Adam Sýkora

Adam Sýkora


Narodený:

7. septembra 2004 v Piešťanoch

Výška, váha:

180 cm, 79 kg

Úspechy:

striebro na turnaji Hlinka Gretzky Cup 2021, vicemajster Tipos extraligy 2021/2022, 63. miesto (2. kolo) v drafte NHL 2022

Adam Sýkora sa narodil 7. septembra 2004 v Piešťanoch a patril medzi najmladších hráčov na drafte NHL 2022. Bol spoluhráčom Šimona Nemca v Nitre.

Prekvapivo sa prebojoval na seniorské majstrovstvá sveta, kde presvedčil, že miestenku nedostal náhodou. Strelil dva góly – víťazný proti Taliansku a otvárací vo štvrťfinále proti Fínsku.

Pozoruhodný je najmä jeho progres. Kým pred sezónou sa o ňom v spojení s draftom hovorilo opatrne, po vynikajúcom závere sezóny ho v 2. kole zo 63. miesta draftoval New York Rangers. Sýkora bol pre Rangers prvou draftovou voľbou.

Adam Ružička a Matt Coronato oslavujú gól.
Calgary nastrieľalo Vancouveru desiatku, Ružička prihrával na tri gólyNastúpilo jedenásť Slovákov, medzi nimi aj mladíci Sýkora či Demek.
Martin Mišiak smeruje v drafte NHL 2023 do Chicaga Blackhawks, ktoré si ho vybralo z 55. miesta.
Bedardovi k hetriku pomohol Mišiak. Darilo sa aj ChromiakoviConnor Bedard pri premiére zaznamenal štyri body.
Šimon Nemec.
Štartujú turnaje nádejí NHL. Najväčšiu pozornosť upriamili na slovenského obrancuV nováčikovských kempoch je 13 slovenských hokejistov.
Adam Sýkora v zápase Slovensko - Lotyšsko na MS v hokeji do 20 rokov.
Sýkora má predpoklady na prvé dva útoky NHL, myslí si expertAdam Sýkora by mal začať sezónu 2023/2024 v zámorskej AHL.
Juraj Slafkovský pred debutovým zápasom.
Batman Slafkovský a muž momentu Nemec. Akú sezónu zažili vlani draftovaní Slováci?V roku 2022 prešlo draftom šesť Slovákov, každý z nich si v poslednom ročníku vyskúšal zámorský hokej.
Adam Sýkora v drese Slovenska.
2
Sýkora prezradil dôvod absencie na MS, mrzí ho rýchly koniec SlovenskaSlovenský útočník si v uplynulej sezóne premiérovo vyskúšal zámorskú AHL.
2
Šimon Nemec.
Nemec asistoval pri vysokom triumfe, Utica vyrovnala sériuZ triumfu sa tešil aj Sýkora.
Šimon Nemec v drese Uticy Comets.
Nemec znova hrdinom! Asistoval pri vyrovnaní, v predĺžení zariadil pamätný postupŠimon Nemec sa v play-off stáva hrdinom Uticy.
Šimon Nemec.
Utica vstúpila do play-off víťazstvom, Nemec mal tri plusové bodyZ víťazstva sa tešil aj Adam Sýkora.
Marián Studenič v drese Texas Stars.
V play-off AHL si môže zahrať sedem Slovákov. Viacerí môžu byť o týždeň voľní na MSVíťaz AHL získa Calder Cup. Kedy sa predstavia v play-off Slováci?
Zobraziť viac