Štyri góly a obrovská radosť. Oznámkujte hokejistov za výkon proti Švédom

Formácia Juraja Slafkovského si vytvárala veľa šancí v zápase o bronz Slovensko - Švédsko na ZOH 2022 v Pekingu. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|19. feb 2022 o 16:24

Slovenskí hokejisti získali v Pekingu bronz.

PEKING. Slovenskí hokejisti zdolali v zápase o bronz na olympijskom turnaji na ZOH 2022 v Pekingu Švédov 4:0 a dosiahli historický úspech.

Slováci viedli od 24. minúty, keď Slafkovský prekvapil brankára Hellberga a strelil už svoj šiesty gól na turnaji.

Na 2:0 zvýšil ešte v druhej tretine v početnej výhode Takáč. Bola to prvá využitá presilovka Slovákov na turnaji.

V tretej tretine mali oba tímy niekoľko veľkých šancí, ale skóre sa zmenilo až pri švédskej hre bez brankára, keď Slafkovský a Regenda upravili na konečených 4:0. Potom už vypukla na ľade obrovská slovenská radosť.

Kto najviac zaujal? Od koho ste čakali viac? Oznámkujte slovenských hokejistov za výkon proti Nemcom. Najvyššia známka je 10, najnižšia 1.