10.09.2020, Šéfredaktor

S chladnou hlavou je remíza dobrá

10.09.2020, Šéfredaktor
Gabriel Horvat patril medzi päticu, ktorá má bohaté futbalové skúsenosti.

V derby Ptičie – Lackovce 0:0 (JAKO 5. liga, skupina Vihorlatsko-Dukelská) sa na trávniku stretlo viacero zvučných futbalových mien. Kým lackovskú časť zdobili Ljubarskij – Murinčák, na strane „Hačurov“ z Ptičieho bol výber jedno meno bohatší: brankár Dudič a spoluhráči Horvat – Opiela.

image

Odchovanec humenského futbalu hrával v Michalovciach, Sobranciach, podieľal sa na slávnych časoch Habury, okúsil Medzilaborce, sedem sezón v Radvani nad Laborcom. Tretiu sezónu oblieka dres TJ Ptava NV Ptičie. Gabriel Horvat.

V bezgólovom derby defenzíva prevýšila ofenzívne umenie. Zdieľate tento názor?

„Viacerí futbalisti z oboch mužstiev sa veľmi dobre poznáme, najmä starší hráči. Nebolo možné niečím súpera prekvapiť, skôr mohol rozhodnúť chvíľkový moment, správne rozhodnutie sa v dôležitej situácii. Vyzdvihol by som taktickú úroveň zápasu. V prvom polčase boli hostia futbalovejší, v záložnej formácii dominovala dvojica Ljubarskij – Balog. Prečíslovali nás, mali viac streleckých pokusov, i keď vyložená šanca nebola. Po obrátke sme sa dostali k zakončeniu aj my, tiež však chýbala finálna fáza,“ povedal pilier obrany Ptičieho.

Dramatickosť derby priniesol záver. Na vylúčenie Ljubarskeho (84. minúta) nadviazal domáci Lancoš (90. minúta). V nadstavenom čase sa Ptičania tešili z gólu, ale arbiter (po signalizácii asistenta) ich radosť uťal. Verdikt znel – faul na brankára...

„Bol som od inkriminovaného miesta najďalej, až na polovici ihriska. Ako sám povedal brankár Cholp, lopta mu vypadla, snažil sa ju priľahnúť. Ak to rozhodca takto posúdil, asi bol faul. Na druhej strane Peťo Kolník dobre dobiedzal, tak sa má útočník v päťke súpera správať. Zápas bol o jednom góle, mohli sme vyhrať.“

Je remíza stratou alebo znamená deľba bodov s Lackovcami pokoj na duši?

„Berúc do úvahy prvý polčas a kvality súpera, remízu beriem. Nemáme toľko natrénované, paradoxne sme však po obrátke hrýzli aj my. I keď po zápase prevládali emócie, s chladnou hlavou je výsledok dobrý,“ dodal Gabriel Horvat.

image
Prečítané: 708x