Derby Lackovce – Jasenov s rekordným diváckym zápisom

Divácka kulisa počas zápasu Lackovce - Jasenov.
Divácka kulisa počas zápasu Lackovce - Jasenov. (Autor: Marián Škuba)
17. máj 2022 o 21:55

Ak piatoligový duel sleduje 450 divákov, je sa čím pochváliť. V 21. kole súťaže 5. liga, skupina Vihorlatsko-Dukelská, si takúto štatistiku zapísalo derby Lackovce – Jasenov. Lákadlo aj preto, že kedysi, ešte v druhej polovici 20. storočia, existovali ako časti mesta Humenné.

Futbalová štvrťhodina

V slnečnom počasí si diváci (aj diváčky) futbal vychutnávali, ale popravde možno konštatovať, že viac im asi chutilo pivo. Vedúci bufetu bol určite spokojnejší ako tréneri oboch tímov. Po úvodnom hvizde sa polhodinu strieľalo slepými nábojmi a to doslova. Brankári boli úplne bez práce. Futbalová bola štvrťhodina pod 32. minúty: Jasenovský rohový kop na vzdialenejšiu žrď našiel hlavu Kríža, ktorý hlavičkoval technicky a presne – 0:1. V 39. minúte si lackovská obranná dvojica zle vyrátala odskok lopty, zmocnil sa jej D. Matta, ale v tutovke nechal vyniknúť domáceho gólmana. V 41. minúte krídelná akcia lackovského harcovníka Ljubarskeho našla Harakaľa, ktorý z 10 metrov Behúna neprekonal. V 44. minúte zastavila jasenovská defenzíva Ljubarskeho len za cenu faulu. „Ruslan“ si postavil loptu na šestnástkový oblúk, vypálil prudko s falšom povedľa múru. Brankár Behún loptu vytlačil len do vnútornej siete – 1:1. Po obrátke vzruch ustal. Snahu uprieť nemožno, ale ofenzíve chýbala presnosť. A s ňou logicky úzko súvisela aj efektivita.

Jasenov dostal do vedenia Marek Kríž.
Jasenov dostal do vedenia Marek Kríž. (Autor: Marián Škuba)

Koľko gólov, toľko bodov

Papierovým favoritom derby bol Jasenov. Mužstvo z 5. miesta zdobí pekná fazóna. Neprehrali vyše mesiaca, bod brali aj z ihriska východne od Humenného...

„Dva zápasy po sebe sme cestovali k súperom, ktorí bojujú o záchranu. V Dlhom nad Cirochou sme brali tri body po troch góloch. Teraz sme skórovali raz a máme bod. Asi to tak má byť,“ vyslovil resumé Marek Kríž.

Ako vnímal autor jasenovského gólu situáciu?

„Keďže mojou prvoradou úlohou je defenzíva, pôvodne som chcel pri našom rohu zabezpečovať zadné rady. Komunikáciou som si nabehol na zadnú žrď a lopta si ma našla,“ dodal Marek Kríž.

Ruslan Ljubarskij vyrovnáva na 1:1.
Ruslan Ljubarskij vyrovnáva na 1:1. (Autor: Marián Škuba)

Ljubarskij to stále vie

„Zajace“ z Lackoviec sú predposledné v tabuľke. Bod sa im teda logicky málil.

„Hráme o záchranu, preto v domácom prostredí potrebujeme bodovať naplno. Remíza je pre nás sklamaním,“ povedal Ruslan Ljubarskij stručne.

V 44. minúte opäť ukázal, že kopacie kvality má. Z priameho kopu excelentne vyrovnal.

„Sledoval som aj brankára, ale dôležité bolo, že priamy kop som zahrával dosť zblízka. Prvá myšlienka bola kopnúť ponad múr, napokon som sa rozhodol obstreliť ho prudko aj technicky. Dal som si záležať, kopol to precízne a lopta skončila v sieti,“ dodal Ruslan Ljubarskij.

Lackovce - Jasenov 1:1 (1:1)

Góly: 44. R. Ljubarskij - 32. M. Kríž.

Žlté karty: Harakaľ - Mikunda.

Rozhodoval: Basoš.

Lackovce: P. Vaško – R. Ljubarskij, P. Havrilčák, J. Mihalič, P. Vrblovský, Š. Ganaj, M. Balog, M. Sabo, A. Kičina, R. Harakaľ, A. Parnica.

Jasenov: L. Behún – M. Kríž, D. Mišľan, M. Mikunda (80. R. Gabria), D. Matta, R. Tomčák (13. P. Matta), M. Benec, S. Timuľák, M. Roško, R. Chalupka, P. Horvát (68. M. Maľár).