MS v hokeji do 18 rokov 2023

MS v hokeji do 18 rokov 2023 sa hrajú od 20. do 30. apríla vo švajčiarskych mestách Bazilej a Porrentruy.

Po pauze sa medzi elitu vrátili aj slovenskí hokejisti, ktorí v skupine A postupne vyzvú Česko, Švédsko, Kanadu a Nemecko.

Mladí Slováci uspeli v roku 2022 na domácom turnaji 1-A divízie, keď v Piešťanoch nestratili ani bod.

Obhajcom titulu v elitnej divízii je Švédsko, ktoré vo finále zdolalo USA. Bronz v roku 2022 bralo Fínsko.

Skupiny na MS v hokeji U18 2023

Skupina A: Kanada, Švédsko, Česko, Nemecko, Slovensko

Skupina B: USA, Fínsko, Švajčiarsko, Nórsko, Lotyšsko

Tréner Tibor Tartaľ.
09.05.2023
Tréner Tartaľ hodnotí šampionát, okamihy z neúspešného duelu o bronz pozerá dodnesMladí Slováci boli od bronzu pár desiatok sekúnd.
09.05.2023
Juraj Pekarčík v zápase Slovensko - Česko na MS v hokeji do 18 rokov 2023.
02.05.20231
Pekarčík hral excelentne. Podľa experta zvýšil svoje šance na drafte NHLV tíme Slovenska bol druhý najproduktívnejší hráč po Daliborovi Dvorskom.
02.05.20231
Dalibor Dvorský.
01.05.20237
Stále sme sklamaní. Hocičo by som vymenil za medailu, vraví DvorskýŠatan vyzdvihol význam reprezentačného projektu.
01.05.20237
Dalibor Dvorský.rozhovor
Miroslav Kováčik30.04.202310
V tíme nebol hráč, ktorý by sklamal. A to je to najpozitívnejšie, vraví KapušRichard Kapuš zažil podobne trpkú prehru aj ako hráč.
30.04.20239
Slovenská hviezda medzi All Star šampionátu. Dvorskému tlieskal celý štadiónJeho fotka sa ocitla na svetelnej kocke po finále.
30.04.20239
Radosť hráčov USA.
30.04.20231
Neuveriteľný obrat USA! Osemnástka vo finále šampionátu zdolala ŠvédskoAmeričania otočili z 0:2 na 3:2 po predĺžení.
30.04.20231
Sklamaný Dalibor Dvorský po zápase s Kanadou.
Samuel Grega30.04.202330
Bronz bol na dosah, Dvorský vie, že mohli vyhrať. Je to veľmi bolestivé, povedal ŠtrbákSlovenskí hokejisti do 18 rokov boli blízko k výhre nad výberom Kanady, podľahli v predĺžení.
Brankár Samuel Urban v zápase Slovensko - Kanada v súboji o bronz na MS v hokeji do 18 rokov 2023.
30.04.20231
VIDEO: Zostrih zápasu Slovensko - Kanada o bronz na MS v hokeji do 18 rokov 2023Pozrite si zostrih zápasu o 3. miesto na MS v hokeji do 18 rokov 2023: Slovensko - Kanada.
30.04.20231
Momentka zo zápasu Kanada - Slovensko na MS do 18 rokov 2023.
30.04.2023
FOTO: Bojovali ako levy. Mladí Slováci prehrali, fanúšikovia ich však vytlieskaliPozrite si fotogalériu zo zápasu Slovensko - Kanada v boji o bronz na MS v hokeji do 18 rokov 2023.
30.04.2023
30.04.202318
Osemnástka bola 71 sekúnd od bronzu, Kanada rozhodla zápas v predĺženíMladí Slováci končia na majstrovstvách sveta štvrtí.