Hokejový turnaj mužov na ZOH 2022 v Pekingu sa hrá od 9. do 20. februára. Na olympijskom turnaji nechýba ani Slovensko, ktoré si vybojovalo účasť v kvalifikácii. V skupine C postupne vyzve Fínsko, Švédsko a Lotyšsko. Dva skupinové zápasy Slovákov hostí Pekinský národný indoor štadión a jeden Wukesong Arena v mestskom obvode Chaj-tien.

Pozrite si všetky štatistiky

Novinky o ZOH 2022 Hokej

Petra Vlhová so zlatou medailou zo slalomu na ZOH 2022.
Zlatá Vlhová aj silný odkaz Rusa proti vojne. Máte športový prehľad? (KVÍZ)Otestujte si svoje vedomosti.
Petra Vlhová so zlatou medailou zo ZOH Peking 2022.
Výsledky Vlhovej a hokejistov nie sú o systémovej práci, vraví SiekelVo viacerých športoch podľa neho musí Slovensko zapracovať
Na snímke zľava športový manažér HC Košice Gabriel Spilar, slovenskí hokejoví reprezentanti Tomáš Jurčo a Juraj Slafkovský a prezident klubu HC Košice Július Lang.
3
Jurčo zažil niečo nezvyčajné, Slafkovský si doma pripomenul VianoceJurča odviezla z Bratislavy do Košíc priateľka.
3
Slovenskí hokejisti pri oslavách na Námestí SNP v Bratislave.
8
Hudáček na oslavách bronzu perlil a parodoval politikaZatiaľ čo Hudáček parodoval, mladík Slafkovský zapíjal bronz detským šampanským.
8
Bronzoví hokejisti sa na Námestí SNP fotia s fanúšikmi.
2
Namiesto politikov fanúšikovia. Bronzoví hrdinovia zaplnili BratislavuPozrite si fotogalériu z osláv bronzových medailistov zo ZOH v Pekingu po návrate na Slovensko.
2
Tréner hokejovej reprezentácie Craig Ramsay po návrate na Slovensko.
, 9
Ramsay: Zničili mi oblek aj košeľu, ale oslavy s týmto tímom stáli za toŠatan reagoval aj na pochybovačov, ktorí odmietali Ramsayho.
, 9
Juraj Slafkovský.
21
Kam vynesie olympiáda Slafkovského? Odpovedajú experti na draft NHLPätica expertov dostala štyri otázky.
21
Slovenskí hokejisti počas osláv olympijského bronzu v Bratislave.online
46
Hokejisti oslavovali v Bratislave. Privítalo ich plné námeste (minúta po minúte)Sledovali ste s nami oslavy hokejistov po zisku historického bronzu na ZOH Peking 2022 minútu po minúte.
46
Martin Cibák.
Cibák: Ramsay bol ako dobrý policajt. Nepoznám nikoho, kto by ho nemal rádBývalý slovenský reprezentant a tréner slovenského tímu spolu získali Stanleyho pohár.
Juraj Slafkovský s bronzovou medailou na ZOH v Pekingu.
10
Je vidieť, že pred mikrofónom nestojí prvýkrát, hovorí Slafkovského pyšný otecZo synovho vystupovania pred kamerami je pozitívne prekvapený.
10
Zobraziť viac

Hokej na zimných olympijských hrách

Hokejový turnaj mužov sa na olympiáde hrá od roku 1920. Prvý turnaj bol totiž súčasťou letných olympijských hier. Od prvých zimných hier v roku 1924 však na ZOH nikdy nechýbal. Najviac titulov má na konte Kanada - 13. Sedemkrát sa tešil Sovietsky zväz a štyrikrát USA. Obhajcom titulu z Pjongčangu je Rusko, ktoré hralo pod názvom Olympijskí športovci z Ruska. V Pekingu štartujú Rusi pod názvom Ruský olympijský výbor. Ženský turnaj je na zimnej olympiáde od Nagana 1998, najviac titulov má na konte tiež Kanada - 4.

Hokej na Olympiáde Peking 2022

Mužský turnaj sa v Pekingu hrá od 9. do 20. februára. Dvanásť tímov je rozdelených do troch skupín. Z každej skupiny si priamu účasť vo štvrťfinále zabezpečia traja víťazi a najlepší tím z druhého miesta. Zvyšných osem mužstiev sa predstaví v play off o štvrťfinále. Každý tím tak na ZOH v Pekingu odohrá minimálne štyri zápasy. Slovensko si účasť vybojovalo v kvalifikácii, v Pekingu v skupine C postupne vyzve Fínsko, Švédsko a Lotyšsko. Pozrite si program a výsledky hokejového turnaja mužov na ZOH 2022. Druhý raz za sebou bude olympiáda bez hokejistov z NHL. Ženský turnaj sa hrá od 3. do 17. februára.

Slovensko na olympijských turnajoch

Slovenskí hokejisti štartujú už na svojej ôsmej olympiáde. Prvýkrát sa na zimných hrách v ére samostatnosti predstavili v Lillehammeri 1994, kde prekvapivo obsadili 6. miesto. Najlepším umiestnením je 4. priečka z Vancouveru 2010. Bola to jediná účasť Slovenska v semifinále. V Soči 2014 a Pjongčangu 2018 skončili Slováci na predposlednom 11. mieste. O olympiádu v Pekingu museli bojovať v domácej kvalifikácii, ktorú vyhrali bez straty bodu. V skupine C na ZOH 2022 postupne vyzvú Fínsko, Švédsko a Lotyšsko. Pozrite si prehľad všetkých účastí Slovenska na olympijských hokejových turnajoch.