Štvrtok, 24. júna, 2021Meniny má Ján

Termíny dohrávok, presné časy zápasov. Amatérsky futbal štartuje už tento víkend

Cez víkend sa otvoria brány futbalových štadiónov. (Autor: Robo Michalec)
Ivan Mriška, Daniel Dedina|17. máj 2021 o 12:12

Presný rozpis zápasov nezverejnil už len západ.

BRATISLAVA. Amatérsky futbal dostal zelenú, preto krajské futbalové zväzy plánujú presné termíny dohrávok.

Ak chcú byť určení postupujúci a zostupujúci, odohraných musí byť minimálne päťdesiat percent zápasov. Stihnúť sa to musí do 30. júna, kedy budú súťaže ukončené.

II. stupeň ostražitosti - oranžová (4 okresy – Nitra, Hlohovec, Senec a Topoľčany)

  • Tréningový proces: interiér 150, exteriér 300 športovcov,
  • Amatérske súťaže povolené: 150 účastníkov interiér, 300 účastníkov exteriér,
  • Diváci povolení: sedenie interiér/do 25% kapacity, max. 250 osôb; sedenie exteriér/do 50% kapacity, max. 500 osôb; státie interiér/do 50 osôb, státie exteriér/do 100 osôb,
  • všetci účastníci súťaže (diváci aj hráči) 24 hod. neg. atg. test.

I. stupeň varovania - ružová (50 okresov)

  • Tréningový proces: interiér 25, exteriér 50,
  • Amatérske súťaže povolené: 40 športovcov interiér, 50 športovcov exteriér,
  • Diváci povolení: iba sediaci diváci 250 interiér, 500 exteriér,
  • všetci účastníci súťaže (diváci aj hráči) 24 hod. neg. atg. test.

II. stupeň varovania - červená (23 okresov)

  • Tréningový proces 10 +1 v interiéri aj exteriéri na sektor o veľkosti 300m2,
  • Amatérske súťaže povolené: 40 športovcov interiér, 50 športovcov exteriér,
  • Súťaže bez divákov.

III. stupeň varovania - bordová (2 okresy – Myjava a Sobrance)

  • Tréningový proces 6 +1 v interiéri aj exteriéri na sektor o veľkosti 800m2,
  • Amatérske súťaže nie sú povolené.

Vrásky klubom robí vyhláška Úradu verejného zdravotníctva, podľa ktorej môžu na zápas nastúpiť len hráči s negatívnym testom na Covid-19 nie starším ako 24 hodín.

Otestovaní musia byť tiež organizátori stretnutia, rozhodcovia, lekári i diváci.

Mnohí hráči za týchto podmienok hrať odmietajú, preto hrozí, že niektoré zápasy budú kontumované.

Krajské zväzy napriek viacerým problémom začať chcú a podľa našich informácii sa pokúsia "vybaviť" miernejšie opatrenia pre amatérsky futbal.

Východ začína porciou štrnástich zápasov

Na východe Slovenska odštartujú súťaže v nedeľu 23. mája dohrávkami z obdobia, keď síce súťaže ešte bežali, ale mužstvá do zápasov nemohli zasiahnuť pre karanténu. Buď vlastnú, alebo súperovu.

Celkovo je na programe počas tohto víkendu 14 stretnutí - štyri v tretej lige (Stropkov - Prešov, Plavnica - TU Košice, Sobrance - Vranov nad Topľou, Svidník - Sp. Podhradie), dva v štvrtej lige (Sever: Župčany - Fintice, Juh: Krásnohorské Podhradie - Topoľany) a osem v piatej lige (Košicko-gemerská: Ždaňa - Malá Ida, Seňa - Kysak, Šarišská: Šiba - Koprivnica, Pušovce - Gaboltov, Torysa - Kendice, Vihorlatsko-dukelská: Sačurov - Bystré, Podtatranská: Veľká Lomnica - Gelnica, Harichovce - Hrabušice).

Ďalšie dohrávky sú naplánované na stredu 2. júna a tri záverečné jesenné kolá, ktoré sa neodohrali vôbec, začnú od budúceho víkendu (29. - 30. máj, 5. - 6. jún a 12. - 13. jún).

V prípade neočakávanej komplikácie majú východniari priestor na ďalšie náhradné termíny, keďže súťaže musia byť ukončené do 30. júna.

„V prípade nepriaznivých podmienok v niektorom kole by sa mohli využiť ďalšie voľné stredy, respektíve dostupné ihriská s umelou trávou,“ uvádza sa v aktuálnej úradnej správe VsFZ, ktorá klasifikuje aj jednotlivé okresy podľa Covid opatrení pre amatérsky futbal, platných od 17. mája 2021.

Cez víkend sa na východe rozbehnú aj súťaže dorastencov a žiakov.

Stred začína 30. mája

Na strednom Slovensku začne reštart súťaží v nedeľu 30. mája zápasom štvrtej ligy medzi Dolným Kubínom a Rosinou a kompletným 14. kolom tretej ligy.

O týždeň neskôr 6. júna dohrávkami futbal ožije aj v piatej lige, ďalšie dohrávky sú na programe v stredu 9. júna a nedeľu 13. júna.

Kompletné dve kolá sú naplánované na posledné dva júnové víkendy.

Všetko by mali podľa programu odohrať aj mládežnícke tímy.

Dospelí áno, mládež nie

Termíny dohrávok svietia takisto aj v Bratislavskom futbalovom zväze, v tretej lige by mal reštart začať v nedeľu 23. mája zápasmi Rusovce – Rača a Ivanka pri Dunaji – Báhoň.

Po dohrávkach sú na programe štyri kompletné kolá, súťaže by mali byť na konci cez víkend 19. a 20. júna.

Čo sa týka súťaží mládeže, tie boli okrem staršieho dorastu anulované a hrať sa nebudú. Stopku dostal aj pohár BFZ.

Najviac kôl na západe

Najviac kôl zostáva odohrať na západe, kde by súťaže mali odštartovať dohrávkami počas víkendu 22. a 23. mája. Plynule sa bude pokračovať celými kolami až kým nebude ukončená jesenná časť.

Západoslovenský futbalový zväz ako prvý zverejnil termínovú listinu a zoznam delegovaných osôb, no nakoľko sa skomplikovala situácia s testovaním, zatiaľ ju na futbalnet nezverejnil.

V okrese Myjava stále platí zákaz organizovať hromadné podujatia, teda aj zápasy a amatérske súťaže sú zakázané. Myjavčania stále môžu trénovať iba 6+1, preto by v prípade reštartu boli v značnej nevýhode.

Oblastné futbalové zväzy o pokračovaní respektíve nepokračovaní rozhodujú sami. Niektoré už súťaže anulovali a ohlásili predčasný koniec, v iných sa bude dohrávať jesenná časť a možno aj ďalšie zápasy.

Program reštartu

Východoslovenský futbalový zväz

Dohrávky (22.-23. mája)

Stropkov – Prešov (III. liga)

Plavnica - TU Košice (III. liga)

Sobrance - Vranov nad Topľou (III. liga, hrá sa v Michalovciach)

Svidník - Sp. Podhradie (III. liga)

Župčany – Fintice (IV. liga Sever)

Krásnohorské Podhradie – Topoľany (IV. liga Juh)

Ždaňa - Malá Ida (V. liga Košicko-gemerská)

Seňa – Kysak (V. liga Košicko-gemerská)

Šiba – Koprivnica (V. liga Šarišská)

Pušovce – Gaboltov (V. liga Šarišská)

Torysa – Kendice (V. liga Šarišská)

Sačurov – Bystré (V. liga Vihorlatsko-dukelská)

Veľká Lomnica – Gelnica (V. liga Podtatranská)

Harichovce – Hrabušice (V. liga Podtatranská)

Dohrávky (STREDA 2. júna)

Spišská Nová Ves - Plavnica (III. liga)

Prešov - Lipany  (III. liga)

Vranov nad Topľou - Bardejovská Nová Ves  (III. liga)

... 

13. kolo: 29.-30. máj

14. kolo: 5.-6. júna

15. kolo: 12.-13. júna

Západoslovenský futbalový zväz

Dohrávky (22.-23. mája)

Považská Bystrica - N. Zámky (3. liga)

Tovarníky - Šahy (4. liga JV)

Veľké Zálužie - Veľké Ripňany

Volkovce - Krušovce (V. liga Stred)

Mostová - M. Dvorníky (V. liga Juh)

Bánov - Kmeťovo (V. liga Východ)

...

11. kolo: 29.-30. mája

12. kolo: 5.-6. júna

13. kolo: 12.-13. júna

14. kolo: 19.-20. júna

15. kolo: 26.-27. júna

Stredoslovenský futbalový zväz

Dohrávka (30. mája)

Dolný Kubín – Rosina (IV. liga Juh)

14. kolo: 30. mája (III. liga)

Dohrávky (5.-6. júna)

Námestovo – Rakytovce (III. liga)

Kováčová – Oravské Veselé (III. liga)

Rimavská Sobota – Fiľakovo (III. liga)

Detva – Hriňová (IV. liga Juh)

Žabokreky – Dolný Kubín (IV. liga Sever)

Rajec – Staškov (IV. liga Juh)

Stráňavy – Závažná Poruba (IV. liga Juh)

K. N. Mesto – Tvrdošín (IV. liga Juh)

...

Dohrávky (STREDA 9. júna)

Bánová – Námestovo (III. liga)

Fiľakovo – Rakytovce (III. liga)

Hriňová – Príbelce (IV. liga Juh)

Dolný Kubín – Teplička nad Váhom (IV. liga Juh)

...

Dohrávky (12.-13. júna)

Fiľakovo – Bánová (III. liga)

Badín – Ďarmoty (IV. liga Juh)

Hriňová – Príbelce

Dolný Kubín – Bobrov (IV. liga Juh)

Makov – Staškov (IV. liga Juh)

Tvrdošín – Stráňavy (IV. liga Juh)

...

12. kolo: 19.-20. júna

13. kolo: 26.-27. júna

Bratislavský futbalový zväz

Dohrávky (22.-23. mája)

Rusovce – Rača (III. liga)

Ivanka pri Dunaj – Báhoň (III. liga)

12. kolo: 29.-30. mája

13. kolo: 5.-6. júna

14. kolo: 12.-13. júna

15. kolo: 19.-20. júna

Súvisiace články