Sklamaný Dalibor Dvorský po zápase s Kanadou.
Sklamaný Dalibor Dvorský po zápase s Kanadou. (Autor: Puckfans/Andreas Robanser)
Samuel Grega|30. apr 2023 o 19:10

Slovenskí hokejisti do 18 rokov boli blízko k výhre nad výberom Kanady, podľahli v predĺžení.

BAZILEJ. Smútok, slzy a zároveň hrdosť. Slováci predviedli krásny výkon plný bojovnosti, na ktorý môžu byť hrdí.

Hokejisti Slovenska do 18 rokov na MS podľahli v zápase o bronz Kanade tesne 3:4 po predĺžení. K úspechu im nechýbalo veľa. V závere tretej tretiny viedli 3:2.

Slováci proti hokejovej veľmoci odohrali výborný zápas a medailu mali na dosah.

"Nemám slov, je to veľmi bolestivá prehra. Všetci sme na ľade nechali všetko. Navyše sme vyhrávali tri minúty do konca. Veľmi to bolí, neviem, čo na to povedať," znelo po zápase z úst sklamaného útočníka tímu Daniela Alexandra Jenčka.

Mladíkom sa na MS do 18 rokov nepodarilo napodobniť úspech z roku 1999, keď Slovensko vyhralo jedinú bronzovú medailu na tomto šampionáte. Cenný kov vtedy vybojovali Marián Gáborík, Milan Bartovič či Tomáš Surový.

"Je to veľmi bolestivé. Ťažko teraz nájsť niečo pozitívne, ale myslím si, že nemáme byť prečo sklamaní, chlapci tam nechali všetko," hovoril po stretnutí kapitán výberu Maxim Štrbák. "Hrali sme ako tím do poslednej sekundy a to nám už nikto nezoberie. Ja som na tento tím veľmi hrdý."

Maxim Štrbák ďakuje fanúšikom za podporu na MS do 18 rokov.
Maxim Štrbák ďakuje fanúšikom za podporu na MS do 18 rokov. (Autor: Puckfans/Andreas Robanser)

Slováci v druhej a tretej tretine prestrieľali Kanadu a neraz jej vo vlastnom pásme spôsobili ťažkosti. Sympatický výkon žiaľ cenný kov nepriniesol.

"Veľmi ťažko sa teraz hľadajú slová, mali sme to na dosah a bohužiaľ to nevyšlo," zhodnotil sklamaný Dalibor Dvorský, ktorý turnaj dokončil s trinástimi bodmi v siedmich zápasoch.

Do histórie sa zapísal ako najproduktívnejší Slovák na MS do 18 rokov.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Bronz bol na dosah, Dvorský vie, že mohli vyhrať. Je to veľmi bolestivé, povedal Štrbák