11.02.2022 | Sk. C
4 - 1
(3:0, 0:0, 1:1)

Presilovky si komplikujú. Treba ich zjednodušiť, hovorí Podkonický

Zľava hore asistent trénera Ján Pardavý, tréner Craig Ramsay a jeho ďalší asistent Andrej Podkonický v zápase proti Švédom. (Autor: TASR)
TASR|11. feb 2022 o 13:51

Problémom bolo, že Hellberg všetky strely videl.

PEKING. Slovenskí hokejisti prehrali vo svojom druhom zápase na ZOH 2022 v Pekingu proti Švédom 1:4.

Rozhodla skvelá kombinačná akcia Švédov s gólovou bodkou a do konca prvej tretiny ešte pridali dva góly.

"Tak ako včera sme dobre začali, vytvorili sme si tlak, ale bez gólu sa nedá vyhrať. Mali sme 41 striel, ale chýbala nm efektivita, švédsky brankár chytal veľmi dobre.

Chýbala nám agresivita v bránkovisku a lepšie zahrané presilovky, Hellberg všetky strely videl. V početnej výhode sme potrebovali dať pár gólov, ale nič nám nepadlo.

Výkon nebol zlý, ale na víťazstvo to nestačilo," povedal asistent trénera Andrej Podkonický.

Možno prídu znova zmeny

Slováci nastúpili v bránke s Matejom Tomekom a bez suspendovaného Marka Daňa, ďalšou zmenou oproti prvému zápasu v C-skupine bolo zaradenie Samuela Takáča do druhej formácie namiesto Kristiána Pospíšila.

"Bavili sme sa o zmenách hneď po zápase s Fínskom a aj dnes doobeda. Marko dostal trest, čo nám trochu uľahčilo rozhodovanie, uvidíme, či prídu zmeny aj v ďalšom zápase," dodal Podkonický.

Tabuľka skupiny C

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body

Elitná formácia je nulová

Slováci zostávajú bez bodu na poslednom štvrtom mieste. Svoje vystúpenie v základnej fáze zakončia nedeľným duelom s Lotyšskom (5.10 SEČ) a ak chcú uspieť, potrebujú zlepšiť najmä hru v početnej výhode.

Elitná formácia s Hrivíkom, Jurčom a Cehlárikom ju trénovala iba jeden deň, keďže Cehlárik priletel do Pekingu neskôr.

"Nemali sme na presilovky toľko času ako sme chceli. Ale hráči sú skúsení a keď to nejde, tak to treba zjednodušiť.

So Švédmi sme minimálne polovicu zápasu boli aktívnejší, mali sme viac puk, v hre 5 na 5 sme myslím boli lepší. Položili nás však góly v oslabení v prvej tretine," uzavrel Podkonický.

Domov»ZOH 2022 Hokej»Presilovky si komplikujú. Treba ich zjednodušiť, hovorí Podkonický