Slováci na konci tŕpli: Šťastie, žiadny extra zákrok, vravel muž zápasu

Zákrok brankára Škorvánka v druhej tretine zápasu Slovensko - Slovinsko.
Zákrok brankára Škorvánka v druhej tretine zápasu Slovensko - Slovinsko. (Autor: IIHF)
Boris Vanya|21. máj 2023 o 22:30

Slovinci mali v závere veľkú šancu, mohli vyrovnať.

RIGA. Slovenskí hokejisti si povedali, že budú servírovať na MS v hokeji 2023 len samé trilery, ktoré držia diváka v napätí až do konca. Je jedno, či hrajú proti Kanade, Kazachstanu alebo Slovinsku.

V šiestom zápase na šampionáte zdolali Slovinsko 1:0 a naďalej sú v hre o postup do štvrťfinále.

V posledných sekundách húževnatí Slovinci hrajúci o záchranu rozkrútili pred slovenskou bránkou kolotoč. Odrazený puk sa dostal k Janovi Drozgovi, ktorý z ostrého uhla strieľal do odkrytej bránky.

Brankárovi Stanislavovu Škorvánkovi totiž v bránkovisku trochu prekážal spoluhráč Matúš Sukeľ. Škorvánek sa presúval na poslednú chvíľu a odrazil puk mimo.

Róbert Lantoši priznal, že mu pri tomto momente na striedačke zvieralo časť tela a nebolo to hrdlo. Zrejme nebol sám.

"Zrazil som sa s Matúšom Sukeľom a chvíľu som nevedel, kde je puk. Keď som sa vracal do pozície, trafil ma do korčule, bolo to skôr šťastie, nie nejaký extra zákrok," vravel príslovečnou skromnosťou slovenský brankár.

Škorvánek dostal po týždni ďalšiu šancu, uplynulé tri zápasy odchytal Samuel Hlavaj.

"Víťazstvo sme vydreli, ale získali sme dôležité tri body a dúfam, že nás to mentálne vzpruží," vravel žilinský rodák.

Škorvánkov dôležitý zákrok, puk smerujúci do bránky zachytil v poslednej chvíli. (Autor: IIHF)

Veľmi dôležitý zákrok predviedol aj v druhej tretine, keď sa reflexívne otočil za pukom pomaly smerujúcim za bránkovú čiaru. "Cítil som, že tam mám medzeru a puk tadiaľ môže prejsť, tak som tam dal rýchlo ruku a našťastie som to včas zachytil," opisoval.

Pred šampionátom sa brankársky post skloňoval najmä v súvislosti s nulovými skúsenosťami slovenskej trojice s veľkými turnajmi. Škorvánek i Hlavaj však podávajú na majstrovstvách spoľahlivé výkony.

Domov»MS v hokeji 2023»Slováci na konci tŕpli: Šťastie, žiadny extra zákrok, vravel muž zápasu