(0:0, 1:0, 0:1, 0:0, 3:2)
Samostatné nájazdy
3:2

ZOH 2022: ROC (Rusko) postúpilo cez Švédsko do finále

ROC (Rusko) vs. Švédsko: : ONLINE prenos zo zápasu v semifinále na ZOH Peking 2022 dnes (hokej). (Autor: Sportnet)
Sportnet|18. feb 2022 o 11:10

Sledovali ste ONLINE prenos z hokejového zápasu v semifinále ZOH 2022 v Pekingu: ROC (Rusko) - Švédsko.

PEKING. ROC (Rusko) a Švédsko dnes hrali semifinále na hokejovom turnaji na zimných olympijských hrách 2022 v Pekingu. Rusi vyhrali 2:1 po samostatných nájazdoch.

Sledovali ste online prenos s nami naživo.

Pozrite si tiež celkový program hokejového turnaja a aktuálne tabuľky.

ONLINE PRENOS: ROC (Rusko) - Švédsko (LIVE hokej na ZOH 2022: dnes, semifinále)

Olympijské Hry - muži Semifinále 2021/2022
18.02.2022 o 14:10
Tým ROV
2:1
(0:0, 1:0, 0:1, 0:0, 1:0)
71' minúta
Ukončený
Švédsko
Prehľad
Góly a asistencie: 21. Slepyšev (P. Karnauchov, J. Jakovlev), rozh. náj. Gricjuk – 47. Lander (Tömmernes, Pudas). Rozhodca: Bruggeman A. (CAN), Gouin O. (CAN) – Hynek D. (CZE), Ondráček J. (CZE).
Prenos
Druhé semifinále olympijského hokejového turnaja sa muselo rozhodnúť až v samostatných nájazdoch. O víťazstve Rusov rozhodol v 8. sérii Arsenij Gricjuk. Sledovali sme celý zápas vyrovnané stretnutie, ktoré napokon rozhodlo o tom, že v nedeľnom finále o 5:10 nášho času sa stretnú Fíni s Rusmi. Slovensko bude bojovať o bronz s reprezentáciou Švédska.
Koniec zápasu.
70:00
goalV samostatných nájazdoch zvíťazil tím Ruský olympijský výbor.
Autorom víťazného gólu je ARSENIJ GRICJUK.
Arsenij GRICJUK premieňa. Rusi si rovnako ako pred štyrmi rokmi zahrajú vo finále. Gricjuk využil nájazd umiestnenou strelou k ľavej ždri.
Nikita GUSEV premieňa.
Lucas WALLMARK premieňa. Aj so šťastím je z toho predsa gól. Strela Fedotovi prepadla.
Michail GRIGORENKO nepremieňa.
Anton SLEPYŠEV nepremieňa.
Samostatné nájazdy začínajú.
O tom, kto postúpi do finále sa rozhodne až v samostatných nájazdoch.
70:00
Predĺženie sa skončilo.
69:58
Rusi už v závere predĺženia len vyčkávali na koniec. Napokon sa ale vybrali do útoku a je z toho len zákrok Johanssona.
67:51
67:51
Ďalšie tutovky, ktoré mali Švédi, nie je im dopriaté rozhodnúť.
66:30
importantObrovské tutovky pre tri korunky! Toto mal byť rozhodujúci gól.
65:20
importantSme v druhej polovici preĺženie. Slepyšev výborne zakončoval, úspešný zákrok pre Johanssona.
64:40
importantVeľká tutovka, ktorú mal teraz obranca Tömmernes. Výborne sa obkrútil okolo brány a následne zakončoval bekendom, naďalej bez gólu.
64:14
Po tom, čo sa Grigorenko dostal k puku neskoro sa bude vhadzovať pred útočným pásom Ruska.
63:20
Vyzerá to tak, že predĺženie chutí zatiaľ viac Rusom.
62:30
Videli sme veľké tutovky na oboch stranách, no bez rozhodujúceho gólu.
61:32
importantObrovská šanca pre Švédov, keď sám pred bránou mohol zakončovať Tömmernes, rozhodujúci gól z toho ale teraz nie je.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Čaká nás desať minútové predĺženie vo formáte 3 proti 3.
Po troch tretinách semifinálového duelu medzi hokejistami Ruska a Švédska sme víťaza nespoznali, na rade je predĺženie. Zaujímava otázka teraz nastáva aj pre slovenských fanúšikov, ktorého súpera by si do zajtrajšieho zápasu o bronz želali viac.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:42
Na rozhodujúci gól v riadnom hracom čase to už nevyzerá.
58:26
Vhadzovať sa bude po zákroku Fedotova v útočnom pásme troch koruniek.
57:49
Hra má teraz naozaj grády, k rozhodujúcemu zásahu sa ale zatiaľ neschyľuje.
56:45
Čakajú nas záverečné tri minúty riadneho hracieho času, pre zmenu teraz výborne tlačia na svojho súpera Rusi.
55:11
importantRusi išli do prečíslenia 2 na 1, no nahrávka Šipačova sa na Samionova nedostala po výbornom bloku švédskych obrancov.
52:33
Na Švédoch je jednoznačne vidieť snahu rozhodnúť toto semifinálové stretnutie ešte v riadnom hracom čase. Sú aktívnejší, viac bojujú a jednoducho je na nich vidieť obrovskú chuť po víťazstve.
51:01
Uvidíme rozhodujúci gól ešte v riadnom hracom čase alebo sa prehúpneme do predĺženia?
49:23
Sledujeme veľmi nervózne šarvátky po každom jednom prerušení hry. Bojuje sa naplno o každý jeden milimeter na ľade.
48:58
Švédi sú po vyrovnani na koni. Z každej jednej akcie výborne hrozia, nie je to už to Švédsko, ktoré sme sledovali počas prvých dvoch tretín tohto duelu.
46:22
46:22
goalŠvédsko dalo gól!
Tri korunky predsa strieľajú vyrovnávajúci gól. Nádherný prechod do pásma a následnú strelu predviedol Pudas. Následne pálil Tömmernes a kapitán ANTON LANDER výborne dorážal pred bránou a razom je vyrovnané. Asistencie: Tömmernes H., Pudas J..
45:52
Strely na bránku
ROV 29:23 Švédsko
44:26
Sledujeme dianie, ktoré veru nie je lákadlom pre oči diváka, Švédi sa nevedia dostať do útočného pásma a Rusi len poctivo vyčkávajú.
43:14
Môžeme vidieť, že Rusi do záverečnej tretiny zmenili taktiku a vybrali sa fínskou cestou, keď poctivo betónuju hranicu svojho obranného pásma.
42:25
importantHolmberg výborne pálil z ľavého kruhu, za dorážkou sa dral Olafsson, no neúspešne.
41:03
importantŠipačov sa famózne natlačil pred bránu, kde bol takmer osamotený. Johansson úspešne kryje.
40:20
Ihneď po úvodnom buly sa dopredu aktívne vybrali Rusi, Švédi musia okamžite zabrať ak chcú s týmto stretnutím ešte niečo spraviť.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Štatistiky po druhej tretine:

Strely na bránku ROV 23:22 Švédsko
Vylúčenia ROV 2:2 Švédsko
Vyhraté vhadzovania ROV 21:15 Švédsko
Prostedná časť semifinálového zápasu medzi hokejistami Ruska a Švédska je za nami. Už po pätnástich sekundách úvodného buly spomínanej tretiny poslal Rusov po nádhernej individuálnej akcii do vedenia Slepyšev. Švédi síce následne zvýšili svoju aktivitu, no na strelenie vyrovnávajúceho gólu im to nestačilo.Práve naopak, niekoľko dobrých príležitosti mali hráči ruskej zbornej, no ani tí už svoj náskok nenavýšili. Pred treťou tretinou je ale všetko ešte otvorené. Záverečná časť riadneho hracieho času sa začne približne o 15:46.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
38:44
Wallmark chcel preveriť z uhla pozornosť ruského gólmana, strela je ale nepresná. Švédi chcú zo všetkých síl streliť gól ešte pred druhým klaksónom.
38:21
Lander zakončoval z medzikružia, strela mieri len nad bránu Fedotova.
37:36
Švédi už sú v plnom počte, no Rusi naďalej s roztočeným kolotočom v útočnom pásme.
36:43
Vojnov tentokrát ponúkal svojim spoluhráčom možnosť na teč, no ľahké nahodenie len doplachtilo k Johanssonovi.
35:43
Rusi sa ihneď výborne rozostavili, po Vojnovej strely od modrej sa ale dostávaju mimo útočného pásma.
35:32
Vylúčenie v tíme Švédsko (Lucas Wallmark – 2 min., držanie).
34:58
Plotnikov výborne nabíjal Nikišinovi, ktorý zostrelil jedného zo Švédov, Rusi rozkrútili kolotoč. V tejto chvíli ale prichádza vylúčenie, Rusi si zahrajú presilovku.
34:03
Hrá sa veľmi tvrdo, Švédi naďalej veľmi dobre držia puk, ale je to bez otvorenej šance na strelenie gólu.
32:05
Aj keď Švédi držia puk viac na svojich hokejkách, nedokážu sa dostať do otvorenej šance, no môžeme vidieť takisto aj to, že ani ruská obrana nie je bezchybná a pri tlaku vie aj ona zazmätkovať.
31:01
Rozhodcom sa tento zápas dostáva statočne mimo kontrolu, po každom jednom prerušení hry sledujeme menšie šarvátky.
31:01
Po strele jedného zo Švédov od modrej, puk prepadol Fedotovovi, no ruskí obrancovia ihneď zabránili následným možným dorážkam.
30:49
Po dobrom tlaku Švédov v útočnom pásme Fedotov hru prerušuje. Sledujeme viacero šarvátok na ľade, ani jeden celok nechce nič darovať tomu druhému.
29:26
importantPo chybnej rozohrávke Rusov spoza vlastnej brány sa dostal do obrovskej šance Johansson, Fedotov čaruje.
28:21
Voronkov výborne, sice bez hokejky, zblokoval strelu švédskeho obrancu.
27:27
Hra sa teraz prelieva z jednej strany na druhú, avšak nebezpečnejší sú Rusi.
26:42
Sledovali sme aj menšiu šarvátku medzi striedačkami po odpískanom ofsajde.
26:10
25:10
importantGrigorenko si nakorčuľoval do stredu medzi kruhy, no jeho zakončenie na kolenách vyráža korčuľou Johansson.
23:52
Gusev tvrdo páli od modrej, no mimo brány.
23:47
Zakázané uvoľnenie Švédov.
22:41
Slepyševovi tento zápas mimoriadne chutí. Opať sa dostal do výbornej príležistosti, dvojgólové vedenie zbornej z toho ale nebude.
22:10
Severania pokračujú vo zvýšenej aktivite v útočnom pásme Rusov.
20:55
Tri korunky sa snažia na úvodný gól stretnutia Rusov ihneď odpovedať, no zborná aj naďalej výborne bráni na čele s gólmanom Fedotovom.
20:15
20:15
goalOlympijskí športovci z Ruska práve vsietili gól!
Už po pätnástich sekundách druhej tretiny je skóre duelu otvorené. Po famóznom zrýchlení a natlačení sa do brány od ANTONA SLEPYŠEVA cez obrancu Švédska a následnom blafáku na Johanssona vedú Rusi 1:0 Asistencie: Karnauchov P., Karnauchov P..
20:01
Začala sa druhá tretina.
Štatistiky po prvej tretine:

Strely na bránku ROV 11:12 Švédsko
Vylúčenia ROV 2:1 Švédsko
Vyhrané vhadzovania ROV 10:10 Švédsko
Je za nami úvodná tretina druhého semifinále v rámci olympijského hokejového turnaja v Pekingu medzi Ruským olympijským výborom a Švédmi. Po tom čo sme videli môžeme konštatovať, že sledujeme veľmi vyrovnané stretnutie. Oba celky mali dobré príležitosti na strelenie gólu, no ani jednému sa to nepodarilo. Uvidíme čo prinesú zostavajúce dve tretiny a kto sa bude napokon tešiť z postupu do finále. Prostredná časť začne približne o 14:58.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:47
Obrovské šance pre ruskú zbornú, konkrétne najviac hrozil Slepyšev, no v prvej časti hry už gól nepadne.
18:46
Tlak si v útočnom pásme vytvorili, no Rusi výborne blokujú strelecké pokusy Severanov.
18:07
Počty na ľade sú už v tejto chvíli vyrovnané.
17:09
Švédi si teraz nerozumeli v útočnom pásme a musia sa po puk vrátiť až do toho obranného.
16:29
Po strele Nikiškina od modrej je hra po zákroku Johanssona prerušená.
16:06
Vylúčenie v tíme Ruský olympijský výbor (Vladimír Tkačov – 2 min., sekanie).
16:01
Vylúčenie v tíme Švédsko (Dennis Everberg – 2 min., podrazenie).
15:44
importantOlofsson mohol otvoriť skóre, keď sa po strele jedného z jeho spoluhráčov snažil dobre dorážať, no aj po tejto šanci je skóre nezmenené.
14:20
Videli sme už množstvo hraničných zákrokov, no arbitri zatiaľ nepridávajú ďalšie vylúčenie.
13:39
Aj keď chcel Plotnikov hrať, rozhodcovia odpískali signalizované zakázané uvoľnenie ruskej zbornej.
12:33
importantŠvédi mali ďalšiu veľkú šancu, keď išli do prečíslenia dvoch proti jednému. Po prihrávke zakončoval Olofsson, Fedotov naďalej s nulou na konte.
12:03
V dobrej fazóne sú teraz tri korunky. Severania hrozia strelami od modrej, ktoré ale kryje Fedotov.
11:48
Zakázané uvoľnenie Rusov.
11:10
importantPre zmenu sú v útočnom pásme teraz Švédi. Po strele Bengtssona od modrej zvoní žrďka na svätyni Fedotova, gól z toho ale nie je.
10:21
Rusi rozkrútili kolotoč v útočnom pásme. Po prudkej strele Guseva do stredu brány, kde ju kryje Johansson, je hra prerušená
09:20
ROV 6:7 Švédsko
09:20
Fedotov s ľahkosťou kryje jednoduché nahodenie jedného zo švédskych hokejistov, nasleduje reklamná prestávka.
08:16
Sledujeme vysoké napádanie dvoch Rusov pri švédskej rozohrávke, tri korunky s tým majú veľké problémy a nevedia sa dostať von zo svojho pásma.
06:38
importantČibisov ihneď po príchode na ľad z trestnej lavice pohrozil strelou spoza obrancu, Johansson pozorný.
05:21
Druhú polovicu oslabenia zvláda ruská zborná oveľa lepšie, Švédi sa musia vracať po puk až do svojho pásma.
04:52
Rusi sa nevedia oslobiť, tri korunky nebezpečne hrozia. Po strele Wallmarka je hra prerušené, Fedotov s ďalším zákrokom.
4:29
Vylúčenie v tíme Ruský olympijský výbor (Andrej Čibisov – 2 min., podrazenie).
04:13
Švédi sú na ľade šiesti, keďže je signalizované prvé vylúčenie zápasu.
03:27
Rusi sa prezentovali niekoľkými dobrými príležitosťami, no úvodný gól stretnutia z toho ale nebude, hra je prerušená, puk sa dostal na ochrannú sieť.
02:44
importantVoronkov sa dostal ku veľmi nebezpečnému streleckému pokusu z ľavého krídla, Johansson je ale naďalej neprekonaný.
02:17
Oba celky striedajú, z obranného pásma sa vyťahujú Rusi.
01:53
importantŠvédi išli do prečíslenia dvoch proti jednému, no Wallmark si to zobral na seba a neprihral. Jeho strelu len poľahky kryl Fedotov.
00:42
Po nahodení Voronkova prerušuje hru Lars Johansson.
00:05
Ihneď po buly sme sledovali zakázané uvoľnenie troch koruniek.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Oba celky sú už na ľadovej ploche, všetko je pripravené na začiatok druhého semifinálového duelu olympijského turnaja v Pekingu.
Úvodné zostavy:

Ruský olympijský výbor: Ivan Fedotov (T. Biljalov) – Nikišin, Nesterov, Jelesin, J. Jakovlev (A), S. Tělegin, Vojnov, Šaripzjanov – Čibisov, Šipačov (C), Semionov – Tkačov, Gricjuk, N. Gusev – D. Voronkov, P. Karnauchov, Slepyšev – Andronov (A), S. Plotnikov, Kajumov – Grigorenko.
Trenér: Alexej Žamnov

Švédsko: Lars Johansson (Hellberg) – Fantenberg, L. Bengtsson, Folin, P. Holm, Tömmernes (A), Pudas, Lennström – C. Klingberg, Lander (C), Bromé – F. Olofsson, Wallmark, Holmberg – Everberg, Linus Johansson, J. de La Rose – Friberg, Rydahl, Krüger (A) – Nordström.
Trenér: Johan Garpenlöv

Rozhodca: Bruggeman A. (CAN), Gouin O. (CAN) – Hynek D. (CZE), Ondráček J. (CZE).
Druhé semfinále olympijského hokejového turnaja v Pekingu prinesie o 14:10 nášho času duel medzi Olympijským výberom Ruska a Švédska. Víťaz z tohto duelu si zahrá vo finále, porazený tím mieri do boja o bronzové medaily.

Ruský olympijský výbor
Ruskí hokejisti po tom, čo postúili zo skupiny B z prvého miesta so siedmimi bodmi sa vo štvrťfinále stretli s Dánmi, nad ktorými dokázali zvíťaziť výsledkom 3:1. Avšak na konte majú zo štyroch zápasov na tomto turnaji aj jednu prehru, keď po predĺžení podľahli Česku 5:6. Práve tento výsledok môže vzbudiť dojem, že ruská zborná možno nie je až taká nepremožiteľná ako sa zdá a kompaktným tímovým výkonom je ju možné zdolať.

Švédsko
Švédi sa dostali do semifinále tohto turnaja veľmi podobnou, priam až rovnakou cestou a výsledkami. Po tom, čo sa kvalifikovali vďaka počtu bodov z druhého miesta tabuľky základnej skupiny C priamo do štvrťfinále, v ňom dokázali zdolať Kanadu 2:0. Rovnako ako ich semifinálový súper, aj Tri korunky prehrali jeden zápas v základnej skupine a rovnako ako ich súper po predĺžení, keď nestačili na Fínov, s ktorými prehrali 3:4.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:10.

Domov»ZOH 2022 Hokej»ZOH 2022: ROC (Rusko) postúpilo cez Švédsko do finále