USA na MS v hokeji 2023
USA
MS v hokeji 2023
21.05.2023, Skupina A
9 - 0
3:0, 1:0, 5:0
Francúzsko na MS v hokeji 2023
Francúzsko

MS v hokeji 2023: USA zvíťazilo nad Francúzskom rozdielom triedy

Sportnet|21. máj 2023 o 16:00 (aktualizované 21. máj 2023 o 19:20)

Sledovali ste s nami ONLINE prenos z MS v hokeji 2023: USA vs. Francúzsko.

TAMPERE. USA a Francúzsko dnes odohrali ďalší zápas v skupine A na MS v hokeji 2023. Duel hostila Nokia Arena v meste Tampere.

Hokejisti USA nezaváhali ani v tomto zápase a z outsiderom z Francúzska zvíťazili rozdielom triedy 9:0.

Hokej ste sledovali s nami naživo ako online prenos. Pozrite si aj program šampionátuvýsledky a tabuľky.

ONLINE: USA - Francúzsko, MS v hokeji 2023 (LIVE)

Majstrovstvá sveta Skupina A 2022/2023
21.05.2023 o 19:20
USA
9:0
(3:0, 1:0, 5:0)
58' minúta
Ukončený
Francúzsko
Prehľad
Góly a asistencie: 7. O'Connor (Garland), 12. Gauthier (Perunovich), 14. Tynan (Gauthier), 22. Gauthier (Perunovich, Tynan), 43. O'Connor, 46. Perunovich (Coronato), 48. Grimaldi (Coronato, Perbix), 49. Garland (Tynan), 54. Gauthier (Tynan, Garland).
Prenos
V závere sa ešte skúmal desiaty gól Američanov, ktorý však prešiel cez bránkovú čiaru pár stotín po záverečnom klaksóne, a tak ho rozhodcovia neuznali. Napriek tomu je z toho hrôzostrašný debakel 0:9 z pohľadu Francúzov, ktorý mu nadelili Američania najmä po nezvládnutej poslednej tretine, v ktorej inkasovali až päť gólov. To je odo mňa všetko, ďakujem za pozornosť a teším sa nabudúce pri ďalších prenosoch z hokejových majstrovstiev!
Koniec zápasu.
57:39
Američania sa naďalej snažia ísť za desiatym gólom, ale ani Mackey neuspel tvrdou ranou od modrej čiary.
56:20
Tynan mohol byť tým hráčom, ktorý strelí desiaty gól, ale Pappilon dokázal puk vyraziť na ochrannú sieť.
54:03
Vylúčenie v tíme USA:
Anders Bjork – 2 min., nedovolené bránenie brankárovi.
53:48
53:48
goalUSA dalo gól! Nočná mora pre Francúzov pokračuje, pretože CUTTER GAUTHIER dovŕšil hattrick aj so šťastím, keď si jeho nastrelenie nešťastne zrazil za svoj chrbát Pappillon a teraz už je to len o tom, či uvidíme aj desiatku! Asistencie: Tynan, Garland
52:04
Nepresná americká rozohrávka dáva aspoň na chvíľu vydýchnuť franccúzskej defenzíve, pretože vhadzovať sa bude pred Commessom, ktorý je už v bráne miesto Petersena.
48:36
48:36
goalUSA dalo gól! Američania si z Francúzov robia naďalej trhací kalendár, Tynanovu spätnú prihrávku na ôsmy gól zužitkoval nádhernou strelou do ľavého horného rohu brány CONOR GARLAND! Asistencia: Tynan
47:49
changeStriedanie v tíme USA:
z ihriska odchádza Cal Petersen, prichádza Drew Commesso.
47:49
importantNajväčšia šanca pre Francúzov v zápase prišla veľmi nečakane, ale Petersen predviedol svoje kvality proti zakončeniu Addama z blízkosti a naďalej drží čisté konto.
47:07
47:07
goalUSA dalo gól! Francúzska defenzíva pôsobí v tretej tretine úplne bezradne, pretože opäť sa dostal k strele Coronato, tá sa aj so šťastím odrazila pre ROCCA GRIMALDIHO, ktorý upratal puk za dezorientovaného a ležiaceho Pappilona! Asistencie: Coronato, Perbix
46:37
Francúzi už bojujú len o to, aby to nebol ešte horší debakel, ale vyhadzujú len na zakázané uvoľnenie.
45:35
Papillon má ďalšiu prácu a našťastie už nepustil za svoj chrbát strelu z diaľky od Thruna.
45:01
45:01
goalUSA dalo gól! Skvelé techinické dovednosti ukázal Coronato, ktorý sa pri mantineli kľučkami zbavil hneď dvoch protihráčov a naservíroval puk SCOTTOVI PERUNOVICHOVI, ktorý pridáva už šiesty gól Američanov!
44:03
Zakázané uvoľnenie na americkej strane, ale stále nič nenasvedčuje tomu, že by Francúzi mohli čo i len raz skórovať.
42:22
42:22
goalUSA dalo gól! DREW O´CONNOR nedal dýchať Chakiachvilimu a napokon mu puk v strednom pásme zobral, takže sa sám rútil na Papillona a aj on ho prekonal strelou medzi betóny! Bez asistencie
41:53
Vylúčenie v tíme USA:
Cutter Gauthier – 2 min., podrazenie.
41:19
Vylúčenie v tíme Francúzsko:
Justin Addamo – 2 min., podrazenie.
40:34
Američanom nevyšiel prechod cez stredné pásmo a zastavilo ich postavenie mimo hry.
40:01
Začala sa tretia tretina.
V druhej tretine padol iba jediný gól, keď sa hneď v úvode presadil v presilovke Gauthier a aj vďaka jeho dvom gólom Američania vedú 4:0 nad Francúzskom. Tretia tretina sa začne približne o 20:59.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:56
Tak ešte jeden zákrok pre Pappilona, ktorý si poradil so strelou Mackeyho od modrej čiary.
39:01
Už sa hrá posledná minúta druhej tretiny a Francúzi nemôžu vystriedať, pretože vyhodili na zakázané uvoľnenie.
36:11
importantAmeričania stále majú smolu pri zakončení, pretože Thrun z medzi kruhov už po tretíkrát v druhej tretine opečiatkoval len konštrukciu brány.
35:03
Petersen si po dlhšej dobe pripisuje úspešný zákrok, keď skrotil tvrdú strelu Galleta od modrej čiary.
33:00
importantObrovská príležitosť pre Mazura, ktorému doslova namazal jeden z francúzskych obrancov, ale Pappilona pravdepodobne znova zachránila horná tyčka.
31:29
importantAmeričania dokonca mohli streliť gól pri brejku v oslabení, ale Bjork zamieril len do lapačky Papillona.
30:41
Vylúčenie v tíme USA:
Luke Tuch – 2 min., nedovolené bránenie.
30:26
Francúzi úspešne prežili druhé oslabenie bez inkasovaného gólu, ale v polovici riadneho hracieho času stále prehrávajú o štyri góly.
28:43
Pappilon radšej prerušil hru, pretože Francúzi sú znova pod tlakom pri dobre hranej presilovej hre Američanov.
27:33
importantGauthier už mohol dokonať hattrick, lenže proti jeho strele z ľavého kruhu bola horná konštrukcia francúzskej brány.
26:57
Vylúčenie v tíme Francúzsko:
Florian Chakiachvili – 2 min., podrazenie.
25:17
Američania sa rozhodli vyhodiť puk cez všetky čiary, pretože sa ocitli pod menším tlakom.
21:37
21:37
goalUSA dalo gól! Američanom sa podarilo využiť aj svoju prvú presilovú hru v zápase, keď CUTTER GAUTHIER z pravej strany prekvapil nie príliš prudkou strelou pomedzi betóny nerozchytaného náhradného francúzskeho brankára Papillona! Asistencie: Perunovich, Tynan
20:41
Vylúčenie v tíme Francúzsko:
Justin Addamo – 2 min., krosček.
20:01
changeStriedanie v tíme Francúzsko:
z ihriska odchádza Sebastian Ylönen, prichádza Quentin Papillon.
20:01
Začala sa druhá tretina.
V úvodnej tretine favorizovaní Američania gólovo udreli hneď trikrát, keď si postupne presné zásahy pripísali O´Connor, Gauthier a Tynan, takže rázne vykročili za tromi bodmi, ktoré by ich mali priblížiť k víťazstvu v skupine A. Druhá tretina sa začne približne o 20:09
20:00
Prvá tretina sa skončila.
18:40
Zbytočné zakázané uvoľnenie Francúzska, ale medzitým veľké šance na oboch stranách, avšak nepresadil sa Attard ani na opačnej strane Bozon.
13:53
13:53
goalUSA dalo gól! Veľmi riskantná rozohrávka sa Francúzom vypomstila, pretože sa aj s pomocou Gauthiera dostala k T.J. TYNANOVI a aj on uspel forhendovým zakončením zoči voči Ylönenovi! Asistencia: Gauthier
11:34
11:34
goalUSA dalo gól! Perunovich ukázal skvelý prehľad v hre a vynikajúcou dlhou prihrávkou orazenú o mantinel vysunul do samostatného nájazdu CUTTERA GAUTHIERA, ktorý našiel medzeru medzi betónmi Ylönena! Asistencia: Perunovich
10:26
Veľmi zaujímavé momenty na oboch stranách, pretože sa črtali prečíslenia, lenže dotiahnuť brejkové príležitosti do úspešného konca sa nepodarilo ani jednému z tímov.
08:56
Attardove nahodenie by neletelo do priestoru brány, ale Ylönen ho radšej schoval v lapačke.
08:01
Ofenzívna snaha Francúzov je preprušená pre postavenie mimo hry.
06:03
06:03
goalUSA dalo gól! Veľmi pekná individuálna akcia Garlanda, ktorý obišiel francúzsku bránu a našiel prihrávkou na opačnej strane voľného DREWA O´CONNORA a ten už nemal problém prekonať Ylönena! Asistencia: Garland
05:09
Znova sa Američania rýchlo chceli dostať do útočného pásma, ale dopustili sa úmyselného ofsajdu, preto sa bude vhadzovať pred Petersenom.
04:30
importantPíska sa postavenie mimo hry na americkej strane, ale medzitým mal Ylönen množstvo práce, avšak všetko zvládol.
01:23
O prvú strelu zápasu sa postaral Coronato, ktorý bol však príliš blízko Ylönena a ten puk nepustil.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

USA: Petersen (Commesso) – Perbix, Samberg, Perunovich, Kleven, Mackey, Thrun, Attard – Grimaldi, Coronato, A. Tuch (C) – Eyssimont, O'Connor, Garland (A) – Gauthier, Tynan (A), Mazur – Bjork, Brown, Farrell – L. Tuch.

Francúzsko: Ylönen (Papillon) – Gallet, Boscq, Llorca, Chakiachvili (A), Onno, Crinon, Thiry, Guebey – Fabre, Boudon, T. Bozon – Rech, Addamo, Leclerc – Bertrand, Claireaux (A), Treille (C) – Farnier, Valier, K. Bozon.
V druhom dnešnom stretnutí skupiny A hranej v Tampere na hokejových majstrovstvách si Američania zmerajú sily s Francúzmi. Hokejisti zo zámoria stále nestratili ani bod a v prípade dnešného víťazstva sa môžu priblížiť k celkovému víťazstvu skupiny A, o ktorom sa však definitívne rozhodne asi až ich v poslednom zápase so Švédskom. Francúzi už nemajú príliš o čo hrať, pretože sú zachránení a k postupu do štvrťfinále by im zrejme nepomohli ani dva plnové bodové zisky proti Američanom a Nemcom, takže môžu hrať viac uvoľnene.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:20.


Tabuľka: Skupina A

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body
Nachádzate sa tu:
Domov»MS v hokeji 2023»Program»Tabuľka: Skupina A»MS v hokeji 2023: USA zvíťazilo nad Francúzskom rozdielom triedy