(1:1, 0:2, 1:1)

MS v hokeji 2023: Švajčiarsko potvrdilo svoju formu a zvíťazilo nad Českom

Sportnet|21. máj 2023 o 16:00 (aktualizované 21. máj 2023 o 19:20)

Sledovali ste s nami ONLINE prenos z MS v hokeji 2023: Česko vs. Švajčiarsko.

TAMPERE. Česko a Švajčiarsko dnes odohrali ďalší zápas v skupine B na MS v hokeji 2023. Duel hostila Nokia Arena v meste Tampere.

Pre oba celky išlo o mimoriadne dôležitý zápas, ktorý rozhodol o víťazovi skupiny B. Stal sa ním tím Švajčiarska, ktorý triumfoval 4:2.

Hokej ste sledovali s nami naživo ako online prenos. Pozrite si aj program šampionátuvýsledky a tabuľky.

ONLINE: Česko - Švajčiarsko, MS v hokeji 2023 (LIVE)

Majstrovstvá sveta Skupina B 2022/2023
21.05.2023 o 19:20
Česko
2:4
60' minúta
Ukončený
Švajčiarsko
Prehľad
Góly a asistencie: 7. Červenka, 53. Kubalík (Červenka, Kempný) – 13. Loeffel (Hischier, Fiala), 24. Ambühl (Corvi, Kukan), 29. Ambühl (Fiala, Malgin), 56. Richard (Moser, Riat).
Švajčiarsko zdolalo Česko 4:2. Kubalík síce v tretej tretine znížil, no bodku za zápasom dal v 56. minúte Richard. Švajčiari obsadia v našej skupine prvé miesto, na turnaji ešte nestratili ani bod.
Koniec zápasu.
59:23
Niederreiter z otočky míňa prázdnu bránu. Česi sa nedostávajú do tlaku.
58:31
Fora chcel trafiť prázdnu bránu, no puk zastavil Košťálek.
57:48
importantLanghamer odkorčuľoval na striedačku, Česi sú v šestici.
56:38
56:38
Čechom ušiel puk po nepresnej prihrávke do stredného pásma.
55:40

55:40
goalŠvajčiarsko dalo gól!
TANNER RICHARD strieľa prvý gól na šampionáte. Presadil sa po peknej švajčiarskej kombinácii a stačilo mu trafiť prázdnu bránu.
Asistencie: Janis Moser, Damien Riat
55:08
importantŠanca pre Kubalíka, ktorý sa z uhla ocitol sám pred Mayerom, mieril medzi jeho betóny, švajčiarsky gólman ich sklepol.
53:10
Beránek ani nadvakrát neprestrelil brániaceho hráča. Česi však ožili, prebudilo sa aj publikum, kde je veľa českých priaznivcov.
52:14

52:14
goalČesko dalo gól!
Zbytočný faul Malgina Česi dokázali potrestať. Kempný posunul puk Červenkovi, ten našiel krížnym pasom DOMINIKA KUBALÍKA, Kubalík pálil z prvej a trafil pod brvno. Mayer mohol len ťažko zasiahnuť.
Asistencie Roman Červenka, Michal Kempný.
51:23
Kubalík pálil príklepom, Mayer si našiel puk v lapačke.
51:15
51:15
Vylúčenie v tíme Švajčiarsko:
Denis Malgin – 2 min., hrubosť.
50:16
Niederreiter sa nenatlačil z pravého krídla do zakončenia, puk mu zobral Sobotka.
48:13
48:13
Ambühl zakončil z veľkého uhla po ľade, hetrik to zatiaľ nie je.
47:03
importantKubalíkovu strelu Mayer zneškodnil, český hráč sa dostal aj k dorážke, no Mayer podržal svoje mužstvo.
46:20
Voženílek odviedol dobrú robotu, pretláčal sa popri mantineli, o chvíľu aj zakončoval. Mayer kryl.
45:37
Haas sa zmocnil puku, no Jordán mu nedovolil prihrať a vytlačil ho z pásma.
43:52
Červenka sa tlačil dopredu, strieľal spoza hráča. Švajčiari ale hru kontrolujú a pôsobia lepším dojmom.
43:07
Niederreiter sa dostal do kolízie s Langhamerom, hra je vykázaná do stredného pásma.
42:28
Němeček nastrelil puk, Langhamer ho zachytil na zadnom mantineli.
40:40
Kubalík prečítal prihrávku na Siegenthalera, ale neušiel švajčiarskym obrancom.
40:01
Začala sa tretia tretina.
V druhej tretine skóroval dvakrát Ambühl, Švajčiarsko vyhráva nad Českom 3:1.
Tretia tretina sa začne o 21:04.
40:00
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:40
Malgin zakončil kombináciu bez prípravy, Langhamer pozorný.
39:32
Icing Česko.
39:12
39:12
Malgin trafil Černocha, strela Fialu už bola nebezpečnejšia.
38:53
38:53
Voženílek otočil hru na Dvořáka, ktorý strieľal spoza kruhu, Mayer má puk v lapačke.
37:58
Forova strela skončila na plexiskle za Langhamerovou bránkou.
37:22
importantDruhý český útok bol blízko kontaktnému gólu, no Mayer situáciu zvládol. Beránek puk tečoval do vzduchu pred bránou, Mayer sa ho zmocnil.
36:45
36:45
Košťálek nastreľoval puk pred bránu, kde bol zabudnutý Červenka, no puk tečoval mimo troch žrdí.
35:58
Kempný vypálil na betón, Voženílek sa k dorážke nedostal.
35:17
importantRiat zakončoval, Richard dorážal, Langhamerovi pomohla žŕdka!
34:43
Richard našiel na modrej Geissera, ktorý len kúsok posunul puk Siegenthalerovi, jeho strelu Langhamer zneškodnil.
33:28
importantBeránek si ešte počkal na Fleka, ktorému adresoval prihrávku, Mayer mal čo robiť, zasiahol ľavým betónom.
32:04
32:04
importantNa opačnej strane brejk pre Hischiera, nestačil mu Kundrátek, Švajčiari boli blízko štvrtému gólu, Čechov podržal brankár.
31:57
Kubalík bol na dostrel, pálil z vrcholu kruhu, do cesty sa mu postavil Niederreiter.
31:22
31:22
Voženílek sa neprekľučkoval cez Riata.
30:54
Herzog si vytvoril streleckú pozíciu, prešiel z krídla na os a zakončil, Langhamer chytá.
29:58
importantČesi sa snažia rýchlo odpovedať, ale urobili chybu a Švajčiari mali prečíslenie. Senteler vytvoril prihrávkou dobrú pozíciu pre Mirandu, ale ten prestrelil českú bránku.
28:37

28:37
28:37
Trojica Švajčiarov točila Čechov v ich pásme, Fiala poslal strieľanú prihrávku pred bránu, kde puk šikovne tečoval ANDRES AMBÜHL, puk prešiel Langhamerovi pomedzi betóny.
Asistencie Kevin Fiala, Denis Malgin.
27:15
importantČesi vyhrali buly, Voženílek zakončoval spoza brány po ľade, no nezasunul puk za bránkovú čiaru.
26:29
Hischier mal naľavo Corviho, no zakončoval sám z osi ihriska, Langhamera vážnejšie neohrozil.
25:26
Kempný strieľal, Černoch dorážal z nebezpečnej pozície, no minul Mayerovu bránku.
25:20
Česi začali stretnutie lepšie, išli aj do vedenia, no postupom času prebrali taktovku nad zápasom Švajčiari. Podarilo sa im aj otočiť skóre a momentálne vyhrávajú 2:1.
23:59

23:59
Švajčiari to už v presilovke o sekundu nestihli, no to ich mrzieť nemusí. Rozohrali peknú akciu s prihrávkou Corviho medzi kruhy, odkiaľ sa trafil ANDRES AMBÜHL, nedal Langhamerovi šancu, puk umiestnil do horného rohu brány ponad jeho vyrážačku.
Asistencie Enzo Corvi, Dean Kukan.
23:37
importantMalgin pred bránou, smeroval na neho puk, no Langhamer výborne zasiahol hokejkou.
23:04
Švajčiari poriadne krútia Čechov, Loeffel ale minul bránu, puk sa odrazil od zadného mantinelu.
22:28
Fiala si narazil puk s Loeffelom a zakončoval, následne Česi vyhodili puk.
21:58
Vylúčenie v tíme Česko:
Michael Špaček – 2 min., hákovanie.
21:13
Fiala nastrelil puk pred bránku, Česi sa ubránili, no sú pod tlakom.
20:29
Langhamer kryje aj strelu Niederreitera po ľade.
20:19
Švajčiari sa hneď nasťahovali pred českú bránku, Hischier sa dostal medzi kruhy, jeho pokus zastavil pravý Langhamerov betón.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Súboj o prvé miesto v skupine má poriadny náboj, hrá sa kvalitný hokej z oboch strán. Skóre otvoril v 7. minúte Červenka, v 13. minúte vyrovnal v presilovke Loeffel.
Druhá tretina sa začne o 20:12.
20:00
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:45
importantSenteler si vytiahol Langhamera, ale potom ho nedokázal prekonať. A to nebolo zo strany Švajčiarov všetko, mali v závere ďalšie dve šance, no Langhamer výrazne podržal svoj tím.
19:22
Zbořil len do Haasa, ktorý stál pred ním.
18:50
Česi v závere tretiny obliehajú útočné pásmo.
18:15

18:15
Corvi nič nevymyslel, Česi ho odzbrojili a rýchlo otáčajú hru.
17:19
17:19
importantKubalík vo výbornej šanci, Mayer ho perfektne vychytal.
16:08
importantFiala zobral Čechom puk, prihral Malginovi, ktorý nebezpečne pálil, Fiala chcel dorážať, no Jordán mu výborne zobral puk.
15:43

15:43
Niederreiter sa predieral cez brániacich hráčov, no pokračovať v nádejnej akcii nemôže, pretože sa píska ofsajd.
14:20
Krížna prihrávka na Kubalíka, ktorý vypálil a rozvlnil bočnú sieť.
13:49
Riat strieľal z pravého krídla, Němeček zrazil jeho strelu na ochrannú sieť.
12:41
12:41
Hischier nabil z pravého kruhu ROMAINOVI LOEFFELOVI na strelu z prvej, Loeffel to príklepom lepšie trafiť nemohol. Puk skončil pod hornou žŕdkou, Švajčiarsko využíva presilovú hru.
Asistencie Nico Hischier, Kevin Fiala.
12:20
Fialova strela letela vedľa, Švajčiari zostávajú v pásme.
11:47
Kundrátek oslobodzuje Čechov.
11:29
Radan Lenc – 2 min., nedovolené bránenie.
11:23
11:23
Černoch dorážal z bezprostrdnej blízkosti, neprepálil ale gólmana Švajčiarov.
10:59
Haasovi sa podarilo bekhendom vyhodiť puk cez všetky čiary a oslobodil svoj tím spod veľkého českého tlaku.
10:18
Kubalík nestrieľal z kruhu, našiel krížnou prihrávkou Červenku, ktorého strelu zneškodnil Mayer.
09:35
Česi sa hneď rozostavili v útočnom pásme, no Kempný zahnal prihrávkou Kubalíka, ktorý sa dostal s pukom do stredného pásma.
09:18
Marco Miranda – 2 min., podrazenie.
08:56
Hrá sa v riadnom tempe. Košťálek obišiel bránu a zakončoval spoza nej, Mayer pozorný.
07:54
Corvi nastreľoval puk pred bránu z ostrého uhla, tam sa oň postaral Jordán.
06:47

06:47
Nastrelený puk sa odrazil od zadného mantinelu, Simion nepochopiteľne prihrával popred bránu, ale tam sa nachádzal iba ROMAN ČERVENKA, ktorý dostal nabité a trafil ponad Mayerovu lapačku.
05:58
Košťálek narazil do Martiho ako do steny, jednalo sa o čistý zákrok švajčiarskeho hráča.
04:39

04:39
Strela Corviho spoza hráča, zrazený puk Langhamer očami sledoval, ako išiel vedľa jeho pravej tyčky.
03:57
importantČesi s veľkou šancou! Flek bol už pred brankárom, no rozhodol sa nezakončovať a obišiel bránu, prihral Beránkovi, Mayer sa stihol presunúť a zlikvidoval jeho strelu.
02:58
Červenka neprešiel cez Fialu, ten mal pred bránou hráča a strieľal.
01:49
Zohorna strieľal z pravého kruhu, puk bol zrazený na ochrannú sieť.
01:34
Švajčiari sa v útočnom pásme dlho nezdržali, chceli ísť späť, no zastavil ich ofsajd.
00:43
Dlhá prihrávka na Beránka, ktorý pretečoval puk na zadný mantinel, tam ho dokorčuľoval Fora.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Česko: Langhamer (Hrubec) – Kempný, Kundrátek, Dvořák, Košťálek, Jordán (A), Zbořil, Němeček – Červenka (C), Sobotka, Kubalík (A) – Flek, Černoch, Beránek – Smejkal, Špaček, Tomášek – Voženílek, Zohorna, Lenc – Kaut.

Švajčiarsko: Mayer (van Pottelberghe) – Siegenthaler, Kukan, Moser, Fora, Marti, Loeffel, Geisser – Niederreiter (C), Hischier (A), Corvi – Fiala, Malgin, Ambühl – Miranda, Haas (A), Simion – Herzog, Richard, Riat – Senteler.
Dnes o 19:20 nás čaká zaujímavá konfrontácia medzi Českom a Švajčiarskom.

Česi sú druhí, po piatich odohraných zápasoch majú na konte 13 bodov. Body stratili iba v zápase proti domácemu Lotyšsku, ktorému podľahli 3:4 po predĺžení. Vo včerajšom zápase zdolali Nórsko 2:0.

Švajčiarsko zatiaľ nespoznalo na turnaji premožiteľa, vedie skupinu B s 15-timi bodmi a so skóre 22:4. Švajčiari včera dokázali zdolať aj Kanadu, konkrétne 3:2, gólovo sa na ich strane presadili Hischier, Simion a Ambühl.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:20.

Tabuľka: Skupina B

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body

Domov»MS v hokeji 2023»Program»Tabuľka: Skupina B»MS v hokeji 2023: Švajčiarsko potvrdilo svoju formu a zvíťazilo nad Českom