3 - 2
(1:1, 1:1, 1:0)

Hokej na ZOH 2022: Dáni postúpili do štvrťfinále na úkor Lotyšov

Dánsko - Lotyšsko: ONLINE prenos zo zápasu na ZOH Peking 2022 dnes (hokej).
Dánsko - Lotyšsko: ONLINE prenos zo zápasu na ZOH Peking 2022 dnes (hokej). (Autor: Sportnet)
Sportnet|15. feb 2022 o 02:10 (aktualizované 15. feb 2022 o 05:09)

Sledovali ste ONLINE prenos z hokejového zápasu ZOH 2022 v Pekingu: Dánsko - Lotyšsko

PEKING. Dánsko a Lotyšsko dnes hrali play off o štvrťfinále na hokejovom turnaji na zimných olympijských hrách 2022 v Pekingu.

Z tesného víťazstva 3:2 sa tešili Dáni a pri svojej premiére pod piatimi kruhmi postúpili medzi elitné kvarteto. Góly do lotyšskej siete padli po strelách Poulsena, Jakobsena a Lauridsena. Jediným lotyšským strelcom bol dvojgólový Darzinš.

Dánskym súperom vo štvrťfinále budú reprezentanti ruského olympijského výboru, ktorému v základnej skupine podľahli po vyrovnanom priebehu 0:2.

Hokej sme sledovali online.

Pozrite si tiež celkový program hokejového turnaja a aktuálne tabuľky.

ONLINE PRENOS: Dánsko - Lotyšsko (LIVE hokej na ZOH 2022 dnes, play off o štvrťfinále)

Olympijské Hry - muži Osemfinále 2021/2022
15.02.2022 o 05:10
Dánsko
3:2
60' minúta
Ukončený
Lotyšsko
Prehľad
Góly a asistencie: 13. Poulsen (M. Lassen, M. Lauridsen), 37. Jakobsen (N. Meyer), 42. M. Lauridsen (Boedker, F. Nielsen) – 17. Dārziņš (Krastenbergs, Cibuļskis), 23. Dārziņš (Balinskis, Krastenbergs).
Dánové ve čtvrtinále narazí na ruský výběr, se kterým ve skupině padli výsledkem 0:2.
Střely na branku: 31 – 27
Je konec! Dánsko postupuje do čtvrtfinále olympijského turnaje! Dánové zvládli velmi těžké utkání proti Lotyšsku. Rozhodující moment přišel hned v úvodu třetí části, kdy byl vyloučen autor dvou lotyšských branek Lauris Darzinš a v přesilové hře rozhodl o dánském postupu Markus Lauridsen. Lotyši se poté sice snažili hrát aktivně, ale v závěru nepřekonali dánskou obranu ani při hře bez brankáře. Nadějě na postup půl minuty před koncem zahodil faulem Renars Krastenbergs.
Konec zápasu.
59:28
Krastenbergs navíc dostává dvě minuty za sekání. Tohle už bude pro Lotyše hodně těžké.
59:28
Renars Krastenbergs se dostal do útočného pásma, nicméně na modré čáře přišel včasný zásah dánských obránců.
59:09
importantPunnenovs je na střídačce a Lotyšsko zkouší vyrovnat v šesti!
58:29
Regin dostal přihrávku do útočného pásma, kde si našel prostor pro zakončení, nicméně jeho ránu lotyšský brankář vyrazil do rohu ledové plochy.
58:07
Dánsko hraje v plném počtu.
57:38
Dánové puk opět vyhodili do bezpečí a vyrazili na střídačku. Lotyšská přesilovka se rychle chýlí ke svému konci.
57:15
Znovu se hráčům v červeném podařilo vyhodit puk přes celé kluziště. Lotyši v této přesilovce nedostávají prostor pro zakončení.
56:41
Dánové v oslabení vyvezli kotouč do útočného pásma, kde uklidnili rozehrávku a nasbírali cenné sekundy k dobru.
56:07
Vyloučení v týmu Dánsko (Nicklas Jensen – 2 min., sekání).
56:06
Jakobsen se dostal na levou stranu útočného pásma, ale jeho dělovka příklepem byla obráncem sražena mimo led.
55:27
Andris Džerinš vybojoval kotouč v souboji za svou brankou a chtěl rozjet útočnou akci Lotyšska. Hráči v bílém však zrovna vyrazili na střídačku.
55:00
Pět minut před koncem základní hrací doby drží Dánsko stále těsné jednobrankové vedení. Lotyši se navíc nedostávají do šancí.
54:16
Jelisejevs projel do útočného pásma, kde kličkou ošálil prvního obránce, ale další hráč v dánském dresu jej tělem od puku odstavil.
54:00
Phillip Bruggisser poslal nahození na levou stranu, nicméně jeho nepovedená rozehrávka skončila na zakázaném uvolnění.
53:12
Lotyšsko podniklo ofezivní výpad po pravé straně, ale nikdo v bílém zatím nezakončil. Dánové jsou v obranném pásmu velmi důrazní.
52:29
Patrick Russell si sjel na přihrávku mezi kruhy, odkud následně zakončil zápěstím, nicméně hned první zadák Lotyšska jeho ránu přizvedl do ochranné sítě.
52:00
Patrick Russell v souboji vyhodil kotouč na střídačku. Rozhodčí nařídili vhazování ve středním pásmu. Lotyšům se krátí čas na vyrovnání.
51:36
Julian Jakobsen poslal zpoza branky přihrávku mezi kruhy, nicméně jeho pobídka skončila na holi obránce v bílém dresu Lotyšska.
51:00
Peter Regin se v útočném pásmu prosmýkl před soupeřovu klec a snažil se zakončit zápěstím. Jeho ránu ale brankář udržel ve výstroji.
50:10
50:00
Do konce základní hrací doby zbývá posledních deset minut a k postupu mezi nejlepší osmičku olympijského turnaje jsou zatím o krok blíže Dánové.
49:23
Dánové vybojovali kotouč v obranném pásmu a vyhodili jej po hrazení přes celé kluziště. Lotyšsko potřebuje zlepšil hlavně střelbu.
49:03
Z levého kruhu zakončil příklepem Darzinš, ale do rány se mu položil obětavý obránce, od jehož brusle se puk odrazil do ochranné sítě.
48:10
Vyloučení v týmu Dánsko (Mikkel Aagaard – 2 min., sekání).
48:03
Markus Lauridsen uklidnil rozehrávku Dánska za vlastní brankou a počka na vystřídání svých spoluhráčů. Dánové potřebují zmírnit lotyšskou aktivitu.
47:34
Phillip Bruggisser poslal prudkou přihrávku na útočnou modrou čáru, nicméně jeho pobídka skončila na holi obránce.
47:12
Renars Krastenbergs si sjel na přihrávku mezi kruhy, ale rána příklepem se mu nepovedla. Lotyšsko po obdržení třetí branky výrazně zvýšilo aktivitu.
46:26
Kaspars Daugavinš se dostal do útočného pásma, nicméně jeden z jeho spoluhráčů byl příliš netrpělivý a projel do ofsajdu.
46:12
Renars Krastenbergs se před dánskou brankou pokusil tečovat nahození od mantinelu, ale od špičky čepele se puk odrazil do rohu kluziště.
45:41
Matias Lassen spěchal za nahozením na levou stranu, jenže přihrávka byla příliš prudká a skončila na zakázaném uvolnění. Hra se vrátí před Dahma.
45:12
Lotyšsko se dostalo do útočného pásma, ale nikdo v bílém nezakončil. Kousek za modrou čárou výborně vypích soupeři puk Boedker.
44:29
Znovu se Dánsko dostalo z obranného pásma jen za cenu vyhození kotouče do pásma útočného. Oba trenéři posílají na led čerstvé síly.
44:12
Lotyši už opět kombinují v útočném pásmu, ale zatím tomu chybí zakončení. Dánové po vstřelení třetí branky lehce polevili.
43:41
Lauris Darzinš si sjel pro pobídku do obranného pásma, krásně se otočil a rozehrál na křídlo. Jeho rozehrávka postrádala přesnost.
43:12
Andris Džerinš vybojoval kotouč na levé straně útočného pásma, odkud vyslal bekhendovou přihrávku mezi kruhy, ale tam nebyl nikdo v bílém.
42:40
Lotyšsko se okamžitě tlačí do útoku se snahou o rychlou odpověď. Dánská obrana ale hraje důrazně. Lotyši to budou mít těžké.
41:45
41:45
goalDánsko právě vstřelilo branku!
Dánsko využívá přesilovou hru a v úvodu třetí třetiny se dostává do vedení! MARKUS LAURIDSEN si troufl na zakončení od modré čáry. Gólman měl zakrytý výhled a Lauridsenův pokus propadl do branky! Asistence: Mikkel Boedker, Frans Nielsen.
41:36
Znovu se hráči v bílém osvobodili jednoduchým vyhozením puku přes celé kluziště. Dánům se pomaličku krátí čas.
41:12
Lotyši vybojovali kotouč v obranném pásmu a vyhodili jej přes celé kluziště. Dánsko musí rozjet novou přesilovkovou akci od Dahma.
40:23
Dánové se hned v úvodu přesilovky tlačili do zakončení. Frederik Storm chtěl přehodit puk za záda ležícího brankáře, ale ten zasáhl.
40:12
Vyloučení v týmu Lotyšsko (Lauris Darzinš – 2 min., nedovolené bránění).
40:01
Začala třetí třetina.
Střely na branku: 22 – 19
Druhá třetina končí! I po čtyřiceti minutách platí nerozhodný stav. Lotyše přitom do vedení svou druhou brankou v utkání poslal v přesilovce Lauris Darzinš. Lotyšsko poté mělo dvě obrovské šance, ale Dahm udržel Dánsko ve hře o postup. V závěru třetiny pak vyrovnal Julian Jakobsen.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:28
Oskars Batna si dělal prostor v útočném pásmu, ale při zakončení překvapivě ztratil balanc a poroučel se k ledu.
39:00
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:29
Lauris Darzinš v rohu útočného pásma získal kotouč, který poslal na modrou čáru, nicméně Abols se přes zásah soupeře ke střele nedostal.
38:02
Oliver Lauridsen vymyslel dlouhou přihrávku na levé křídlo, nicméně ani jeho pobídka neznamenala nějaké vážné nebezpečí pro defenzivu Lotyšska.
37:21
Frederik Storm dostal přihrávku do jízdy na levou stranu ledové plochy, nicméně si puk dobře nezpracoval a byl o něj připraven důrazným obráncem.
36:57
36:57
Je vyrovnáno! Dánsko přestálo ve druhé třetině těžké chvíle a dočkalo se odměny! JULIAN JAKOBSEN si skvěle převzal puk na pravém kruhu a zápěstím vymetl horní růžek lotyšské branky! Asistence: Nicolai Meyer.
36:12
Lauris Darzinš si sjel na přihrávku do středního pásma, jenže si puk nedokázal dobře zpracovat. Dánská defenziva uklidňuje hru.
35:37
Nicklas Jensen napadal soupeřovu rozehrávku v jeho obranném pásmu, ale lotyšský brankář si dal na rozjetého Dána dobrý pozor.
35:12
Larsen vybojoval kotouč v obranném pásmu, ale obloučkem jej nedostal za modrou čáru. Aktivní hráči Lotyšsko chtějí přidat další branku.
34:53
34:00
Lotyšsko se zatím v této přesilovce ne a ne usadit v útočném pásmu. Dánové tentokrát brání hodně aktivně a získavají kotouče už na modré čáře.
33:30
Dánové získali kotouč v obranném pásmu a vyhodili jej přes celé kluziště za lotyšskou klec.
32:53
Vyloučení v týmu Dánsko (Oliver Larsen – 2 min., podrážení).
32:12
Renars Krastenbergs už je zpátky na ledě. Obránce Lotyšska ve středním pásmu zablokoval přihrávku na rozjetého Lauridsena.
31:16
Renars Krastenbergs schytal ránu kotoučem a evidentně otřesený odjíždí a střídačku. Tohle by pro lotyšského kouče byla obrovská ztráta.
31:06
Matias Lassen dostal nabito na modrou čáru, nicméně jeho zakončení prolétlo kolem zadní tyčky. Dánové hrají aktivně, ale něco tomu chybí.
30:28
Rihards Bukarts dostal přihrávku do jízdy, jenže na modré čáře neobešel jednoho ze soupeřů v červeném dresu. Dánsko ale kotouč dlouho neudrželo.
30:00
Je za námi polovina základní hrací doby a zatím sledujeme překvapivý průběh utkání. Dánové se v ofenzivě jen těžko dostávají do šancí.
29:34
Lotyšsko hraje v plném počtu.
29:03
Nicklas Jensen dostal nabito na pravou stranu útočného pásma, ale zakončení příklepem se mu vůbec nepovedlo. Slabá rána prolétla kolem levé tyčky.
28:26
Oskars Batna vyvezl puk po pravé straně do útočného pásma a jednoduše jej po mantinelu nahodil za branku.
28:00
Lotyši vybojovali kotouč v obranném pásmu a dokázali se rychle osvobodit. Dánská obrana okamžitě otáčí směr hry.
27:34
Vyloučení v týmu Lotyšsko (Nikolajs Jelisejevs – 2 min., podrážení).
27:06
Martinš Dzierkals v útočném pásmu předvedl parádní slalom a dánským zadákům zamotal hlavy. Dánové jsou ve druhé části až příliš statičtí.
26:38
Renars Krastenbergs pálil od modré čáry, nicméně jeho rána nebyla přesná a pouze zaduněla o zadní mantinel.
26:12
Ronalds Keninš si sjel na přihrávku na pravou stranu útočného pásma, ale jeho rána příklepem skočnila na betonu dánského brankáře.
25:41
Kaspars Daugavinš ustál souboj v rohu ledové plochy, nicméně neměl podporu svých spoluhráčů. Dánové tak bez problémů získali kotouč.
25:16
Oskars Cibulskis se před brankou dostal k odraženému kotouči a před dojíždějícím Matiasem Lassenem jej odehrál po mantinelu.
24:37
importantLotyši zahazují obrovské šance! Hned dva hráči v bílém jeli sami na Dahma, vyměnili si přihrávku, ale dánský brankář skvěle podržel svůj tým!
24:15
Dánové jsou vývojem duelu na startu druhé třetiny pořádně zaskočení. Nikdo v červeném dresu se nedostává do zakončení.
23:40
importantRihards Bukarts ujal dánským obráncům, zkoušel si položit Dahma bekhendovým blafákem, ale nepřizvedl kotouč nad jeho beton!
23:12
Lotyšsko pokračuje v ofenzivním snažení a znovu se tlačí do zakončení. Z pravé strany to zkoušel Kaspars Daugavinš, ale trefil prvního soupeře.
22:33
22:33
goalLotyšsko právě vstřelilo branku!
Lotyšsko využívá přesilovku a v úvodu druhé třetiny otáčí vývoj dnešního souboje. LAURIS DARZINŠ si našel prostor ke střele a zápěstím poslal kotouč do branky! Asistence: Uvis Janis Balinskis, Renars Krastenbergs.
22:24
Abols dostal přihrávku mezi kruhy, odkud zakončil příklepem, ale jeho rána skončila vedle branky Dánska. Lotyši ale v přesilovce kombinují dobře.
22:04
Vyloučení v týmu Dánsko (Emil Kristensen – 2 min., nedovolené bránění).
21:41
Frederik Storm získal puk za brankou a chtěl zrychlit hru. Jeho dlouhá pobídka na pravou stranu však nikoho z Dánů nenašla.
21:12
Lotyši se znovu dostali do zajímavého protiútoku, ale sehráli jej mizerně. Lauris Darzinš čekal s přihrávkou a spoluhráče nenašel.
20:45
Renars Krastenbergs projel po levém křídle do útočného pásma, nicméně jeho přihrávka směřující před branku skončila na bloku obránce.
20:10
Lotyšsko uspělo na úvodním vhazování druhé třetiny. Lotyši se ihned dostali do útočného pásma, ale Emil Kristensen puk vyhodil.
20:01
Začala druhá třetina.
Střely na branku: 12 – 9
První třetina končí! V úvodní dvacetiminutovce jsme sledovali zajímavé utkání. Dánsko se dostalo do vedení po dvanácti minutách, kdy se prosadil Morten Poulsen. Lotyši následně přestáli oslabení a udeřili. Po úniku vyrovnal Lauris Darzinš. Do kabin se odchází za stavu 1:1.
20:00
První třetina skončila.
19:02
Nicklas Jensen schytal tvrdý hit v útočném pásmu a odjíždí na střídačku v doprovodu dánských zdravotníků. Tohle by pro favorita utkání byla velká ztráta.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:20
Poulsen projel po pravé straně do útočného pásma, ale důrazný obránce jej tělem vytlačil k mantinelu.
17:49
Kristaps Zile objel dánskou klec a zakončil z otočky. Jeho dělovka skončila vedle zadní tyčky, nicméně Lotyšsko je nyní aktivnějším týmem.
17:15
Uvis Janis Balinskis poslal přihrávku na levou stranu, kam si sjel Darzinš, nicméně jeho projektil skončil vedle zadní tyčky.
16:23
16:23
Je vyrovnáno! Lotyšsko dotahuje krok ještě před přestávkou! Na Krastenbergsovu přihrávku si nabruslil LAURIS DARZINŠ, který ošálil Dahma blafákem a vychutnal si zakončení do poloprázdné branky! Asistence: Renars Krastenbergs, Oskars Cibulskis.
16:10
Renars Krastenbergs zavezl puk po levém křídle do útočného pásma, jenže se nesetkal s podporou svých spoluhráčů.
15:21
15:12
Dánové kombinují před brankou soupeře, nicméně nikdo v červeném si stále netroufá na zakončení. Kvarteto Lotyšů se před brankou skvěle pohybuje.
14:26
Lotyši se v obranném pásmu zmocnili kotouče a vyhodili jej bez problémů přes celé kluziště za dánskou branku. Favorit musí rozjet novou akci.
14:03
Dánové se v úvodu přesilovky sice usadili v útočném pásmu, nicméně nikdo z nich se nedostal do zakončení.
13:21
Vyloučení v týmu Lotyšsko (Miks Indrašis – 2 min., podrážení).
13:15
Mathias Bau Hansen vybojoval puk v rohu obranného pásma, nicméně jeho vyhození propadlo až na zakázané uvolnění. Vhazování se vrátí před Dahma.
12:40
Lotyši se snaží rychle odpovědět, nicméně jejich akce jsou zatím hodně kostrbaté. Dánové brání velmi důrazně a nenechávají soupeře zakončovat.
12:02
12:02
Dánsko se po dvanácti minutách hry dostává do vedení! Střídající brankář Punnenovs neudržel ve výstroji ránu od modré čáry. K odraženému puku se dostal MORTEN POULSEN a dorazil jej do klece. Asistence: Matias Lassen, Markus Lauridsen.
11:28
Po dalším souboji ve středním pásmu se kotouč odrazil od Poulsena na střídačku Lotyšska. Rozhodčí nařídili vhazování ve středním pásmu.
11:15
Nicklas Jensen chtěl zakončit z pravé strany ledové plochy, ale obránce se mu položil do střely a připsal si důležitý blok.
10:49
Renars Krastenbergs spěchal za nahozením za branku Dánska, ale gólman Dahm vyjel z branky a odehrál puk podél hrazení do bezpečí.
10:12
Frederik Storm se otočil v rohu útočného pásma a zadovkou přihrál mezi kruhy. Na jeho pobídku nestačil nikdo v červeném včas zareagovat.
09:36
Rihards Bukarts uspěl v souboji v obranném pásmu a vyhodil puk po hrazení ven ze třetiny. Ke kotouči se dostal Russell, který ale nerozjel ofenzivní výpad Dánska.
09:06
Sebastian Dahm má v posledních minutách hodně práce. Dánský brankář si povyjel proti ráně z pravého kruhu a udržel puk mezi betony.
08:39
Ronalds Keninš ustál souboj za brankou a sklepl kotouč na Abolse. Druhý jmenovaný pálil bez přípravy, ale příklepem branku netrefil.
08:15
Renars Krastenbergs si sjel na přihrávku na pravý kruh, odkud pohotově zakončil příklepem, ale jeho ránu dánský brankář viděl čistě.
07:47
changeStřídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Janis Kalninš, přichází Ivars Punnenovs.
07:39
Phillip Bruggisser dostal prostor na pravé straně, projel do útočného pásma, nicméně jeho nahození z ostrého úhlu si Janis Kalninš pohlídal.
07:12
Nicklas Jensen uklidňuje rozehrávku Dánska za svou brankou. Lotyši tentokrát soupeře nenapadají a raději střídají.
06:39
Oskars Batna naskočil na led jako třináctý útočník a vybojoval puk za brankou Dánska. Následnou přihrávkou na modrou čáru však zahnal spoluhráče.
06:12
Frans Nielsen chtěl protečovat prudkou přihrávku do útočného pásma, jenže k jeho pobídce se nikdo v dánském dresu nedostal před Lotyši.
05:39
Renars Krastenbergs si s pukem vybruslil na modrou čáru, kde se chtěl otočit, jenže upadl a puk odevzdal jen hráčům v červených dresech.
05:10
Nicklas Jensen ustál souboj za brankou soupeře a bekhendem rozehrál na levou stranu. Od mantinelu pálil Frederik Storm, jehož pokus nebyl přesný.
04:39
Ralfs Freibergs nahodil puk ze středního pásma do rohu pásma útočného, nicméně k jeho pobídce se nikdo v bílém nedostal.
04:12
Regin váhal s rozehrávkou v obranném pásmu a napadající soupeř jej málem obral o kotouč. Ani jeden z týmů se zatím nedostává do šancí.
03:48
Phillip Bruggisser uklidňuje rozehrávku za brankou Dánska. Dánové zatím střídají. Lotyšsko pokračuje ve vysokém napadání.
03:12
Kalninš si pohlídal nahození z velké vzdálenosti a schoval kotouč do lapačky. Lotyšský brankář ale nepřerušil hru, ale raději puk vyklepal na spoluhráče.
02:36
Rodrigo Abols se dostal k odraženému puku v útočném pásmu, ale pod tlakem už jej nedokázal usměrnit na branku. Pokračuje svižný úvod duelu.
02:12
Mathias Bau Hansen uspěl v souboji ve středním pásmu, ale od jeho hole se kotouč odrazil jen k zadákům v bílých dresech.
01:36
Oliver Lauridsen dostal nabito na modrou čáru, jenže jeho rána zápěstím skončila vedle levé tyčky. Obrana Lotyšska puk odehrála do bezpečí.
01:02
Janis Kalninš si připsal svůj první zákrok v dnešním souboji. Brankář Lotyšska si dal pozor na ránu od modré čáry a schoval puk do lapačky.
00:49
Dánsko se z tlaku Lotyšska vymanilo jen za cenu vyhození kotouče přes všechny čáry na zakázané uvolnění. Lotyši vstoupili do duelu aktivně.
00:10
Lotyši uspěli na úvodním vhazování dnešního souboje a vydali se do útoku. Nutno říci, že favoritem na postup do čtvrtfinále jsou Dánové.
00:01
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Dánsko: Dahm (Dichow) – Kristensen, O. Lauridsen, M. Lassen, M. Lauridsen, O. Larsen, Jensen Aabo, Bruggisser – Nicklas Jensen, F. Nielsen, Boedker – P. Russell, Regin, Storm – Bau Hansen, M. Madsen, N. Meyer – Aagaard, Jakobsen, Poulsen – Jesper Jensen.

Lotyšsko: Punnenovs (Kalninš) – Cibulskis, Freibergs, Jaks, Mamčics, Zile, Balinskis, A. Kulda – Krastenbergs, Abols, Keninš – Daugavinš, Džerinš, L. Darzinš – Indrašis, D. Smirnovs, Jelisejevs – Dzierkals, Batna, Rihards Bukarts – Meija..
Vítěz utkání se v osmifinále střetne s ruským týmem.
Dánsko

Dánové při své olympijské premiéře prožívají fantastický turnaj. Na turnaj se dostali až před kvalifikaci, ve které přehráli Slovinsko, Koreu a Norsko. Hned na úvod turnaje zaskočilo Dánové český tým, který díky skvělé první třetině a defenzivnímu výkonu přehráli 2:1. Následovala porážka 0:2 s ruským výběrem. Ani v tomto utkání ale Dánové nepodali špatný výkon. Na závěr skupinové fáze pak Dánsko přehrálo výsledkem 5:3 ambiciózní Švýcary. Nejproduktivnějším Dánem je zatím Frederik Storm se třemi body. Tři kanadské body ale dosud získal i Patrick Russell.
Lotyšsko

Lotyšsko na olympiádě neprožívá povedený turnaj. Na úvod odehrálo solidní utkání proti Švédsku, se kterým padlo 2:3. Následně přišla porážka 1:3 s Finskem. V posledním duelu narazili Lotyši na Slovensko. Ani v tomto utkání ale neobstáli a prohráli 2:5. Nejproduktivnějším hokejistou Lotyšska na turnaji je Renard Krastenbergs z Villacheru, který má na kontě tři kanadské body za gól a asistenci. Těsně před turnajem se sestava Lotyšska se rozrostla o Robertse Mamčicse. Naopak vypadl Roberts Bukarts, jenž při zápase Vítkovic s Kladnem utrpěl zlomeninu prstu na ruce.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu z osmifinále olympijského turnaje mezi Dánskem a Lotyšskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 05:10.

Domov»ZOH 2022 Hokej»Hokej na ZOH 2022: Dáni postúpili do štvrťfinále na úkor Lotyšov