11.02.2022 | Sk. C
4 - 1
(3:0, 0:0, 1:1)

Tri góly a potom bezmocnosť. Oznámkujte Slovákov za výkon proti Švédom

Zľava Švéd Gustav Rydahl, Martin Marinčin a striedajúci brankár Slovenska Patrik Rybár. (Autor: TASR)
Sportnet|11. feb 2022 o 11:58

Slovenskí hokejisti prehrali aj druhý zápas na olympiáde.

Druhý zápas, druhá prehra. Slovenskí hokejisti po Fínoch nestačili na olympijskom turnaji ani na Švédov, ktorým podľahli 1:4.

O osude zápasu rozhodla už prvá tretina, v ktorej zverenci Craiga Ramsayho dostali tri góly. A to aj napriek tomu, že dlho hrali so Severanmi vyrovnanú partiu. V závere prvého dejstva však Slováci ponúkli súperovi presilovku o dvoch hráčov a súper ju potrestal dvoma gólmi.

V ďalšom priebehu zápasu si síce Slováci vypracovali viacero šancí, ale brankára Hellberg neprekonali. Súper zvýšil v závere pri hre Slovákov bez brankára a o niekoľko sekúnd neskôr ešte strelil svoj tretí gól na turnaji Juraj Slafkovský.

V bránke začal Matej Tomek, ktorého v druhej tretine nahradil Patrik Rybár. Slovensko tak na turnaji vyskúšalo už všetkých brankárov.

Kto najviac zaujal? Od koho ste čakali viac? Oznámkujte slovenských hokejistov za výkon proti Švédom. Najvyššia známka je 10, najnižšia 1.

Olympijské hry»Olympiáda Peking 2022»Hokej»Tri góly a potom bezmocnosť. Oznámkujte Slovákov za výkon proti Švédom