Správy

Najlepší strelec zvýšil náskok, radosť Paty pred 500 divákmi. Šláger Tr. Stankovce – Vrbové pre domácich

Marián Dragúň|10. apr 2023 o 17:50

Veľkonočné kolo bolo v troch našich najvyšších súťažiach už piatym jarným a po prvej tretine odvetnej časti naberá boj o titul i záchranu v štvrtej i oboch piatych ligách na obrátkach.

Líder musel otáčať, Jasl. Bohunice uspeli v Kolárove. Aj Nitra už vyhrala, Vráble ešte nie

Majstrovstvá regiónu - IV. LIGA MEVA

Gbely štartovali do odvetnej časti z dolnej polovice tabuľky, v prvých štyroch jarných kolách však nestratili ani len bod a v sobotu sa čakalo, čo dokáže prekvapenie úvodu jari na trávniku prvej Lehoty pod Vtáčnikom. A veru hostia šli rýchlo do vedenia 0:1, líder síce krátko po obrátke vyrovnal, ale Gbelčanov definitívne dorazil až v poslednej päťminútovke na konečných 4:1. Druhé Lednické Rovne rozstrieľali poslednú Marcelovú výsledkom 10:0, pričom najlepší strelec súťaže Damian Vavruš ju načal už v 7. minúte. Gólom do šatne potom upravil na polčasových 5:0 a v treťom hetriku v rade mu zrejme zabránilo iba to, že tréner Matej Náther ho do druhého dejstva neposlal, aby šetril šprintérske sily na najbližší zápas v Kozárovciach. Tretie Gabčíkovo „pustilo perie“ v rozbehnutých Leviciach, ktoré sa tešia z drahocenného víťazstva 1:0. Jarný remízový kráľ Pata sa radoval z trojbodového zápisu, keď pred krásnou návštevou 500 divákov zdolal Imeľ tesne 2:1. Desiate Trebatice potrebovali proti Hurbanovu potvrdiť tri plusové body z Kozároviec i dobrý vstup do odvetnej časti a po dvoch zlepených góloch sa im to podarilo už do prestávky (2:0). Hurbanovčania nebodovali vonku od 12. kola. Za Nitru nastúpil proti Vrábľom - ako hrajúci asistent - od prvej minúty na polhodinku aj 46-ročný bývalý vynikajúci prvoligový krajný bek Jozef Kotula a v susedskom derby mužstiev z konca tabuľky zostali body nakoniec doma – 1:0. Predposledná Nitra vybojovala vôbec prvé jarné víťazstvo, kým Vrábľania naň stále iba čakajú. Jaslovské Bohunice si polepšili víťazstvom 0:2 v Kolárove, ktoré ide najbližšie do Gabčíkova. Boleráz v odvetnej časti ešte neprehral, doma proti Kozárovciam triumfoval vysoko 5:1 a dotiahol sa na tretie Gabčíkovo.

Na jar vynikajúci Boleráz (v bielom) pokoril Kozárovce vysoko 5:1, keď viedol už 5:0. Záber je z domáceho remízového súboja s Patou. Foto: TJ Slavoj Boleráz

Prievidza so štvrtou Domanižou o triedu, Partizánske vezie body, Hlohovec opäť lúpil

V. LIGA SZ HUMMEL

Nedeľňajší šláger kola Trenčianske Stankovce – Vrbové postavil proti sebe tretie mužstvo tabuľky proti vicelídrovi z Vrbového a jeho výsledok bol dôležitý aj pre ďalší priebeh bitky o majstrovský titul. Na jar úspešní rivali ešte neprehrali a domáce Stankovce, ktoré si už dokonca stihli priviezť bod aj z Prievidze, zdolali druhé Vrbové zlepenými gólmi z 52. a 55. minúty 2:0. Prvá Prievidza hostila štvrtú Domanižu, ktorú vyprevadila po nečakane jasnom víťazstve o triedu 4:0. V odvetách šlape Prečín, ktorý už dokázal remizovať aj v druhom Vrbovom a doma proti Piešťanom bol miernym favoritom. Víťazstvom o triedu 4:0 to potvrdil. Jarný zázrak Hlohovec už stihol doviezť všetky body z Piešťan i Partizánskeho, naopak, nedeľňajší súper Podolie oba jarné domáce zápasy prehral a nestrelil v nich ani gól. Súboj tabuľkových susedov Podolie – Hlohovec napokon skončil deľbou 1:1. Po troch zápasoch vonku (s jedným bodom) a pred blížiacim sa duelom s lídrom súťaže chceli Ladce doma proti Partizánskemu bodovať, ale na rýchly a premiérový gól Tomáša Jambora z 9. minúty nedokázali odpovedať a prehrali tesne 0:1. Partizánske skórovalo po troch stretnutiach bez streleného gólu. Chynorany sa na domáce víťazstvo 3:2 proti dobre hrajúcej Hornej Krupej nadreli a víťazný gól dala zimná posila Michal Bodocký len minútu pred koncom z pokutového kopu.

Na štadióne Karola Jokla zvíťazila ešte v predminulom 19. kole vedúca Prievidza nad domácim Partizánskym najtesnejšie 0:1. Foto: Timotej Klenovič

Kanonier sa zasekol, v ťaháku Tovarníky – Veľký Meder deľba. V Pozbe prvá jarná prehra Šoporne

V. LIGA JV HUMMEL

Šláger kola sa hral v Tovarníkoch, kam pricestoval na jar stopercentný Veľký Meder. Domácich oslabilo rýchle vylúčenie v 22. minúte, ale prvý polčas i tak vyhrali 1:0. Hostia po obrátke predsa len vyrovnali a udržali si jarnú neporaziteľnosť, kým Tovarníky zo štyroch zápasov remizovali už v treťom. Trstice triumfovali vysoko 1:5 v Okoličnej na Ostrove, ktorá na prvý jarný bod stále iba čaká. Polovičný majster z Trstíc strelil v štyroch jarných stretnutiach trinásť gólov, zaujímavé pritom je, že jeho ďaleko najlepší jesenný strelec celej súťaže dal v odvetách zatiaľ iba jeden gól (spolu 17). Napraviť to bude môcť už najbližšiu nedeľu doma proti Šuranom. V Nesvadoch hostil posledný prvého a favorizovaný Branč zvíťazil po polčasovom náskoku 0:3 nakoniec 1:3. Štvrtá Šoporňa získala v prvých štyroch jarných kolách až desať bodov a do šiestej Pozby išla s úmyslom vrátiť jej prehru z 5. kola. Lenže domáci v závere ťažkého zápasu dokázali strhnúť víťazstvo na svoju stranu (2:1) a pripravili štvrtej Šoporni prvú jarnú prehru. Pozornosť pútal zápas v Šuranoch, ktoré potrebovali naplno zabodovať proti jarnému zázraku Želiezovciam. Po jeseni posledný Želíz však v zime vymenil vedenie, na veľkonočné kolo išiel so zdvihnutou hlavou i trojzápasovou víťaznou šnúrou a nerozhodil ho ani gól do šatne. Po prestávke dokázala vyrovnať už v 59. minúte zimná posila Adam Konvický na konečných 1:1 a zo Šurian si žlto-čierni vezú cenný bod. Dvory nad Žitavou zvíťazili v Nedede 0:2 a v susedskom derby Bešeňov – Veľké Lovce sa body delili (0:0).

Futbalisti Šurian nezvíťazili už štyri kolá po sebe, v sobotu remizovali doma so Želiezovcami (1:1). Foto: Slavo Vančík