Novinky z futbalu

Modranský postup v deviatej sérii rozstrelu

Odvetu semifinále viedol rozhodcovsky skúsený Štefan Molitoris.
Odvetu semifinále viedol rozhodcovsky skúsený Štefan Molitoris. (Autor: Marián Škuba)
24. apr 2022 o 12:48

Finálové obsadenie pre 42. ročník Pohára ObFZ Humenné a Nexis Fibers je už známe. K „diablom“ z Nižných Ladičkoviec sa na opačnú stranu ihriska postavia „bocani“ z Modry nad Cirochou.

A bola to dráma, aká sa neudeje často. Po minulotýždňovej prehre Krásneho Brodu 1:2 boli karty rozdané jasne. Obhajca trofeje potreboval k postupu do finále vyhrať o dva góly. Najtesnejší výsledok v jeho prospech znamenal lotériu rozstrelu. Práve táto alternatíva sa udiala.

Krásny Brod.
Krásny Brod. (Autor: Marián Škuba)

Hlavička z kľačiacej pozície

Prvý polčas mali v moci futbalisti Krásneho Brodu. Už v 5. minúte mieril z dobrej pozície vedľa Ferenc, nepresný bol z 10 metrov aj Petruňo. Po štvrťhodine center Olaha našiel na hranici malého vápna Čerňu. Ten však musel zakončiť hlavičkou v pokľaku a – mieril presne, 1:0! V 32. minúte jedovku Roháča spoza šestnástky bravúrne zlikvidoval Harvan. V 40. minúte bombu Petruňa gólman Modry iba sledoval očami ako roztriasla brvno. Polčas ukončila šanca Olaha z uhla, ktorú Harvan nohou zneškodnil. Druhé dejstvo sa dialo viac medzi šestnástkami, aj keď... Hlavička modranského Harvilika prvýkrát vážnejšie preverila Lazora. V 57. minúte volej Ferenca tesne minul hosťujúcu bránu. V 80. minúte priamy kop hosťujúceho Karľu vyškriabal Lazor zo šibenice, v 84. minúte mohol rozdať domácim postupovú radosť Haluška, jeho technická strela zo 14 metrov skončila na brvne...

Deväť sérií rozstrelu

Začínali domáci...

Čerňa (Krásny Brod) 1:0, Zlatohlavý (Modra n/Cir.) 1:1

Andrejco (Kr. Brod) 2:1, Rajňak (Modra n/C.) – (Lazor kryl)

Suchý (Kr. Brod) – (Harvan kryl), Timuľák (Modra n/C.) 2:2

Petruňo (Kr. Brod) 3:2, Dzurko (Modra n/C.) 3:3

Lučko (Kr. Brod) – (nad), M. Okoš (Modra n/C.) – (nad)

xxx

Ferenc (Kr. Brod) 4:3, Kohut (Modra n/C.) 4:4

Rohač (Kr. Brod) 5:4, Karľa (Modra n/C.) 5:5

Mata (Kr. Brod) 6:5, Brečka (Modra n/C.) 6:6

Haluška (Kr. Brod) – (brvno), Harvilik (Modra n/C.) 6:7

Rozhodujúca strela rozstrelu do šibenice. Presný bol modranský Dominik Harvilik. (Autor: Marián Škuba)

Pocta navzájom

Vladislav Kvaska (Krásny Brod): „Pred semifinálovým dvojzápasom som prognózoval, že sa rozhodne v rozstrele... Prvý polčas patril nám, strelili sme gól, mohli byť aj dva - tri. Po prestávke to bol už viac medzišestnástkový futbal. Gratulujem súperovi k postupu, bol bojovnejší a teší sa zaslúžene. Futbal bol spravodlivý, i keď rozstrel je aj o šťastí.“

Lukáš Grajcár (Modra n/Cir.): „Zopakujem povedané po prvom vzájomnom zápase – bolo to predčasné finále. Je dobojované, tešíme sa... Už od júla chlapci začali makať, aby naplnili ciele sezóny. Rozstrel je lotériou, smolu mali domáci, nám prialo šťastie aj rozhodnosť. Chlapcom som v odvete veril, rovnako im verím aj pred finále. Ďakujem Krásnemu Brodu za korektné vystupovanie na trávniku i mimo neho. Oba tímy potvrdili svoju vyspelosť.“

Postupujúci modranskí „bocani“.
Postupujúci modranskí „bocani“. (Autor: Marián Škuba)

Krásny Brod – Modra n/Cir. 1:0 (1:0)

Gól: 15. M. Čerňa

Žlté karty: Mata, Andrejco (Kr. Brod)

Rozhodovali: Molitoris – Bančanský, Sabol

Krásny Brod: M. Lazor – D. Haluška, D. Suchý, M. Lučko, M. Pančura, P. Ferenc, V. Andrejco, D. Petruňo, M. Olah (56. R. Mata), M. Čerňa, T. Roháč.

Modra n/Cir.: M. Harvan – M. Okoš, M. Brečka, S. Belančin, B. Zlatohlavý, M. Dzurko, A. Kohut, P. Karľa, J. Rajňak, L. Okoš (58. A. Timuľák).