Nemecko na MS v hokeji 2023
Nemecko
MS v hokeji 2023
21.05.2023, Skupina A
7 - 2
1:0, 3:0, 3:2
Maďarsko na MS v hokeji 2023
Maďarsko

MS v hokeji 2023: Nemecko napokon vysoko zdolalo Maďarsko, padlo deväť gólov

21. máj 2023 o 12:00

Sledovali ste s nami ONLINE prenos z MS v hokeji 2023: Nemecko vs. Maďarsko.

TAMPERE. Nemecko a Maďarsko dnes hrali ďalší zápas v skupine A na MS v hokeji 2023. Duel hostila Nokia Arena v meste Tampere.

Nemecko malo pred duelom na svojom konte šesť bodov za výhry nad Dánskom a Rakúskom. Predošlé tri zápasy s USA, Švédskom a Fínskom prehrali tesne, všetky o jeden gól.

V súboji o play-off je ich hlavný súper Dánsko, no už po výhre nad Maďarskom sa v tabuľke môžu dostať pred nich.

Maďarsko, ako jeden z najväčších outsiderov turnaja, si prekvapivo pripísalo víťazstvo proti Francúzsku po predĺžení. Na konte tak majú dva body a sú na predposlednom mieste. Najdôležitejší zápas pre nich bude s posledným Rakúskom.

Hokej sledujte s nami naživo ako online prenos. Pozrite si aj program šampionátuvýsledky a tabuľky.

ONLINE: Nemecko - Maďarsko, MS v hokeji 2023 (LIVE)

Majstrovstvá sveta Skupina A 2022/2023
21.05.2023 o 15:20
Nemecko
7:2
(1:0, 3:0, 3:2)
59' minúta
Ukončený
Maďarsko
Prehľad
Góly a asistencie: 8. Stachowiak (Schütz, Tuomie), 36. Seider (Tiffels), 36. Sturm (Soramies, Ehl), 38. Sturm (Noebels, Wissmann), 43. Peterka (Tiffels, Wissmann), 51. Kahun (Peterka), 59. J. Müller (Wissmann, Peterka) – 47. Terbócs (Vincze, Papp), 49. Fejes (Stipsicz, Sebők).
Prenos
Napokon bol zápas medzi Nemeckom a Maďarskom bohatý na góly, pretože celkovo ich padlo až deväť. Nemci však vyhrali jasne 7:2 a pripisujú si tak dôležité tri body v boji o postup do štvrťfinále, pričom sa už posunuli na štvrtú priečku, ale Dánsko má o zápas menej. Naopak Maďarov čaká zajtra rozhodujúci zápas s Rakúskom, ktorý rozhodne o tom, či sa predstavia na majstrovstvách najvyššej divízie aj budúci rok.
Koniec zápasu.
58:38
58:38
goalNemecko dalo gól! Nedôslednú defenzívu Maďarska ešte v predposlednej minúte dokázal potrestať JONAS MÜLLER, ktorý si dovolil sťahovačku a trafil presne pod hornú tyčku, takže Horváth inkasuje siedmy gól! Asistencie: Wissmann, Peterka
57:21
importantEšte dobrá príležitosť pre Szirányiho, ktorý však mal problémy so spracovaním, a preto ani jeho zakončenie nebolo ideálne a Niedeberger jeho strelu z blízkosti chytil.
56:54
Vhadzovať sa bude v strednom pásme, pričom obidve mužstvá už hrajú len vo veľmi vlažnom tempe.
54:30
54:30
importantPeterka nechcene puk odovzdal Sebőkovi, ktorý mohol streliť tretí gól Maďarska, ale jeho samostatný nájazd zostal nevyužitý, pretože bekhendom len trafil Niederbergera.
52:55
Niederberger si nechce komplikovať život a radšej puk prikryl po nahodení z uhla.
51:55
Horváth si aspoň pripisuje úspešný zákrok proti strele Ehla a v poslednej tretine naďalej pokračuje otvorený hokej.
50:06
50:06
goalNemecko dalo gól! Gólové hody v poslednej tretine pokračujú a Nemcom vracia štvorgólové vedenie DOMINIK KAHUN, ktorý zužitkoval prihrávku Peterku a prestrelil Horvátha! Asistencia: Peterka
48:13
48:13
goalMaďarsko dalo gól! A dokonca je tu aj druhý gól Maďarska, keď sa na dlhšie usadili v útočnom pásme a NANDOR FEJES trafil náramne z pravej strany do hornej časti brány a nedal Niedebergerovi šancu! Asistencie: Stipsicz, Sebők
46:11
46:11
goalMaďarsko dalo gól! Tak predsa len sa Maďarsko dočkalo čestného gólu, o ktorý sa postaral ISTVAN TERBÓCS šikovným zakončením pomedzi betóny Niederbergera a tak stále platí, že sa aspoň raz presadili v každom stretnutí! Asistencie: Vincze, Papp
44:37
Zápas sa už naozaj len dohráva z povinnosti, pretože Maďari už určite budú šetriť sily na zajtrajší súboj o záchranu s Rakúskom, takže Nemci sa ešte môžu pokúsiť o čosi vylepšiť skóre.
42:39
42:39
goalNemecko dalo gól! Veľmi lacný gól inkasuje Horváth, keď si nepokryl pravú tyč a pustil za svoj chrbát jednoduchú strelu z veľkého uhla od JOHNA PETERKU! Asistencie: Tiffels, Wissmann
40:17
Na úvod poslednej tretiny zakázané uvoľnenie na maďarskej strane.
40:01
Začala sa tretia tretina.
V druhej tretine Maďarsko najskôr nevyužilo veľkú príležitosť na vyrovnanie v dlhej presilovke o dvoch hráčov a Nemci ich za to potrestali v záverečných piatich minútách hneď tromi gólmi, preto pred poslednou tretinou vedú jednoznačne 4:0 a o ich troch bodoch už nemôže byť pochýb. Tretia tretina sa začne približne o 17:02.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
37:55
37:55
goalNemecko dalo gól! A je tu aj využitá presilovka Nemecka po parádnej rýchlej kombinácii na jeden dotyk a Noebelsovu nápaditú strieľanú prihrávku pred Horváthom tečoval nepokrytý NICO STURM, ktorý si pripisuje druhý gól! Asistencie: Noebels, Wissmann
36:12
Vylúčenie v tíme Maďarsko:
Vilmos Galló – 2 min., nedovolené bránenie.
35:22
35:22
goalNemecko dalo gól! Tak to je studená sprcha pre Maďarsko, ktoré po pár sekundách inkasuje aj tretí gól, keď Soramiesovu strelu neudržal Horváth a NICO STURM situáciu dosledoval a bekhendom presne zakončil! Asistencie: Soramies, Ehl
35:04
35:04
goalNemecko dalo gól! Veľmi dôležitú prácu odviedol Kahun, ktorý sa natlačil pred maďarskú bránu a Horvátha očividne rozhodil, čoho využil MORITZ SEIDER, ktorý si puk vymenil s Tiffelsom a pohodlne zakončil do odkrytej časti brány! Asistencia: Tiffels
34:14
Až v tejto chvíli je hra konečne prerušená, dlhšie sa hralo už aj v plnom počte na oboch stranách, ale Maďari sa stále držia a prehrávajú len o jediný gól.
27:42
Vylúčenie v tíme Maďarsko:
István Bartalis – 2 min., držanie hokejky.
27:42
27:42
importantChvíľu sa Maďari tešili z vyrovnávajúceho gólu, ale veľmi rýchlo ich radosť zrušili rozhodcovia, ktorí budú vylučovať Bartalisa pre útočný faul.
27:37
Veľká šanca pre Maďarsko na vyrovnanie, ktoré má teraz k dispozícii hneď dvojminútovú presilovku piatich proti trom, ale k strele sa odhodlal Nagy až po viac ako minúte a Niedeberger úspešne zakročil.
26:28
Vylúčenie v tíme Nemecko:
Moritz Seider – 2 min., nedovolené bránenie.
25:57
25:57
Vylúčenie v tíme Nemecko:
Maksymilian Szuber – 5 min., napadnutie.
25:57
25:57
importantKóger krásnou prihrávkou vysunul do úniku kapitána Nagya, lenže ten nemal potrebnú rýchlosť a ešte k tomu ho tiesnil jeden z nemeckých obrancov, napokon Niederberger predviedol istý zákrok.
25:28
Peterkove zakončenie bolo zblokované, napriek tomu však aspoň týmto spôsobom vybojoval útočné pásmo.
24:24
Bola tu šanca na rýchlejší prechod do útočného pásma pre Maďarsko, lenže akciu zastavilo postavenie mimo hry.
23:13
Maďari boli dlhšie v útočnom pásme, aj keď sa puk túlal len popri mantineli, napriek tomu však Nemci radšej vyhodili cez všetky čiary za cenu zakázaného uvoľnenia.
20:22
importantPekná individuálna akcia Sturma, ktorý puk ešte naservíroval pred bránu Ehlovi, lenže Horváth predviedol ďalší kvalitný zákrok.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Prvá tretina zápasu medzi Nemeckom a Maďarskom priniesla očakávaný obraz hry, ale Nemci dokázali vyťažiť z výraznej streleckej prevahy zatiaľ iba jediný gól, o ktorý sa postaral Stachowiak. Druhá tretina sa začne približne o 16:08.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:58
Vylúčenie v tíme Nemecko:
Moritz Seider – 2 min., hrubosť.
19:58
Vylúčenie v tíme Maďarsko:
Vilmos Galló – 2 min., hrubosť.
19:58
V úplnom závere prvej tretiny trochu nervozity na oboch stranách pred Niederbergerom a menšia šarvátka medzi Seiderom a Gallom.
18:30
Čas plynie naozaj veľmi rýchlo a zdá sa, že Maďari hrajú v defenzíve už organizovanejšie a Nemci sa už nedostávajú tak ľahko k zakončeniu.
13:57
Wagner teraz išiel do kľučky v blízkosti vlastnej brány a puk stratil, Niederberger však bol pripravený a zneškodnil dobrú príležitosť Galla.
11:53
Hra sa začína viac kúskovať, pretože ďalšia strela Ehla bola tečovaná na ochrannú sieť.
11:26
Niederebergerovi najprv vypadlo celkom jednoduché nahodenie, ale na druhýkrát už puk dokázal prikryť.
11:01
Horváth musel zakročiť po ďalšej strele Tuomieho a Maďari sú naďalej pod dosť veľkým tlakom.
07:58
07:58
goalNemecko dalo gól! Do rýchleho brejku po pravej strane sa dostal Schütz a jeho zakončenie Horváth vyrazil len do priestoru, kde už bol pripravený WOJCIECH STACHOWIAK a ten presnou strelou do hornej časti brány posiela Nemcov do zaslúženého vedenia! Asistencie: Schütz, Tuomie
06:38
Už deviaty zákrok pre Horvátha, ktorý sa naozaj nemôže sťažovať na nedostatok práce a zatiaľ drží nulu.
05:46
Dlho sa hralo bez prerušenia a veľa času Nemci strávili pred Horváthom, ale Maďari sa po dlhej dobe dostali do útočného pásma a dokonca v ňom vybojovali aj vhadzovanie.
03:30
Nemci roztočili prvý útočný kolotoč a Horváth mal čo robiť, napokon sa však Maďarom podarilo puk vyhodiť do bezpečia.
02:15
Zbytočného zakázaného uvoľnenia sa dopustili maďarskí hokejisti, preto nemôžu vystriedať.
02:01
importantVeľká šanca pre Fejesa, ktorému spoluhráč šikovne puk posunul zadovkou do sľubnej streleckej pozície, ale Niedeberger predviedol istý zákrok a puk podržal.
00:57
Prvý náznak šance pre nemeckých hokejistov, ale so zakončením Peterky z blízkosti si poradil Horváth.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Nemecko: Niederberger (Strahlmeier) – M. Müller (C), Seider, J. Müller, Wissmann, Szuber, Gawanke, Wagner – Tiffels, Kahun (A), Peterka – Ehl, Sturm, Soramies – Kastner, Wiederer, Noebels (A) – Schütz, Stachowiak, Tuomie – Varejcka.

Maďarsko: D. Horváth (Bálizs) – Garát, Pozsgai (A), Kiss, M. Horváth, Szabó, Hadobás, Stipsicz, Fejes, Szirányi – Csányi, G. Nagy (C), Kóger – Terbócs, Papp, Vincze – Sofron, Bartalis (A), Erdély – Galló, Sebők.
Vitajte pri sledovaní ďalšieho prenosu z hokejových majstrovstiev a dnešný program v skupine A hranej v Tampere otvorí súboj medzi Nemeckom a Maďarskom. Nemci výrazne zvýšili svoje postupové šance po víťazstvách nad Dánskom a Rakúskom, dnes preto môžu urobiť ďalší dôležitý krok, pretože ak získajú tri body, tak sa už posunú na postupovú štvrtú priečku. Naopak Maďari by sa radi dostali do lepšej pozície pred rozhodujúcim súbojom o záchranu s Rakúskom, preto by sa im hodil akýkoľvek bodový zisk z dnešného stretnutia, v ktorom budú veľkým outsiderom.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:20.


Tabuľka: Skupina A

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body
Nachádzate sa tu:
Domov»MS v hokeji 2023»Program»Tabuľka: Skupina A»MS v hokeji 2023: Nemecko napokon vysoko zdolalo Maďarsko, padlo deväť gólov