Hokejisti Slovenska po zápase Slovinsko - Slovensko na MS v hokeji 2023.
Hokejisti Slovenska po zápase Slovinsko - Slovensko na MS v hokeji 2023. (Autor: TASR - Martin Baumann)
Sportnet|21. máj 2023 o 17:35

Pozrite si, ako vyzerá aktuálna tabuľka skupiny B na MS v hokeji 2023. Na ktorom mieste je Slovensko?

RIGA. Pozrite si, ako vyzerá aktuálna tabuľka skupiny B na MS v hokeji 2023 po zápase Slovensko - Slovinsko.

Slovenskí hokejisti vyhrali vo svojom šiestom zápase na majstrovstvách sveta nad Slovinskom 1:0 a držia si teoretickú šancu na postup do štvrťfinále.

V základnej B-skupine majú pred posledným zápasom na konte len osem bodov, o tri menej ako štvrté Lotyšsko. Slovinsko ostáva bez bodu posledné.

Tím trénera Craiga Ramsayho tak môže nazbierať maximálne jedenásť bodov, potrebuje teda prehru domáceho Lotyšska proti Švajčiarsku a vlastné víťazstvo nad Nórskom.

Prví Švajčiari majú na konte 15 a druhí Česi 13 bodov, vzájomný zápas hrajú v nedeľu večer. Tretia Kanada má rovnako ako Lotyšsko 11 bodov.

Slovenskí reprezentanti nastúpia na svoj posledný duel na šampionáte v utorok o 11.20 h SELČ proti šiestemu Nórsku, ktoré má na konte štyri body.

Duel Lotyšska a Švajčiarska je na programe v utorok o 19.20 h.

Pozrite si tabuľku skupiny B a tiež celkový program šampionátu.

Aktuálna tabuľka skupiny B na MS v hokeji 2023

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body

Domov»MS v hokeji 2023»Ako je na tom Slovensko po zápase so Slovinskom? Pozrite si aktuálnu tabuľku skupiny B na MS v hokeji 2023