ZOH 2022: Slovensko tesne podľahlo Fínsku, zahrá si o bronz

Slovensko vs. Fínsko: ONLINE prenos zo zápasu v semifinále na ZOH Peking 2022 dnes (hokej). (Autor: Sportnet)
Sportnet|18. feb 2022 o 00:00 (aktualizované 18. feb 2022 o 07:26)

Sledovali ste ONLINE prenos z hokejového zápasu v semifinále ZOH 2022 v Pekingu: Slovensko - Fínsko. Slováci po góle Manninena zo 16. minúty a následnom zásahu do prázdnej brány podľahli Fínsku 0:2.

PEKING. Slovensko a Fínsko odohrali semifinále na hokejovom turnaji na zimných olympijských hrách 2022 v Pekingu.

Slováci podľahli Fínom 0:2, definitívu im poskytol až gól do prázdnej brány.

Pozrite si tiež celkový program hokejového turnaja a aktuálne tabuľky.

ONLINE PRENOS: Slovensko - Fínsko (LIVE hokej na ZOH 2022: dnes, semifinále)

Olympijské Hry - muži Semifinále 2021/2022
18.02.2022 o 05:10
Fínsko
2:0
(1:0, 0:0, 1:0)
60' minúta
Ukončený
Prehľad
Góly a asistencie: 16. S. Manninen (Lindbohm, Vatanen), 60. H. Pesonen (Hartikainen, Pokka). Rozhodca: Björk, Romasko – Lazarev, McCrank..
Semifinále skončilo. Slovensko odviedlo maximálny výkon, ale na postup do olympijského finále to nestačilo. Prehrávame 0:2. Musíme si oddýchnuť a v sobotu poobede nášho času si zahráme o bronz s niekým z dvojice Rusko – Švédsko. Momentálne je to veľký smútok v tvárach našich hokejistov. Ďakujem za pozornosť. Dočítania priatelia.
Koniec zápasu.
59:22
goalFínsko dalo gól!
HARRI PESONEN rozhoduje o postupe Fínska do finále ZOH v Pekingu. Išiel nám na prázdnu bránku. Asistencie: Teemu Hartikainen a Ville Pokka.
58:23
importantSlovensko hrá power-play! Naskakuje na ľad Libor Hudáček!
58:00
Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.
57:41
Kelemen v páde poslal nevýrazný pokus.
56:39
Dusno vznikalo pri fínskej bráne. Hudáček posielal puk do ohňa. Regenda nastavil svoje veľké telo a pokúšal sa zhostiť pozície skórujúceho hokejistu. Už to je až neuveriteľné, ako nám osud nepraje.
importantReklamná prestávka.
56:14
Regenda držal Fínov pri modrej čiare a šikovne prestrčil puk Hudáčkovi, lenže v postavení mimo hry bol Kristián Pospíšil.
55:40
importantSlovensko dusí Fínsko v jeho obrannom pásme! Kedy, ak nie teraz by malo prísť naše vyrovnanie?!
55:23
Gernát zamestnal Säteriho.
54:31
Musíme začínať zo stredného pásma. Michal Čajkovský pri puku.
52:57
Máme príležitosť vystupňovať našu nátlakovú hru. Fínsko sa bránilo len pomocou zakázaného uvoľnenia.
51:55
importantLibor Hudáček z rohu ohrozil bránu! Regenda ešte vyvíjal tlak pri zakončení, ale stále to nepadá za chrbát Säteriho!
50:00
Slovákom ostáva záverečných desať minút na vyrovnanie, prípadne zvrátenie skóre. Harri Säteri je ale obrovskou prekážkou. Ideme do neho ďalej.
49:38
Fínom nebolo odpískané zakázané uvoľnenie. Puk je pri našej bránke.
47:59
Tomáš Jurčo skvelo vypálil. Säteri aj toto dokázal kryť. Priestor na dorážku pre Gernáta bol zmarený.
47:00
importantPokus o dorážku v podaní Petra Cehlárika! V medzikruží stroskotal na dvoch Fínoch!
46:24
Slovensko je aktívne a ide jednoznačne naproti gólu, ktorý súrne potrebuje. Často strieľame na Säteriho, ktorý si drží pokoj i prehľad pri zákrokoch. Po reklamnom brejku bude hra pokračovať v našom útočnom pásme.
45:06
Teraz sme my boli pod tlakom. Fíni pokračujú takisto vo výbornom napádaní a rýchlom obsadzovaní si našich hokejistov. Čajkovský musel vyhadzovať na zakázané uvoľnenie.
43:31
Slovensko hrá s piatimi hráčmi.
42:56
Vynikajúco Pavol Regenda. Držal puk na hokejke, koľko mu to súper umožnil a výrazne tak ukrojil z nášho oslabenia.
41:37
Vystihli sme fínske prihrávky a oslobodzujeme sa.
41:21
Vylúčenie v tíme Slovensko (Kristián Pospíšil – 2 min., podrazenie).
40:17
Veľa šancí na prienik do finále už nemáme. Potrebujeme zachytiť úvod a týmto smerom chcel prehovoriť Marek Hrivík. Puk vyletel po teči Fínov na ochrannú sieť.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Tretia tretina sa začne o 6:47.
Dôležitý a nesporný fakt je, že sme v druhej tretine ubránili presilovku Fínov piatich proti trom. Ukázali sme veľký nápor vpredu, ale ešte zrejme nenadišla naša chvíľa. Dúfame, že si ju prenesieme do ďalšej tretiny.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:00
Prebieha posledná minúta druhej tretiny.
37:33
Fíni si začínajú dávať špeciálny pozor na Krištofa, ktorý chce ťažiť zo svojej nižšej, ale priebojnej postavy. Säterimu narobil problémy strelou Kelemen.
37:14
importantTomáš Jurčo poslal sľubný pokus! Išlo to nad Säteriho bránku!
36:51
Hneď sme sa chceli ukázať v útočnej robote, ale Säteriho naďalej so zatiahnutou roletou.
36:42
Približne pol minúty sa hráči pretláčali o puk pri mantineli. Juraj Slafkovský vletel do klbka, ale ani jeho sto kilogramov mu nepomohlo v súboji. Puk vytiahol až Čajkovský.
35:45
importantSlovenská šanca! Slafkovský to vpredu opäť roztočil! Zuzin to nedokončil k zdarnému koncu!
34:13
Znova dostávame Fínov do situácie, kedy musia odstreľovať puky na zakázané uvoľnenie. Stále ale nevieme nájsť recept na prelomenie dnešnej streleckej smoly.
34:00
Miloš Roman nebezpečne vystrelil. Säteri zapracoval betónom.
32:18
Slafkovský zakončoval cez hokejku brániaceho Pokku. Säteri s pukom v náručí.
31:40
Pekná spolupráca medzi Čajkovským a Takáčom. Obranca Novosibirsku mu vrátil puk na strelu, z ktorej sa nepresadil.
31:22
30:35
Slovensko hrá so štyrmi hráčmi.
30:00
Začína sa druhá polovica semifinálového súboja. Prehrávame s Fínskom 0:1 a ešte bránime dvojnásobné vylúčenie.
29:57
Rybár sa vyznamenal proti prudkej strele švihom z hokejky Manninena.
29:22
Hlúpy útočný faul Pavla Regendu. Je to pre nás veľmi nepríjemný stav. Ubrániť sa to dá, ale bude to stáť množstvo potrebných síl, ktoré nám môžu na konci chýbať.
29:22
Vylúčenie v tíme Slovensko (Pavol Regenda – 2 min., podrazenie).
29:05
Marek Hrivík povozil puk do pásma. Naviazal na seba fínskeho hráča, a potom vracal puk do našej defenzívy.
28:35
Vylúčenie v tíme Slovensko (Peter Čerešňák – 2 min., podrazenie).
28:02
Rybár čakal pokus od Nättinena, ktorý strieľal z veľmi ťažkého pravého uhla. Slovenský gólman hru prerušil.
26:57
importantĎalší nebezpečný puk, ktorý naháňal strach Suomi! Už si to žiada vyrovnanie! Hráme výborne, ovládame pásmo!
26:43
importantSamuel Takáč nemal šťastie a nevyrovnal!
26:25
Dostávame Fínov pod tlak. Elitná formácia je naozaj dominantná. Veľký vietor narobil Slafkovský, ku ktorému sa pripojil Hrivík či Rosandić, ale Säteri chytá v pohode.
25:58
importantJuraj Slafkovský sebavedomo vošiel medzi fínske kruhy! Nebol z toho gól!
25:25
Michal Čajkovský chcel uplatniť svoju výbornú ranu. Säteri sa rozťahoval s vysunutou lapačkou, ale projektil orazil zadný mantinel.
24:41
Harri Pesonen si mohol robiť, čo uznal za vhodné pred Rybárom. Peknou sťahovačkou si vytvoril zaujímavú a sľubnú streleckú pozíciu. Strážca slovenskej svätyne zachytil strelu.
24:09
importantObrovská gólová šanca Slovenska! Slafkovský vystrúhal brilantnú nahrávku Marekovi Hrivíkovi, ktorý to chcel zasunúť za betón Säteriho, ale puk skončil na tyčke!
23:49
Rybár sťahuje puk do náručia. Pískalo sa a budeme vhadzovať po jeho pravej ruke.
23:30
Prihrávka rukou. Doterajšie minúty druhej časti hry sú viac v réžii Fínska. Nenápadne prepli na vyšší rýchlostný stupeň a okrem toho nám nedovoľujú veľa práce s pukom. Musíme riešiť veci nakrátko a mimoriadne rýchlo.
22:37
Nesmierne veľká aktivita, ktorou sa prezentoval v útočnom pásme Peter Zuzin. Drzo a srdnato dobiedzal do fínskeho súpera v snahe zmocniť sa puku. Výborne.
22:01
Pesonen namieril puk do Rybárových betónov. Puk je uprataný do bezpečia.
20:26
Slafkovský výborne hľadal zadovkou pri bráne Mareka Hrivíka. Nášmu kapitánovi nebolo súdené skúsiť ohroziť Harri Säteriho.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Druhá tretina sa začne o 5:57.
Slovensko podáva veľmi dobrý výkon. Obojstranne je to však vyrovnané a je vidieť, že ani jeden tím nechce prepadnúť, kvôli čomu by pykal. Po prvej tretine ale nerobíme drámu. Tešíme sa na ďalšie dejstvá.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:12
importantBrejk Fínska! Rybár sedel v bránkovisku a snažil sa telom zabrániť streleniu gólu! Presne nemieril obor Anttila!
19:00
Prebieha posledná minúta prvej tretiny.
19:00
importantJurčo mohol vyrovnávať! Tesne!
18:41
Ďalší úsek hry, ktorý núti Suomi vyhadzovať puk cez celú plochu. Môže to byť sľubný tretinový finiš pre nás.
18:13
Opäť sme sledovali prácu Hrivíka s Cehlárikom. Kapitánovi v rýchlosti predĺžil puk do tretiny. Následne musel Hrivík skákať za pukom, ktorý neuchmatol a Fíni odstreľujú na icing.
17:00
Riskantne si počínal Čerešňák s Čajkovským, keď medzi sebou mali fínskeho hráča. Ten ich za vzájomné prihrávky pri Rybárovi nepotrestal.
16:18
importantPatrik Rybár sa musel otáčať a likvidovať strelecký pokus Vatanena!
15:58
15:58
Inkasujeme ako prví. Predchádzajúci tlak nám nedoniesol presný zásah. Rybár ležiac na ľade dvíhal pravý betón, popod ktorý mu vsunul svoju koncovku SAKARI MANNINEN. Asistencie: Petteri Lindbohm a Sami Vatanen.
15:18
Fantastická a hlavne odvážna kľučka Juraja Slafkovského medzi našimi kruhmi. V spolupráci s Hrivíkom aj Cehlárikom nás doviedol pred Säteriho. Gól z toho nebol.
14:31
Situácia sa na moment zmenila. Súpera vyháňa mimo našej zóny Martin Marinčin. Nebude to zakázané uvoľnenie.
13:50
importantFínsko v tejto chvíli stiahnuté do ulity! Slovensko okupuje pásmo!
13:16
Kelemen prenikol za Säteriho. Tam sa to snažil spracovať nohami, rukami i hokejkou. Držíme sa v útočnej tretine, čo je výborné.
12:32
Pospíšil aj Marinčin uzamkli pásmo za fínskou bránkou. Došlo tam k viacerým zrážkam v súboji o puk. Rozuzlenie dopadlo lepšie pre Suomi.
11:54
Čajkovský zvládol kľučku proti Anttilovi. Vpredu sme sa však nedokázali presadiť.
09:57
Rybár kryje puk a rozhodca prerušil hru.
09:32
Hra sa prelieva zo strany na stranu. Úraduje dobré tempo. Brankári čakajú na to, kedy sa budú môcť viac zvýrazniť svojimi zákrokmi.
06:51
Patrik Rybár zneškodnil fínsku strelu. Našťastie sa nedostal k dorážke jeden z Fínov operujúci pred našim bránkoviskom.
06:31
Rosandić vyslal krížnu prihrávku Marekovi Hrivíkovi. Nepodaril sa nám prechod do pásma. Postavenie mimo hry.
05:55
Martin Marinčin odstavil súpera na našej útočnej modrej čiare. Bola to však veľká vzdialenosť medzí ním a Säterim, a tak poslal tvrdý projektil. Puk skončil v lapačke fínskeho gólmana.
05:19
importantMarko Anttila využil svoju mohutnú postavu! Dostal sa k odrazenému puku a rýchlo bekhendom chcel ohroziť Rybára, ale niekto pred ním ho tečoval hore na sieť!
05:00
Úvodných päť minút uzatvárame držaním puku pri nášmu brankárovi Rybárovi.
03:47
Druhé postavenie hry mimo našej reprezentácie.
03:10
Cehlárik spolu s Hrivíkom štartovali dopredu. Náš kapitán roztiahol hru na ľavé krídlo a jeho dvojička si už hľadala miesto vpravo. Hrivík to skúsil nahodiť na Säteriho, ktorý zasahoval.
02:23
Samuel Takáč bol preradený do štvrtej formácie. V strednom pásme otočil hru smerom do útočného pásma. Korčuľoval mu tam aj Regenda s Milošom Romanom, no nepreniesol na neho hru.
01:42
Odvážna práca Miloša Kelemena, ktorá sa rozhodne cení. Pri mantineli sa pretláčal s tromi súpermi, medzi ktorými bola aj veľká osobnosť Filppula.
01:26
Ofsajd Slovenska.
00:42
Hrivík nabral rýchlosť v našej obrannej tretine. Pomocou nastreleného puku na zadný mantinel prizval k sebe Cehlárika, ale zmocnili sa ho Fíni.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Fínsko: Säteri (Olkinuora) – Hietanen, M. Lehtonen, Vatanen, Lindbohm, Kemiläinen, Friman, Pokka, Ohtamaa (A) – Hartikainen, S. Manninen, Markus Granlund – Pakarinen, V. Filppula (C), H. Pesonen – L. Komarov, Joonas Nättinen, M. Aaltonen – M. Anttila (A), Björninen, Mäenalanen.
Trenér: Jukka Jalonen.

Slovensko: Rybár (Konrád) – Čerešňák (A), Čajkovský, M. Rosandić, Marinčin, Gernát, Kňažko, Š. Nemec – Slafkovský, Hrivík (C), Cehlárik (A) – Jurčo, L. Hudáček, K. Pospíšil – Kelemen, Krištof, Zuzin – Regenda, Daňo, Takáč – Miloš Roman.
Trenér: Craig Ramsay.

Rozhodca: Björk, Romasko – Lazarev, McCrank..
Vážení hokejoví fanúšikovia, Vítam vás pri sledovaní semifinálového zápasu na ZOH v Pekingu medzi Fínskom a Slovenskom.

Fínsko
postúpilo do semifinále cez Švajčiarsko, ktoré nechalo za sebou jednoznačným výsledkom 5:1. Suomi majú nad Slovákmi výraznú nadvládu. Hráči zo severskej krajiny nepoznajú prehru s našim tímom čoskoro osemnásť rokov. Fíni nás nepovažujú za jednoduchého protivníka, ale deklarovali, že si prišli do Pekingu po zlato.

Výsledky Fínska na ZOH 2022 v Pekingu:

Fínsko – SVK 6:2
Lotyšsko – Fínsko 1:3
Fínsko – Švédsko 4:3pp
Fínsko – Švajčiarsko 5:1

Slovensko už bolo aj vlastnými fanúšikmi odpisované po dvoch prehrách práve s Fínmi a Švédmi. Ramsayho zverenci však ukázali svetu, ako rýchlo sa dokáže zmeniť situácia. Vezú sa na víťaznej vlne. Obrovskú mieru na tom má gólman Patrik Rybár, ktorý naskakoval do hry počas súboja so Švédskom a odvtedy už nikoho nepustil do bránky. Od 28.4.2004 nevieme nájsť cestu ako poraziť skvelo korčuľujúcich Fínov. Napokon po týždni máme šancu vrátiť im prehru 2:6 zo vstupu do pekinskej olympiády.