Ideálna jedenástka druhej ligy? Jeden hráč figuruje v zostave všetkých trénerov

Gólová radosť hráčov Podbrezovej. (Autor: Facebook/FK Železiarne Podbrezová)

Jedenástku jesene zostavil Sportnet na základe hlasov trénerov.

BRATISLAVA. „V slovenskej druhej lige sú v každom tíme dvaja-traja hráči, ktorí by mohli hrať aj vyššiu súťaž,“ povedal nedávno na margo druhej najvyššej súťaži Roman Skuhravý, tréner jesenného lídra Podbrezovej.

Sportnet požiadal všetkých druholigových trénerov, aby zostavili jedenástku jesene. Z ich odpovedí vznikla ideálna jedenástka druhej ligy.

Jeden hráč nechýbal v zostave ani jedného trénera: je ním ofenzívny futbalista Podbrezovej Roland Galčík.

Dvanásť trénerov zaradilo do svojej zostavy stredopoliara Komárna Kristófa Domonkosa a útočníka Banskej Bystrice Róberta Polievku. V jedenástich zostavách figuroval obranca Podbrezovej Peter Kováčik i útočník Košíc so skvelou ľavačkou Erik Pačinda.

Veľmi vyrovnaný bol však súboj brankárov, kde o vlások triumfoval Martin Junas zo Skalice. Do svojej ideálnej jedenástky ho zaradili štyria tréneri, kým Dávid Slávik z Humenného a Igor Šemrinec z Košíc dostali po tri hlasy.

Netradičný prístup k jedenástke jesene si zvolil tréner Banskej Bystrice Stanislav Varga, ktorý do svojej zostavy nezaradil nikoho z vlastných hráčov. „Nechcem vyzdvihovať svojich chlapcov,“ odôvodnil svoj výber.

Ideálna jedenástka druhej ligy

Martin Junas (Skalica, 4 hlasy)

Peter Kováčik (Podbrezová, 11), Péter Varga (Komárno, 6), Marek Bartoš (Podbrezová, 7), Ján Mizerák (Skalica, 9)

Erik Streňo (Humenné, 7), Kristóf Domonkos (Komárno, 12), Roland Galčík (Podbrezová, 16)

José Cortés (Košice, 6), Róbert Polievka (Banská Bystrica, 12), Erik Pačinda (Košice, 11)

Ako hlasovali jednotliví tréneri?

Roman Skuhravý, Podbrezová

Dávid Slávik (Humenné) – Marek Bartoš (Podbrezová), Mikuláš Bakaľa (Podbrezová), Matej Oravec (Podbrezová) – Peter Kováčik (Podbrezová), Kristóf Domonkos (Komárno), René Paraj (Podbrezová), Róbert Polievka (Banská Bystrica) – Roland Galčík (Podbrezová), Daniel Šebesta (Skalica), Erik Pačinda (Košice)

Stanislav Varga, Banská Bystrica

Dávid Slávik (Humenné) – Martin Luberda (Humenné), Péter Varga (Komárno), František Pavúk (Košice) – José Ricardo Cortés (Košice), Erik Streňo (Humenné), Daniel Pavúk (Podbrezová), Roland Galčík (Podbrezová) – Romulo Silva Santos (Trebišov), Daniel Šebesta (Skalica), Erik Pačinda (Košice)

Mikuláš Radványi, Komárno

Miloslav Bréda (Komárno) – Peter Kováčik (Podbrezová), Péter Varga (Komárno), Boris Godál (Pobdrezová), Marek Václav (Košice) – Erik Pačinda (Košice), Kristóf Domonkos (Komárno), Mikuláš Bakaľa (Podbrezová), Roland Galčík (Podbrezová) – Róbert Polievka (Banská Bystrica) – Daniel Šebesta (Skalica)

Jozef Kostelník, Skalica

Martin Junas (Skalica) – Patrik Prikryl (Banská Bystrica), Boris Godál (Podbrezová), Martin Nagy (Skalica), Ján Mizerák (Skalica) – Kristóf Domonkos (Komárno), Daniel Šebesta (Skalica), Roland Galčík (Podbrezová) – Erik Pačinda (Košice), Róbert Polievka (Banská Bystrica), Erik Streňo (Humenné)

Jozef Škrlík, Humenné

Dávid Slávik (Humenné) - Marek Bartoš (Podbrezová), Martin Luberda (Humenné), Filip Bednár (Humenné), Matej Oravec (Podbrezová) – Erik Streňo (Humenné), Ján Dzurík (Humenné), Erik Pačinda (Košice), Róbert Polievka (Banská Bystrica) – David Depetris (Banská Bystrica), Roland Galčík (Podbrezová)

Jozef Vukušič, Košice

Igor Šemrinec (Košice) – Peter Kováčik (Podbrezová), Marek Bartoš (Podbrezová), Matej Jakúbek (Košice), Ján Mizerák (Skalica) – Erik Pačinda (Košice), Erik Streňo (Humenné), Kristóf Domonkos (Komárno) – Roland Galčík (Podbrezová), Róbert Polievka (Banská Bystrica), José Cortés (Košice)

Mário Auxt, Petržalka

Richard Ludha (Podbrezová) – Peter Kováčik (Podbrezová), Patrik Prikryl (Banská Bystrica), Jakub Nemec (Petržalka), Lukáš Migaľa (Banská Bystrica) – Boris Turčák (Petržalka), Erik Pačinda (Košice), Kristóf Domonkos (Komárno), Róbert Polievka (Banská Bystrica) – Roland Galčík (Podbrezová), Marek Kuzma (Dubnica)

Michal Kuruc, Šamorín

Miloslav Bréda (Komárno) – Peter Kováčik (Podbrezová), Marek Bartoš (Podbrezová), Matúš Malý (Šamorín), Ján Mizerák (Skalica) – Péter Nagy (Šamorín) – Lukáš Leginus (Šamorín), Kristóf Domonkos (Komárno), Erik Streňo (Humenné), Roland Galčík (Podbrezová) – Daniel Pavúk (Podbrezová)

Vladimír Veselý, Žilina B

Martin Junas (Skalica) – Peter Kováčik (Podbrezová), Péter Varga (Komárno), Marek Bartoš (Podbrezová), Richmond Owusu (Žilina B) – Kristóf Domonkos (Komárno), Dávid Richtárech (Banská Bystrica), Péter Nagy (Šamorín) – Róbert Polievka (Banská Bystrica), David Depetris (Banská Bystrica), Roland Galčík (Podbrezová)

Ondrej Desiatnik, Trebišov

Matúš Hruška (Banská Bystrica) – Peter Kováčik (Podbrezová), Martin Luberda (Humenné), René Paraj (Podbrezová), Ján Mizerák (Skalica) – Stanislav Danko (Trebišov), Kristóf Domonkos (Komárno), Lukáš Gašparovič (Petržalka) – Roland Galčík (Podbrezová), Róbert Polievka (Banská Bystrica), Erik Streňo (Humenné)

Szilárd Németh, Rohožník

Jakub Trefil (Rohožník) – Peter Kováčik (Podbrezová), Patrik Prikryl (Banská Bystrica), Boris Godál (Podbrezová), Ján Mizerák (Skalica) – Roland Galčík (Podbrezová), Kristóf Domonkos (Komárno), Erik Pačinda (Košice) – Daniel Šebesta (Skalica), David Depetris (Banská Bystrica), José Cortés (Košice)

Peter Jakuš, Dubnica

Martin Junas (Skalica) – Peter Kováčik (Podbrezová), Patrik Prikryl (Banská Bystrica), Péter Varga (Komárno), Marek Václav (Košice) – Matej Jakúbek (Košice), Marek Kuzma (Dubnica nad Váhom), Kristóf Domonkos (Komárno) – Roland Galčík (Podbrezová), David Depetris (Banská Bystrica), Róbert Polievka (Banská Bystrica)

Marián Šarmír, Bardejov

Richard Ludha (Podbrezová) – Martin Nagy (Skalica), Boris Godál (Podbrezová), Matej Oravec (Podbrezová), Ján Mizerák (Skalica) – Marek Kuzma (Dubnica nad Váhom), Erik Pačinda (Košice), Dávid Keresteš (Bardejov) – Roland Galčík (Podbrezová), José Cortés (Košice), Vladimír Kukoľ (Podbrezová)

Vladimír Gála, Slovan B

Igor Šemrinec (Košice) – Peter Kováčik (Podbrezová), Ondrej Petrák (Slovan Bratislava), Marek Bartoš (Podbrezová), Ján Mizerák (Skalica) – Kristóf Domonkos (Komárno) – José Cortés (Košice), Róbert Polievka (Banská Bystrica), Erik Pačinda (Košice), Roland Galčík (Podbrezová) – Marek Kuzma (Dubnica)

Marek Šimáček, Púchov

Martin Junas (Skalica) – Lukáš Migaľa (Banská Bystrica), Péter Varga (Komárno), Marek Bartoš (Podbrezová), Ján Mizerák (Skalica) – Matej Jakúbek (Košice), Erik Streňo (Humenné), Mikuláš Bakaľa (Podbrezová) – Roland Galčík (Podbrezová), Róbert Polievka (Banská Bystrica), Marek Kuzma (Dubnica)

Vladimír Cifranič, Námestovo

Igor Šemrinec (Košice) – Peter Kováčik (Podbrezová), Péter Varga (Komárno), Boris Godál (Podbrezová), Ján Mizerák (Skalica) – Roland Galčík (Podbrezová), Kristóf Domonkos (Komárno), Erik Pačinda (Košice) – Róbert Polievka (Banská Bystrica), Jose Cortés (Košice), David Alberto Depetris (Banská Bystrica)

Nachádzate sa tu: