre Maďarov je to druhá prehra na turnaji a výrazná komplikácia v súboji o postup do vyraďovacej časti. Na konte majú len dva body a pred sebou ešte zápasy s Dánskom a domácim Francúzskom.

"Odohrali sme skvelý zápas, počas celých 60 minút sme boli konkurencieschopní a držali sme krok s jedným z najlepších tímov na turnaji.

Mohli sme vyhrať, ale nemali sme šťastie, a na takomto turnaji potrebujete aj šťastie. Zápas napokon dopadol podľa najhoršieho možného scenára.

Je mi ľúto chalanov a obzvlášť Benceho Imreho, ktorý by si zaslúžil skórovať z tej poslednej šance. Ukázali sme však, že vieme bojovať proti akémukoľvek súperovi," povedal po zápase tréner Maďarska Chema Rodriguez.

Hádzaná na OH 2024 - muži:

A-skupina:

Chorvátsko - Nemecko 31:26 (15:13)

Najviac gólov: Martinovič 9, Cindrič, Duvnjak a Šoštarič po 5 - Golla 8, Uscins 4, Witzke a Dahmke po 3

Španielsko - Japonsko

/hrá sa od 14.00 h/

Slovinsko - Švédsko

/hrá sa od 16.00 h/

B-skupina:

Nórsko - Maďarsko 26:25 (11:13)

Najviac gólov: Blonz 9, Lyse 6, Sagosen a Setterblom po 3 - Imre, Bodó a Bánhidi po 6