11.02.2022 | Sk. C
4 - 1
(3:0, 0:0, 1:1)

Nezvládnutá prvá tretina a slabá efektivita. Ako Slováci podľahli Švédom

Zľava hore asistent trénera Ján Pardavý, tréner Craig Ramsay a jeho ďalší asistent Andrej Podkonický v zápase proti Švédom. (Autor: TASR)
Sportnet|11. feb 2022 o 12:32 (aktualizované 11. feb 2022 o 12:43)

Pozrite si fotogalériu z druhého zápasu Slovenska na ZOH 2022 v Pekingu proti Švédsku.

PEKING. Slovenskí hokejisti prehrali vo svojom druhom zápase na ZOH 2022 v Pekingu proti Švédom 1:4.

Jediný gól Slovenska strelil 17-ročný Juraj Slafkovský. Tomu asistoval rovesník Šimon Nemec. Slafkovský je stále jediným slovenským strelcom v Pekingu.

Švédi vyhrali prvú tretinu jasne 3:0 a vedenie si strážili počas celého zápasu. Slováci znížili až v 59. minúte, predtým inkasovali ešte do prázdnej bránky.

Slovensko síce súpera prestrieľalo 41:29, no opäť nevyužilo ani jednu početnú výhodu. Svoje vystúpenie v základnej fáze zakončí nedeľným duelom s Lotyšskom (5.10 SEČ).

Pozrite si fotogalériu zo zápasu Slovensko - Švédsko na ZOH 2022 v Pekingu.

Slováci pred zápasom základnej C-skupiny so Švédskom.
Slováci pred zápasom základnej C-skupiny so Švédskom. (Autor: TASR)
Max Friberg a Peter Čerešňák.
Max Friberg a Peter Čerešňák. (Autor: TASR)
Zľava Švéd Gustav Rydahl, Martin Marinčin a striedajúci brankár Slovenska Patrik Rybár. (Autor: TASR)
Zľava Anton Lander a hokejisti Slovenska, brankár Matej Tomek a Peter Čerešňák.
Zľava Anton Lander a hokejisti Slovenska, brankár Matej Tomek a Peter Čerešňák. (Autor: TASR)
Zľava hráč Švédska Lucas Wallmark, Juraj Slafkovský a brankár Švédska Magnus Hellberg. (Autor: TASR)
Švédi sa tešia z gólu proti Slovákom.
Švédi sa tešia z gólu proti Slovákom. (Autor: TASR)
Zľava Švéd Lucas Wallmark, Juraj Slafkovský, Pontus Holmberg a Michal Krištof.
Zľava Švéd Lucas Wallmark, Juraj Slafkovský, Pontus Holmberg a Michal Krištof. (Autor: TASR)
Dennis Everberg, Juraj Slafkovský  a Christian Folin v súboji.
Dennis Everberg, Juraj Slafkovský a Christian Folin v súboji. (Autor: TASR)
Joakim Nordström a Šimon Nemec. Brankár Matej Tomek takto inkasuje gól.
Joakim Nordström a Šimon Nemec. Brankár Matej Tomek takto inkasuje gól. (Autor: TASR)
Max Friberg a brankár Slovenska Matej Tomek po góle.
Max Friberg a brankár Slovenska Matej Tomek po góle. (Autor: TASR)
Juraj Slafkovský sa teší so spoluhráčmi po strelenom góle v zápase Slovensko - Švédsko na ZOH 2022 v Pekingu. (Autor: TASR)
Tréner Craig Ramsay na ZOH 2022 v Pekingu.
Tréner Craig Ramsay na ZOH 2022 v Pekingu. (Autor: TASR)
Uprostred asistent trénera Ján Pardavý sa rozpráva s hráčmi.
Uprostred asistent trénera Ján Pardavý sa rozpráva s hráčmi. (Autor: TASR)
Craig Ramsay v zápase so Švédskom nadšený nebol.
Craig Ramsay v zápase so Švédskom nadšený nebol. (Autor: TASR)
Smutní hokejisti Slovenska po prehre.
Smutní hokejisti Slovenska po prehre. (Autor: TASR)

Tabuľka skupiny C

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body

Domov»ZOH 2022 Hokej»Nezvládnutá prvá tretina a slabá efektivita. Ako Slováci podľahli Švédom