Pekarčík hral excelentne. Podľa experta zvýšil svoje šance na drafte NHL

Juraj Pekarčík v zápase Slovensko - Česko na MS v hokeji do 18 rokov 2023.
Juraj Pekarčík v zápase Slovensko - Česko na MS v hokeji do 18 rokov 2023. (Autor: Puckfans.at / Andreas Robanser)
SITA|2. máj 2023 o 16:00

V tíme Slovenska bol druhý najproduktívnejší hráč po Daliborovi Dvorskom.

BRATISLAVA. Slovenský hokejový útočník Juraj Pekarčík naplno využil účasť na aprílových majstrovstvách sveta hráčov tejto vekovej kategórie vo Švajčiarsku na to, aby dal o sebe vedieť hokejovým skautom pred tohtoročným draftom nováčikov do zámorskej NHL.

Expert Tony Ferrari z magazínu The Hockey News zaradil 17-ročného rodáka z Trstenej medzi hráčov, ktorí na šampionáte zvýšili svoje šance na to, že si ich vyberie niektorý z klubov profiligy.

Pekarčík bol na turnaji druhý najproduktívnejší Slovák po Daliborovi Dvorskom, v siedmich zápasoch nazbieral desať bodov za tri góly a sedem asistencií.

"Slováci potrebovali niekoho, kto bude v ofenzíve sekundovať Dvorskému. Pekarčík sa toho zhostil viac než dobre a hral excelentne.

Ukázal svoje schopnosti prihrávať a zakladať akcie. Posielal puky do stredu klziska, čo bolo pre tím kľúčové najmä v presilovkách.

Jeho status pred draftom sa zmenil z relatívne neznámeho hráča na možnú voľbu v treťom či štvrtom kole," napísal Ferrari o úradujúcom víťazovi Kontinentálneho pohára s HK Nitra.

Odborník zaradil medzi hokejistov, ktorí si na MS osemnástok zlepšili pozíciu pred draftom, aj ďalších dvoch Slovákov - brankára Samuela Urbana a útočníka Adama Cedza.

Bližšie sa im však nevenoval. Pekarčík obsadil 41. miesto v konečnom preddraftovom rebríčku Centrálneho skautingu NHL medzi korčuliarmi pôsobiacimi v Európe.

Pre porovnanie, Dvorský v ňom skončil tretí a dlhodobo patrí medzi adeptov na umiestnenie v prvej desiatke na drafte.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»Reprezentácie»Pekarčík hral excelentne. Podľa experta zvýšil svoje šance na drafte NHL