Neuveriteľný obrat USA! Osemnástka vo finále šampionátu zdolala Švédsko

Radosť hráčov USA. (Autor: Puckfans.at / Andreas Robanser)
Sportnet, TASR|30. apr 2023 o 21:46 (aktualizované 30. apr 2023 o 21:52)

Američania otočili z 0:2 na 3:2 po predĺžení.

MS v hokeji do 18 rokov 2023 - finále

USA - Švédsko 3:2pp (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)

Góly: 50. Nelson (Buium, Guzzo), 57. Terrance (Eiserman,Smith), 63. Leonard (Hutson, Moore) - 10. Stählberg (Wahlberg, Dower Nilsson), 27. Nordh (Sandin-Pellikka, Forsfjäll)

Rozhodovali: Cadieux (Kan.), Hebeisen (Švajč.) - Boivin (Kan.), Rampír (ČR), vylúčenia: 5:2 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

4342 divákov

BAZILEJ. Hokejisti USA rokov získali na majstrovstvách sveta do 18 rokov vo Švajčiarsku zlaté medaily. Vo finále zdolali rovesníkov zo Švédska 3:2 po predĺžení.

Švédi pritom vyhrávali po prvej tretine 1:0, v druhej tretine zvýšili svoj náskok na 2:0.

Američania v záverečnej dvadsaťminútovke vyrovnali a hoci predĺženie začínali v oslabení, napokon rozhodlpô o celkovom triumfe už v tretej minúte extra času Ryan Leonard.

JOJ Šport
MS v hokeji do 18 rokov 2023 v TV
Nasledujúce 3 týždne nie je plánovaný žiaden priamy prenos.

Hokejisti USA vybojovali rekordný jedenásty titul, naopak, Švédi ten svoj napriek výbornému vstupu do finále neobhájili.

Američania odplatili súperovi prehru z finále vlaňajšieho šampionátu v Nemecku (4:6).

Tím USA vyhral na šampionáte všetkých sedem stretnutí, v semifinále si hladko poradil aj so Slovákmi 7:1.

Švédi našli premožiteľa prvýkrát až vo finále. V ňom prehrali na strely so súperom 32:41.

Slováci skončili na šampionáte na konečnej štvrtej priečke, keď v zápase o bronz prehrali s Kanadou 3:4 až po predĺžení.

S elitou sa rozlúčili Nemci, ktorí nestačili v súbojoch o záchranu na Nórov. Na budúci rok ich v najvyššej kategórii nahradí Kazachstan.