Líder zo Sačurova nezaváhal ani v derby s Dlhým Klčovom

Tréner ŠK Sačurov Milan Siksa.
Tréner ŠK Sačurov Milan Siksa. (Autor: Imrich Makó)
17. máj 2022 o 22:22
V 17. kole zavítal líder VI. ligy ObFZ Vranov nad Topľou ŠK Sačurov k svojmu susedovi z Dlhého Klčova. Domáci okupovali tretiu priečku tabuľky so stratou 11 bodov na nedeľňajšieho súpera. Posilnení dvoma víťazstvami v posledných dvoch kolách si trúfali aspoň potrápiť lídra tabuľky.

Stretnutie začalo a pokračovalo opatrne z obidvoch strán až do 12. minúty, kedy pohrozil domáci Martin Fedor a následne na opačnej strane nevyužil šancu skúsený Jaroslav Capko. V priebehu troch minút hostia pohrozili dvakrát, avšak domáci brankár Dindák nedopustil zmenu skóre. Následne v 30. minúte po kombinácii hostí v podaní Capko – Boberský, druhý menovaný tesne minul bránku domácich. Domáci hrozili z ojedinelých protiútokov. Jeden takýto nevyužil Stanislav Janok, ktorý zoči-voči brankárovi hostí zvolil kľučku a následne nedokázal prestreliť ležiaceho Dominika Gavlu. Vedeli sme, že v derby zápase sa domáci proti nášmu mužstvu budú chcieť vytiahnuť a uhrať čo najlepší výsledok. Podriadili tomu aj taktiku, no naše mužstvo bolo na to pripravené. Od začiatku zápasu sme mali hru pod kontrolou, boli sme dominantní na lopte, no v niektorých fázach, hlavne v 1. polčase, sme málo využívali krídelné priestory. Domáce mužstvo sa zameralo viac na defenzívnu činnosť, no aj napriek tomu mohlo byť už po 15 minútach 0:3, ale naše gólové šance sme nevyužili. Dlhé Klčovo hralo na rýchle protiútoky. V prvom polčase im dva vyšli, ale brankár Domino Gavla nás podržal,vysvetľoval tréner hostí ŠK Sačurov Milan Siksa.

Päť minút pred odchodom do kabín po nešetrnom zákroku domáceho hráča zostal ležať na zemi Dominik Vasiľ, ktorý musel opustiť hraciu plochu. Z následného priameho kopu trafil Capko iba brvno domácej brány. Zranenie Domina Vasiľa ma veľmi mrzí, pretože je jedným z kľúčových hráčov nášho mužstva. Niektorí domáci hráči boli v určitých fázach zápasu až veľmi namotivovaní a niektoré ich zákroky boli až príliš za hranicou futbalovej tvrdosti. Tvrdé zákroky vyplývali z toho, že rýchlostne a kondične nestíhali. Verím, že Domino sa dá čoskoro zdravotne do poriadku a bude môcť opäť hrať,“ uviedol M. Siksa.

V druhom polčase sa hostia akoby pokropení živou vodou zahryzli do svojho súpera a pomaličky začínali roztáčať ofenzívny kolotoč. Odmenou im bol gól hneď z prvej väčšej príležitosti, keď po prihrávke Patrika Čerňáka otváral skóre Daniel Tokár. Ten Daniel Tokár, ktorý pred dvoma týždňami v stretnutí s 1. FC Čaklov strelil neuveriteľných 7 gólov pri výhre domácich 12:1. V 65. minúte preveril pozornosť brankára Gavlu domáci Ján Vasiľ, ale ani táto situácia nepriniesla domácim vytúžený gól. Hráči ŠK Sačurov pridávali na tempe a postupne si vypracovali ďalšie šance, ktoré končili tesne vedľa brány Sebastiána Dindáka. Až prišla posledná pätnásťminútovka a po prihrávke Daniela Tokára zvyšoval na 0:2 Ján Korbuľák. V posledných minútach domáci pôsobili odovzdaným dojmom, čo dokonale využil Ľubomír Hric, keď po narazení od nikoho iného ako opäť od skvele hrajúceho Daniela Tokára uzatváral skóre stretnutia na 0:3. Počas polčasovej prestávky sme si niektoré veci vysvetlili a hlavne sme si povedali, aby sme boli trpezliví a upokojujúci gól musí prísť. Tu sa ukázala skúsenosť a herná kvalita nášho mužstva, keď taktovku zápasu zobrali do svojich rúk 40-tnici, Jaroslav Capko, Ľubomír Hric, Daniel Tokár, Pavol Orosi a mladíci im začali výborne sekundovať. Dali sme 3 pekné góly po perfektne vypracovaných akciách, kde sme domácu obranu doslova rozobrali. Teší ma, že chlapci pristúpili k zápasu zodpovedne a predviedli sa výborným výkonom. Za dnešný výkon sa chcem poďakovať všetkým hráčom, ale aj celému realizačnému tímu, pretože aj oni sú súčasťou mužstva. Poďakovanie patrí aj domácim za výborne pripravenú hraciu plochu a samozrejme aj rozhodcovskej trojici, ktorí tento derby zápas zvládli na výbornú,“ poďakoval M. Siksa.

Päť kôl pred koncom súťaže má ŠK Sačurov náskok štyroch bodov pred druhým Rudlovom. Vzájomný zápas je naplánovaný na 5.6.2022 na domácom štadióne. Tento súboj môže rozhodnúť o víťazovi súťaže a postupujúcom do JAKO V. ligy Vihorlatsko-dukelskej. Na čo si budete musieť dávať pozor v tomto stretnutí? O tom, či sa bude o postupujúcom a víťazovi súťaže rozhodovať v našom domácom zápase s Rudlovom je ešte priskoro rozprávať. Pred nami sú ďalšie zápasy a my sa sústredíme už na ten najbližší na domácom trávniku,“ dodal M. Siksa.

OFK Dlhé Klčovo – ŠK Sačurov 0:3 (0:0)

Góly: 50. Tokár D., 75. Korbuľák, 85. Hric.

Žlté karty: Hric, Onduško, Kolesár, Dzurovčin, Kmec – Kučma, Boberský.

Rozhodoval: Šteger.