Švédsko na ZOH Peking 2022
Švédsko
ZOH Peking 2022
19.02.2022, Playoff | O 3. miesto
0 - 4
0:0, 0:2, 0:2
Slovensko na ZOH Peking 2022
Slovensko

Záver olympiády nás vyzliekol donaha, smútil švédsky kapitán. A kopol do dverí

Sklamaní hokejisti Švédska na ZOH 2022 v Pekingu.
Sklamaní hokejisti Švédska na ZOH 2022 v Pekingu. (Autor: TASR/AP)
SITA|19. feb 2022 o 21:25

Švéd Klingberg sa v mixzóne rozplakal.

PEKING, BRATISLAVA. Keď útočník Carl Klingberg prišiel do novinárskej mixzóny po zápase o bronz na ZOH v Pekingu, ešte pred prvou otázkou švédskych médií sa rozplakal.

Švédski hokejisti prehrali so Slovákmi 0:4 a z olympijského Pekingu odídu domov síce s troma víťaznými zápasmi, ale napriek tomu s prázdnymi rukami.

"Nemusíte sa ma ani pýtať, ako sa cítim, stačí sa na mňa pozrieť," povedal so slzami v očiach Klingberg, cituje ho Aftonbladet na svojom portáli.

Kapitán kopol do dverí

Útočník švajčiarskeho Zugu sa viac ako pri zápase o bronz so Slovákmi pristavil pri piatkovej prehre v semifinále s hráčmi Ruského olympijského výboru. Rusi zdolali Švédov 2:1 až po samostatných nájazdoch.

"Boli sme jeden nájazd od toho, aby sme si zahrali o zlato. A teraz nemáme nič. V závere turnaja sme boli poriadne potrestaní. Cítim prázdnotu, tento šport býva občas strašne krutý," glosoval Klingberg.

Kapitán švédskeho výberu Anton Lander, Klingbergov klubový spoluhráč z Zugu, od frustrácie kopol do dverí od šatne.

"Jasné, že sme sklamaní. Neodohrali sme zápas o bronz tak, ako sme chceli. V tejto chvíli je to pre nás veľmi ťažké," uviedol štvorgólový útočník a ďalej pokračoval:

"Zahodili sme do koša dobre rozbehnutý turnaj. Keď sa obzrieme späť, určite nebudeme šťastní. Rozhodli malé detaily. Boli sme blízko postupu do finále, ale domov ideme vyzlečení donaha."

Smútili aj legendy

Švédske hokejové legendy Henrik Lundqvist a Peter Forsberg sledovali počínanie svojich krajanov v zápase o bronz v televíznom štúdiu Discovery.

Obaja olympijskí víťazi sa zhodli v tom, že v súboji proti Slovákom chýbala "trom korunkám" energia po náročnom a nešťastne prehratom semifinále s Rusmi.

"Keď som videl náš výkon v druhej tretine, prišlo mi to ako prešľapovanie v pohyblivom piesku," komentoval niekdajší skvelý brankár Henrik Lundqvist, šampión z Turína 2006.

Útočník Peter Forsberg získal olympijské zlato v Lillehammeri 1994: "V takomto zápase, keď ešte ide o medailu, je potrebná tímová energia, ale my sme na jeho konci vyzerali totálne mŕtvi," podotkol.

Slabej útechy po pokazenom závere turnaja sa dočkali švédski reprezentanti od dlhoročného hokejového novinára Matsa Wennerholma z Aftonbladetu:

"Zaslúžili ste si viac, Tre Kronor! Po skvelom zápase s Ruskom ste sa nedočkali finálového ocenenia, hoci ste toho boli hodní. Celkovo si však myslím, že táto reprezentácia opäť vytiahla švédsky hokej medzi tých najlepších. A to aj bez hráčov NHL."

Nachádzate sa tu:
Domov»ZOH 2022 Hokej»Záver olympiády nás vyzliekol donaha, smútil švédsky kapitán. A kopol do dverí