4 - 1
(3:0, 0:0, 1:1)

ZOH 2022: Slovensko prehralo so Švédskom, Slafkovský strelil tretí gól

Švédsko - Slovensko: ONLINE prenos zo zápasu na ZOH Peking 2022 dnes (hokej).
Švédsko - Slovensko: ONLINE prenos zo zápasu na ZOH Peking 2022 dnes (hokej). (Autor: Sportnet)
Sportnet|11. feb 2022 o 06:40 (aktualizované 11. feb 2022 o 11:56)

Sledovali ste s nami ONLINE prenos z hokejového zápasu ZOH 2022 v Pekingu: Švédsko - Slovensko.

PEKING. Slovensko a Švédsko dnes hrali ďalší zápas v rámci skupiny C hokejového turnaja na zimných olympijských hrách 2022 v Pekingu.

Sledovali ste online prenos s nami naživo.

Pozrite si tiež celkový program hokejového turnaja a aktuálne tabuľky.

ONLINE PRENOS: Švédsko - Slovensko (LIVE hokej na ZOH 2022 dnes, skupina C)

Olympijské Hry - muži Skupina C 2021/2022
11.02.2022 o 09:40
Švédsko
4:1
60' minúta
Ukončený
Prehľad
Góly a asistencie: 12. Nordström (L. Bengtsson, Friberg), 19. Wallmark (Pudas, Tömmernes), 20. Friberg (P. Holm, Folin), 58. C. Klingberg (Lander, Bromé) – 59. Slafkovský (Š. Nemec). Rozhodca: Romasko, Schrader – Obwegeser, Oliver..
Slovensko si z dvojzápasu s Fínskom aj Švédskom odnáša prehry 2:6 a 1:4. O prvé body tak mužstvo zabojuje v nedeľu proti Lotyšsku a následne sa uvidí, čo bude ďalej. Streleckú formu má iba Juraj Slafkovský, ktorý je už majiteľom troch gólov. Ďakujem za pozornosť. Dočítania priatelia.
Koniec zápasu.
59:18
importantEšte posledné sekundy zápasu odohráme opäť bez Patrika Rybára v bránke!
58:18
goalSlovensko dalo gól! Nemec zatvoril útočnú modrú čiaru a pred bránkou videl JURAJA SLAFKOVSKÉHO, ktorý sa dobre zorientoval a zrušil čistý štít Hellbergovi. Asistencia: Šimon Nemec.
58:00
Prebiehajú posledné dve minúty stretnutia.
57:44
goalŠvédsko dalo gól!
CARL KLINGBERG mal pred sebou prázdnu bránku. Jeho úmysel mu nezmaril hokejkou Michal Čajkovský. Asistencie: Anton Lander a Mathias Bromé.
57:28
importantSlovensko oddychový čas!
57:22
importantSlovensko hrá power-play! Prichádza tak ešte ďalší pokus zo strany našich trénerov!
57:22
Libor Hudáček si odniesol z jedného zo súbojov drobné a krvavé zranenie prsta, ktoré mu v súčasnosti ošetrujú.
56:18
Nemcovi dovolili Švédi iba nahodenie z polovice klziska.
53:53
Juraj Slafkovský už s opravenou menovkou vysokým pukom prinútil vyskočiť Hellberga, pre ktorého to nebola jednoduchá robota, ale bol rýchlejší ako pred ním Zuzin.
53:05
Švédsko hrá s piatimi hráčmi.
51:39
Krištof sa dostal do obkľúčenia medzi kruhmi po prihrávke Hrivíka.
51:05
Vylúčenie v tíme Švédsko (Philip Holm – 2 min., držanie hokejky).
importantReklamná prestávka.
50:09
Tomáš Jurčo zlyhal v obrannom pásme. Jacob de La Rose svojím zakončením poriadne poštípal lapačku Patrika Rybára, keď neudržal v nej puk.
49:20
Regenda uchmatol zadovku Rosandiča. Hellberg len pohľadom kontroloval jeho nastrelenie.
47:52
Slovenský brankár odolal aj v tomto okamihu prieniku Škandinávcov.
47:29
importantDva rýchle zásahy Patrika Rybára!
46:13
Cehlárik aj Hrivík sa venovali dvom Švédom a pomohli tak Tomášovi Jurčovi, aby to mohol skúsiť. Natlačil sa spoza brány do akej-takej pozície na koncovku, ale to nebolo nič zložité pre skvelo chytajúceho Hellberga.
45:21
Slovensko hrá s piatimi hráčmi.
44:25
importantMichal Krištof zakombinoval s Milošom Kelemenom, ale Hellberg drží čisté konto!
43:00
Už nám hrozil problém. Ustáli sme to.
42:31
Dostali sme sa do ťažkej pozície, no zvládame brániť dvojnásobné vylúčenie michalovského útočníka Pavla Regendu. Patrik Rybár nateraz nemusel riešiť náročné situácie Severanov.
41:21
Vylúčenie v tíme Slovensko (Pavol Regenda – 2+2 min, nebezpečná hra vysokou hokejkou).
40:44
Peter Čerešňák si dal pozor na návrat Nordströma z trestnej lavice, ktorý sa mu pokúšal odňať puk. Náš obranca vyslal tvrdý náprah, no neuspel.
40:38
40:01
Začala sa tretia tretina.
Tretia tretina sa začne o 11:20.
Slováci odohrali skvelú tretinu, len vždy im to škrípe v koncovke. Záverečné minúty boli poznačené vylúčeniami, no určite ešte všetko vrhneme do útoku v poslednej tretine. Švédi už nie sú v takom komforte, čo môže byť vodou na náš mlyn.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:15
39:00
Prebieha posledná minúta druhej tretiny.
38:38
Vylúčenie v tíme Švédsko (Joakim Nordström – 2 min., sekanie).
38:34
importantVýborné prečíslenie Jurča s Liborom Hudáčkom! Jurčo to zakončil strelou, ale Hellberg nemal puk pod kontrolou! Hudáček dorážal, ale stále nám nie je súdené dať gól!
37:27
Vylúčenie v tíme Švédsko (Lucas Wallmark – 2 min., sekanie).
37:15
Vylúčenie v tíme Slovensko (Šimon Nemec – 2 min., podrazenie).
37:15
Švédsko aj Slovensko hrá s piatimi hráčmi.
36:48
importantRybár nastavil betón a zabránil Švédom skórovať!
35:15
Vylúčenie v tíme Švédsko (Theodor Lennström – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme Slovensko (Miloš Kelemen – 2 min., hrubosť).
35:15
importantPeter Zuzin výborne mieril pokus k žŕdke, ale Hellberg si s tým poradil! Miloš Kelemen okamžite v šarvátke s Lennströmom, ktorý skončil bez prilby! Pôjdu von!
33:56
importantCehlárik disponoval dobrou možnosťou na prelomenie streleckej smoly! Kliatba našich chlapcov pokračuje!
33:16
importantGernátova strela zrazená!
32:40
Takáč sa aktívne zrážal so súpermi v predbránkovom priestore a strhol tak na seba pozornosť. To bola šanca na streľbu v podaní Zuzina, ktorý napriek ťažkostiam ohrozil Hellberga.
32:21
31:48
Slováci sa snažia za každú cenu dostať už puk za švédsku bránkovú čiaru. Samuel Takáč fantasticky clonil Hellbergovi, ktorý aj tak dostal pokus Hudáčka do lapačky.
31:16
Tomášovi Jurčovi ušiel puk z hokejky. Severania odstreľujú puk do bezpečia.
30:33
Cehlárik s Hrivíkom držali Švédov v pásme, ale nakoniec sa oslobodili.
30:21
Dokázali sme si, že vieme hrať rýchlo a dobre proti silným protivníkom. Naša zvýšená aktivita odmenená dvojminútovým trestom. Nedávno sme sledovali naše šance. Teraz to poďme skúsiť využiť na strelenie úvodného gólu.
30:21
Vylúčenie v tíme Švédsko (Jonathan Pudas – 2 min., hákovanie).
30:00
Vynikajúco sme uzavreli polovicu zápasu. Na góly je to ale horšie, lebo prehrávame 0:3, no náš výkon poriadne narástol.
29:17
importantNemec nebezpečne vystrelil od modrej čiary! Ďalšia šanca Slovákov! Hellberg teraz môže ďakovať všetkým svätým!
28:51
importantMartin Marinčin čakal o sekundu navyše a prešvihol najlepšiu chvíľu na strelenie gólu!
27:31
importantRybár zneškodnil stopercentnú tutovku Švédov! Skvelý zákrok, ktorý mu určite dodá sebavedomie do ďalšieho vývoja!
26:52
importantJuraj Slafkovský predviedol rovnakú koncovku ako včera pri prvom góle do siete Fínov! Tentoraz mu to nevyšlo, ale puk ešte pretláčal Roman!
26:05
Šimon Nemec urobil chybu v útočnej tretine. Krátko na to ju napravil, ale už v pásme súpera.
24:11
Tréneri stiahli z hry Michala Krištofa. Na ľade je už trinásty útočník Kristián Pospíšil. Druhá tretina v znamení viacerých slovenských zmien. Herný prejav sa o niečo zlepšil. My však potrebujeme skresávať z náskoku Švédov.
23:36
Patrik Rybár prišiel v tejto chvíli prvýkrát do styku s pukom, ktorý nepustil za svoj chrbát.
23:21
Slováci ako keby dostali krídla. Od nátlakovej hry ich neodradila už ani pätica Škandinávcov na ľadovej ploche. Libor Hudáček stroskotal na lapačke Hellberga.
23:08
22:23
Cehlárik číhal v pravom kruhu. Puk mu adresoval Hrivík. Gólu sme sa nedočkali.
21:46
importantHrivík sa snažil zamieriť pokus do odkrytej švédskej bránky!
21:26
Skvelo sme začali svoju prvú presilovku v tomto stretnutí. Čerešňák solídne zakončoval od modrej čiary. Hellberg ale stále neinkasoval.
21:08
Vylúčenie v tíme Švédsko (Joakim Nordström – 2 min., hákovanie).
20:41
Získali sme útočnú tretinu. Buly prialo Milošovi Romanovi. Podarilo sa mu hneď presne nahrať Nemcovi, ktorý strieľal, ale nepresne.
20:10
Urobili sme zmenu na brankárskom poste s cieľom vyslať mužstvu určitý signál.
20:01
changeStriedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Matej Tomek, prichádza Patrik Rybár.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Druhá tretina sa začne o 10:30.
Naše očakávania boli úplne iné, ako vo štvrtok s Fínmi, ale je to identické. Máme veľké problémy a súperi to dokonale trestajú. Tentoraz nám unikol pomedzi prsty koniec prvej časti hry. Výsledok hovorí jasnou rečou.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:56
19:56
Vyzerá to zle – nedobre. MAX FRIBERG to poslal do horných poschodí našej brány. Máme za sebou veľmi kritickú tretinu. Asistencie: Philip Holm a Christian Folin.
19:11
19:00
Prebieha posledná minúta prvej tretiny.
18:10
18:10
LUCAS WALLMARK s tretím gólom na turnaji. Ľahko si vylepšil pozíciu a presadil sa strelou okolo nohy brániaceho Marinčina. Matej Tomek ostal bezmocný. Asistencie: Jonathan Pudas a Henrik Tömmernes.
18:01
Jonathan Pudas poslal zo svojej hokejky poriadny projektil. Netrafil Tomekovu bránu.
17:30
Nedorozumenie Švédov. Môžeme si prvý raz vydýchnuť. Puk je ďaleko.
17:11
Vylúčenie v tíme Slovensko (Mislav Rosandić – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).
16:56
Vylúčenie v tíme Slovensko (Marek Hrivík – 2 min., hákovanie).
15:48
Marinčin nedôrazne bránil Bromého. Ten sa pohodlne uvoľnil a hoci z uhla poslal švih, Matej Tomek si musel pripísať ťažký zákrok.
14:57
Kelemen je pri veľkej chuti a vidíme ho na všetkých stranách klziska. Vybojoval puk v útočnej tretine a so štipkou šťastia sa mohol pokúsiť presadiť Peter Zuzin.
14:00
Samuel Takáč potrebuje zaujať trénerov svojou prácou na ľade. Na neho vyšlo bránenie švédskej spolupráce dvoch hráčov. Do zakončenia Marcusa Krügera vsunul hokejku a puk neprešiel na Tomeka.
13:31
Tlak Švédska bol jasný. Situáciu sme museli vyriešiť vyhodením puku cez všetky čiary.
13:08
Slovensko dominuje v počte streleckých pokusov na bránku, ale dôležité sú góly. Škandinávci potrebovali o polovicu menej a už aj vyhrávajú.
11:22
11:22
Švédi vystrúhali parádnu akciu, na ktorú sme nemali šancu zareagovať. Výborne si nás rozložili a JOAKIM NORDSTRÖM mohol zamieriť do prázdnej bránky. Asistencie: Lukas Bengtsson a Max Friberg.
10:34
Jurčo manévroval s pukom za bránkou Hellberga. Spoza pravej tyčky našiel Petra Cehlárika, ktorý vystrelil, ale nebolo to nič dôrazné.
10:17
importantMarek Hrivík prebudil elitnú formáciu! Svoju šancu však nepretavil do otváracieho gólu! Hellberg bol proti tomu!
10:00
Prvá časť úvodného dejstva je minulosť. Slováci sa snažia produkovať aktívny hokej a držať krok so silným Švédskom. Bezgólové skóre trvá.
09:35
Rosandič nabúral rozohrávky Švédov. Preniesli sme hru do švédskej obrannej tretiny. Pracoval tam aktívne Regenda a zakončenie si zobral na starosť Čerešňák.
08:52
Niekdajšia zvolenská spolupráca medzi Zuzinom a Kelemenom zbrzdená zakázaným uvoľnením. Obsadený ľavý kruh na vhadzovanie pred Tomekom.
08:24
importantMiloš Kelemen vletel pred švédske bránkovisko a išiel srdnato do šance! Hellbergovi muselo byť poriadne horúco! Škoda, že sa nepošťastilo ani Gernátovi!
08:05
Hudáček zapájal do hry Šimona Nemca. Obranca Nitry stratil rovnováhu aj puk.
07:18
Švédsko zakončilo útočnú akciu streleckým pokusom. Oscar Fantenberg pálil a miesto na dorážku si pred Matejom Tomekom ešte hľadal Bromé. Hra je prerušená.
06:02
Včerajší slovenský strelec Juraj Slafkovský ťažil z dobrého korčuľovania a sústavne dýchal na chrbát švédskym obrancom. Puk si ale nedokázal vybojovať.
05:32
Naši hokejisti potreboval nutne striedať, pretože mali za sebou príliš dlhý pobyt na ľadovej ploche. Dovolil im to útočník Mladej Boleslavi Kelemen.
05:00
Tímy nastolili obrovské a súvislé tempo. Hráme už päť minút bez prerušenia a už niečo sa aj stihlo odohrať pred oboma bránkami.
04:01
Nemec si pripísal skvelý obranný zákrok. Zároveň veľmi dobre spolupracoval s Marinčinom pri bránení protihráča Klingberga.
03:17
Čajkovský využil svoje parametre v súboji proti dvom Švédom za Matejom Tomekom. Slováci sa tak vydali útočiť, ale Severania dostatočne obsadzujú dôležité miesta na ľade.
02:29
importantHellberg musel zasahovať! Pri skvelom striedaní na neho vyslal delovku Miloš Roman!
01:48
Tretia slovenská formácia mala príležitosť pokúsiť sa ohroziť švédskeho brankára. Prihrávka Kňažka krížom na Kelemena bola veľmi očividná.
00:40
Libor Hudáček z pravého rohu posielal puk do priestoru pred švédskou bránkou. Samuel Takáč sa nedostal do zakončenia.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Švédsko: Hellberg (Lars Johansson) – L. Bengtsson, Fantenberg, Folin, P. Holm, Pudas, Tömmernes (A), Lennström – C. Klingberg, Lander (C), Bromé – F. Olofsson, Wallmark, Holmberg – Rydahl, J. de La Rose, Everberg – Friberg, Krüger (A), Nordström – Linus Johansson.
Trenér: Johan Garpenlöv.

Slovensko: Tomek (Rybár) – Čerešňák (A), Čajkovský, Š. Nemec, Marinčin, Gernát, Kňažko, M. Rosandić – Jurčo, Hrivík (C), Cehlárik (A) – Holešinský, L. Hudáček, Takáč – Zuzin, Krištof, Kelemen – Regenda, Miloš Roman, Slafkovský – K. Pospíšil.
Trenér: Craig Ramsay.

Rozhodca: Romasko, Schrader – Obwegeser, Oliver..
Vážení hokejoví fanúšikovia, Vítam pri sledovaní druhého zápasu na ZOH 2022 v Pekingu medzi Švédskom a Slovenskom.

Švédsko
s problémami dokázalo potvrdiť úlohu favorita v otváracom dueli s Lotyšmi. Severanov vykúpil dvomi gólmi Wallmark a v samom závere im kryl chrbát skvelý brankár Johansson. Švédi iba kvôli slabšiemu skóre sú na druhej priečke za vedúcim Fínskom.

Slovensko zažilo veľmi zlý štart na olympiáde. Zverenci trénera Craiga Ramsayho najskôr vybehli na Suomi a z pomerne dobrého tlaku v prvých piatich minútach vydolovali gól Juraja Slafkovského. Napokon 17-ročný talent bol našim jediným strelcom v stretnutí. Ako sa ľudovo vraví, Slováci dostali kefu pomerom 2:6.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 09:40.

Tabuľka: Skupina C

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body

Domov»ZOH 2022 Hokej»ZOH 2022: Slovensko prehralo so Švédskom, Slafkovský strelil tretí gól