Brankár Samuel Urban v zápase Slovensko - Kanada v súboji o bronz na MS v hokeji do 18 rokov 2023. (Autor: Puckfans.at / Andreas Robanser)
Sportnet|30. apr 2023 o 18:40

Pozrite si zostrih zápasu o 3. miesto na MS v hokeji do 18 rokov 2023: Slovensko - Kanada.

PORRENTRUY. Mladých Slovákov delilo 70 sekúnd od senzačného zisku bronzových medailí na majstrovstvách sveta vo Švajčiarsku.

Zverenci trénera Tibora Tartaľa prehrali s Kanaďanmi 3:4 po predĺžení.

Mladí slovenskí hokejisti sa do elitnej kategórie MS hokejistov do 18 rokov dostali po štyroch rokoch.

Úvodná tretina bola bezgólová, v druhej tretine ako prví skórovali Kanaďania. V 39. minúte počas presilovky napokon vyrovnal skóre Dalibor Dvorský.

Trinásť sekúnd pred koncom druhej tretiny sa však opäť presadil Kanaďan Colby Barlow, čím pre nich dosiahol tesný náskok.

Tretia tretina Slovákom vyšla, v 42. minúte Slováci po druhý raz v zápase dokázali znížiť náskok Kanaďanov, keď skóroval Peter Císar.

V 56. minúte Slováci opäť nečakane skórovali zásluhou Daniela Alexandra Jenčka.

Kanaďania Slovákom však výhru nepripustili, na 3:3 tesne pred koncom vyrovnal Matthew Wood.

Počas deviatej minúty predĺženia dal Kanaďan Celebrini rozhodujúci gól.

Pozrite si zostrih zápasu Slovensko - Kanada v zápase o bronz na MS v hokeji do 18 rokov 2023.

Domov»Hokej»Reprezentácie»VIDEO: Zostrih zápasu Slovensko - Kanada o bronz na MS v hokeji do 18 rokov 2023