0 - 4
0:0, 0:2, 0:2
Slovensko na ZOH Peking 2022

Švédsko - Slovensko

Aktuálny prehľad zápasu Švédsko - Slovensko, O 3. miesto na hokejovom turnaji ZOH 2022 v Pekingu. Zostavy a štatistiky hráčov.

Slovenskí a švédski hokejisti na seba narazili vo vyraďovacích či medailových zápasoch už viackrát. Pamätný je štvrťfinálový súboj na zimných olympijských hrách 2010 vo Vancouvri, ktorý vyhrali Slováci 4:3 po góloch Gáboríka, Sekeru, Demitru a Kopeckého.

Na majstrovstvách sveta 2002 sa oba tímy stretli už v osemfinálovej v skupine (2:1 pre Slovensko), a potom aj v semifinále, kde slovenský tím vyhral 3:2 po nájazdoch a zamieril za svojim prvým a jediným majstrovským titulom.

Góly Slovákov dali Országh a Šatan, v nájazdoch boli úspešní Pálffy a Lintner, vynikajúco zachytal brankár Lašák. O rok neskôr Švédi Slovákom semifinálovú prehru oplatili (4:1), zverenci Františka Hossu vtedy získali bronz a Švédi striebro.

Švédsko bolo vôbec prvým súperom slovenských hokejistov na olympiáde v ére samostatnosti.

Pri premiérovej účasti Slovákov pod piatimi kruhmi v Lillehammeri 1994 dosiahlo v úvode turnaja mužstvo vedené Júliusom Šuplerom cennú remízu 4:4. Góly dávali Jánoš, Peter Šťastný (kapitán), Šatan a Kontšek.

Online prenos môžete sledovať aj na Sportnete. Zápas naživo vysielajú RTVS Šport, ČT Sport a Eurosport 1.

Priebeh stretnutia

0'
1. tretina
Začiatok - 1. tretina
5'
podrazenie
NaN'
1. tretina
Koniec - 1. tretina
20'
2. tretina
Začiatok - 2. tretina
24'
Gól z hry
Asistencia: Peter Čerešňák
Gól z hry
Švédsko
hákovanie
29'
Švédsko
zásah do oblasti hlavy a krku
31'
33'
Gól z hry
Asistencia: Pavol Regenda
Gól z hry
34'
zovretie puku rukou
NaN'
2. tretina
Koniec - 2. tretina
40'
3. tretina
Začiatok - 3. tretina
Švédsko
hrubosť
43'
59'
Gól z hry
Asistencia: Peter Cehlárik
Gól z hry
59'