MS v hokeji do 20 rokov 2024

Slovenskí reprezentanti sa tradične na prelome rokov predstavia na MS v hokeji do 20 rokov 2024.

Turnaj sa hrá od 26. decembra 2023 do 5. januára 2024 na dvoch štadiónoch vo švédskom meste Göteborg.

Slováci sú účastníkmi skupiny B v aréne Frölundaborg a postupne vyzvú Česko, Švajčiarsko, Nórsko a USA.

Slovensko vlani vypadlo po štvrťfinálovej dráme, v ktorej podľahlo Kanade 3:4 po predĺžení. Titul získali práve Kanaďania.

Skupiny na MS v hokeji do 20 rokov 2024 (MS U20)

SKUPINA A:

• Kanada, Švédsko, Fínsko, Nemecko, Lotyšsko

SKUPINA B:

• Česko, USA, Slovensko, Švajčiarsko, Nórsko

Program Slovenska na MS v hokeji do 20 rokov 2024 (MS U20)

Štvrťfinále

Utorok, 2. január o 12.00 h:

Slovensko - Fínsko 3:4 pp (1:0, 0:1, 2:2 - 0:1)

Skupina B

Utorok, 26. december o 12.00 h:

Slovensko - Česko 6:2 (0:1, 2:0, 4:1)

Streda, 27. december o 12.00 h:

Slovensko - Švajčiarsko 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Piatok, 29. december o 12.00 h:

Slovensko - Nórsko 8:4 (2:1, 5:0, 1:3)

Nedeľa, 31. december o 12.00 h:

Slovensko - USA 2:10 (1:2, 1:3, 0:5)

Šimon Nemec zložil na ľad Brada Marchanda.
Šimon Čop18.01.202410
Chuťovky z NHLky: Nemec ponížil Marchanda. Začala sa v NHL nová rivalita?Juraj Slafkovský bol po zápase s Nemcom šťastnejší, vytvorili spoločný historický zápis.
Taylor Swift je podľa žartu veľká fanúšička Juraja Slafkovského.
Šimon Čop11.01.20241
Chuťovky z NHLky: Ako Taylor Swift (ne)fandí Jurajovi Slafkovskému Slafkovský piluje strelu pod drobnohľadom jedného z najpovolanejších odborníkov.
Slovenskí hokejisti v zápase Slovensko - Česko na MS v hokeji do 20 rokov 2024.
10.01.2024
Slovensko má viac talentov ako Česko, vyhlásila česká legenda po zisku bronzuČesko vyhralo bronz vďaka kolektívnemu výkonu.
10.01.2024
Radosť Luku Radivojeviča po jeho prvom góle na MS do 20 rokov.
Peter Vretenička08.01.20244
Sedem najzaujímavejších momentov Slovenska na MS juniorov 2024Zhrnuli sme tie najzaujímavejšie situácie Slovákov na ich ceste šampionátom.
Servác Petrovský strieľa gól v zápase Slovensko - Nórsko na MS v hokeji do 20 rokov 2024.
05.01.20242
V top 10 sa udržal len jeden Slovák. Kanadské bodovanie na MS v hokeji do 20 rokov 2024Pozrite si kompletné kanadské bodovanie na MS v hokeji U20 2024. Ako dopadli Slováci?
05.01.20242
Radosť slovenských hokejistov do 20 rokov po góle Róberta Bača proti Kanade.
05.01.20244
V skupine nemajú zámorský tím. Slováci spoznali súperov na MS v hokeji do 20 rokov 2025Budúcoročný juniorský šampionát bude hostiť kanadská Ottawa.
05.01.20244
Dalibor Dvorský sa so spoluhráčmi teší po strelenom góle v zápase Slovensko - Nórsko na MS v hokeji do 20 rokov 2024.
05.01.20241
Slováci zopakovali výsledok z minulého roka. Pozrite si konečné poradie MS U20Konečné poradie MS v hokeji do 20 rokov 2024 (U20).
05.01.20241
Hráči USA oslavujú zlaté medaily na MS v hokeji hráčov do 20 rokov 2024.
05.01.20245
Opreli sa o svoju efektivitu. Američania zarmútili celú arénu a vyhrali zlatoRozhodli v tretej tretine.
05.01.20245
Českí hokejisti oslavujú bronz z MS do 20 rokov 2024.
Šimon Čop05.01.202415
Prehrávali o tri góly a nezabalili to. To je najviac, čo môžete chcieť, jasá tréner ČeskaČeskí hokejisti získali na MS do 20 rokov 2024 bronzové medaily, strelili 4 góly v predposlednej minúte.
Radosť českých hokejistov po zisku bornzových medailí v zápase o 3. miesto na MS hráčov do 20 rokov 2024.
05.01.202444
Neuveriteľný obrat hráčov Česka. Bronz si vybojovali štyrmi gólmi za necelú minútuDokázali otočiť z 2:5 na 8:5.