MS v hokeji 2024: Česko opäť udržalo čisté konto a stalo sa majstrom sveta

Švajčiarsko - Česko: ONLINE prenos z finále MS v hokeji 2024.
Fotogaléria (59)
Švajčiarsko - Česko: ONLINE prenos z finále MS v hokeji 2024. (Autor: Sportnet)
Sportnet|26. máj 2024 o 17:20

Sledovali ste s nami online prenos z finále MS v hokeji 2024: Švajčiarsko - Česko.

PRAHA. Švajčiarsko a Česko dnes hrali o 20.20 h finále na MS v hokeji 2024. Sledovali ste s nami ONLINE prenos Švajčiarsko - Česko.

Zápas sa hral v O2 Arene v Prahe, kde budú mali Česi veľkú divácku podporu.

Fotogaléria zo zápasu Švajčiarsko - Česko vo finále MS v hokeji 2024

Ukončili 14-ročné čakanie na titul.

JOJ
Kde sledovať MS v hokeji 2024 v TV?
Nasledujúce 3 týždne nie je plánovaný žiaden priamy prenos.

Hokej ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Švajčiarsko - Česko na MS v hokeji 2024 (LIVE)

Majstrovstvá sveta Finále 2023/2024
26.05.2024 o 20:20
Švajčiarsko
0:2
(0:0, 0:0, 0:2)
60' minúta
Ukončený
Česko
Prehľad
Góly a asistencie: 50. Pastrňák (Kundrátek, Hájek), 60. Kämpf (Kubalík, Nečas). Rozhodca: Campbell (CAN), Holm (SWE) – Briganti (USA), Lundgren (SWE).
Dámy a páni, Česko vyhráva domáci šampionát! Domáce mužstvo odohralo fantastický turnaj a zaslúžene získava zlatú medailu. Klobúk dole aj pred švajčiarským mužstvom, ktoré dnes odohralo fantastický zápas, rovnako ako aj celý šampionát. Ja sa s vami lúčim a prajem ešte pekný večer.
Koniec zápasu.
59:41
goalČesko dalo gól! Tak a je rozhodnuté! Česko pridáva 19 sekúnd pred koncom svoj druhý gól do prázdnej brány. DAVID KÄMPF sa dostal k puku a poslal ho do prázdnej brány. Asistencie Dominik Kubalík, Martin Nečas.
59:26
Hneď po buly pálil Thurkauf! Dostál jeho pokus vyrazil!
59:15
Švajčiari sú v útočnom pásme!
59:02
Prebieha posledná minúta tretej tretiny.
58:33
Kempný pokazil rozohrávku. Píska sa icing Česka.
58:22
Sedlák posunul puk do útočnej tretiny a vrátil sa brániť modrú čiaru.
58:01
Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.
57:51
importantŠvajčiari hrajú v šestici!
57:51
Hischier nahodil puk zo stredného pásma na Dostála a ten prerušil hru. Švajčiari si berú oddýchový čas.
57:10
Gudas získal puk a len ho posunul do stredného pásma. Česi si bránia tesné vedenie.
56:35
Pastrňák pálil po prihrávke od Zachu. Genoni jeho pokus vyrazil.
56:10
Kubalík korčuloval do útočnej tretiny za vyhodenm pukom. Získal ho však Roman Josi.
55:37
Loeffel pálil od modrej čiary. Dostál chytil puk lapačkou a prerušil hru.
55:10
Švajčiari majú obrovský tlak! Česi sa bránia zubami nechtami!
54:55
Josi to vyskúšal od modrej čiary. V akcii bol opäť Dostál. Puk chytil a prerušil hru.
54:41
Následuje reklamný brejk.
54:28
Kaše vyviezol puk do útočného pásme a nazbieral pár cenných sekúnd.
53:47
Fiala pálil z ľavej strany. Hischier dorážal, ale opäť výborný Dostál zasiahol!
53:20
importantObrovská šanca Švajčiarov! Fiala z tesnej blízkosti nedokázal Dostála prekonať. Následne zakončoval Thurkauf a ten vo veľkej šanci doslova trafil Dostála!
53:10
Aktuálny pomer streleckých pokusov 22:30.
52:13
Haas dostal parádnu prihrávku pred bránu, ale puk nedokázal trafiť ideálne.
51:34
Švajčiari sú síce v pásme, ale puk majú len pri mantineloch.
50:48
Zakázané uvoľnenie Česka.
50:21
49:50
Nino Niederreiter bol vo veľkej šanci! Jeho zakončenie švihom Dostál vyrazil.
49:13
goalČesko dalo gól! Česi idú do vedenia v dnešnom zápase! DAVID PASTRŇÁK dostal parádnu prihrávku na ľavé krídlo a krásnou strelou z prvej prepálil Genoniho. Veľmi pekný hokejový moment. Asistencie Tomáš Kundrátek, Libor Hájek.
49:09
Švajčiari si nerozumeli v rozohrávke. Píska sa icing.
48:49
Roman Josi pálil tvrdo od modrej čiary. Dostál vyrazil jeho pokus vyrážačkou.
48:10
Radko Gudas dal ukážkový bodyček Ambuhlovi. Celá hala zaburácala.
47:31
Rozhodcovia museli prerušiť hru. Jedno z plexiskiel je prasknuté. Musia ho vymeniť.
47:31
Píska sa zakázané uvoľnenie Švajčiarska.
47:17
Herzog to vyskúšal jednoduchým nahodením na bránu. Dostál zasahovať nemusel.
46:44
Pastrňák prenechal puk na Paláta, ktorý z prvej zakončil. Genoni chytá a prerušuje hru. Následuje reklamný brejk.
46:37
Vyzerá to tak, že dnešný zápas rozhodne jeden presný zásah.
45:05
Píska sa zakázané uvoľnenie českého tímu.
44:31
Sedlák hľadal na pravom krídle Červenku. Jeho úmysel prečítal Glauser a puk dokázal zachytiť.
43:44
Fora vypálil od modrej čiary. Dostál bol pozorný a puk betónom vyrazil.
43:22
Aj v tretej tretine sledujeme vynikajúci hokej.
42:01
Sedlák sa dostal k puku po Hájkovom nahodení. Zakončil, ale nedokázal ho trafiť ideálne.
41:23
Thurkauf prekorčuloval Špačeka a pred bránou našiel Bertschyho. Švjačiarský útočník však Dostála neprekonal.
40:32
Fiala bojoval o puk za českou bránou. Napokon ho však získal Krejčík a pomohol svojmu tímu vymaniť sa z tlaku Švajčiarov.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Ani v druhej tretine sme gól nevideli. Sledujeme veľmi vyrovnaný zápas. Uvidíme či sa rozhodne v tretej tretine alebo uvidíme predĺženie.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:15
importantPastrňák zakončoval z tesnej blízkosti! Trafil konštrukciu švajčiarskej brány!
39:02
Prebieha posledná minúta druhej tretiny.
38:10
Zacha nabil Gudasovi, ktorý z prvej vypálil. Genoni zasahovať nemusel.
37:33
Radko Gudas nahadzoval puk na bránu. Trafil však len Scherweya.
36:49
Radko Gudas je už na ľade. Česko je v plnom počte.
36:03
Niederreiter dostal prihrávku na os klziska a okamžite zakončil. Dostál výborne zakročil a hru prerušil.
35:35
Hischier stratil puk. K puku sa dostal Sedlák, ktorý ho okamžite vyhodil cez všetky čiary.
35:10
Fiala zakončil, ale jeho pokus bol zablokovaný.
34:49
Vylúčenie v tíme Česko:
Radko Gudas – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku.
34:40
34:32
Hischier našiel parádnou prihrávkou Fialu, ktorý okamžite zakončil. Dostál bol však na mieste a puk chytil.
34:22
Česi si nerozumeli v rozohrávke a tak sa píska ich zakázané uvoľnenie.
33:54
Kundrátek to vyskúšal švihom, ale ďaľší jeho pokus bol zblokovaný.
33:06
Špačekove nahodenie tečoval Nečas, ale puk minul bránu Genoniho.
32:11
Kempný to nahodil na bránu. Genoni opäť nič nevidel, ale aj tak dokázal puk betónom vyraziť.
31:31
Švajčiarsko je v plnom počte.
31:10
Kundrátek to poslal na Nečasa, ktorý z prvej vypálil. Jeho pokus bol zblokovaný.
30:19
Josi získal puk a vyhodil ho cez všetky čiary.
29:43
Pastrňák pálil z ľavej strany z prvej. Genoni vyráža betónom. Česi zostávajú v útočnom pásme.
29:31
Vylúčenie v tíme Švajčiarsko:
Michael Fora – 2 min., držanie.
28:53
Kevin Fiala získal puk na modrej čiare. Okamžite hľadal pred bránou Haasa, ale ten bol dobre pokrytý Gudasom.
27:55
Kukan pálil od morej čiary. Hischier stál pred bránou a snažil sa puk tečovať. Dostál všetko videl a puk vyrazil.
27:00
Josi pálil od modrej čiary. Andrighetto čakal na puk pred bránou, nedokázal ho však zachytiť.
26:12
Česi si nerozumeli pri prechode útočnou modrou čiarou. Píska sa ich ofsajd. Následuje reklamný brejk.
25:49
Simion sa natlačil pred Dostála a zakončil. Český brankár zachoval chladnú hlavu a puk chytil.
25:11
Pastrňák hľadal prihrávkou pred bránou Zachu. Ten sa medzi dvomi protihráčmi k puku nedostal.
24:37
Česi sú v plnom počte.
24:05
Domáci sa dostali pod tlak, ale napokon puk získal Sedlák a ten ho vyhodil cez všetky čiary.
23:35
Švajčiari sú v plnom počte a začína ich skrátená presilovka.
23:03
Martin Nečas nabral rýchlosť. Puk priviezol do útočnej tretiny. Otočil sa s ním v pásme a zakončil. Genoni toho veľa nevidel, ale napokon puk aj tak chytil.
22:46
Hneď po buly pálil od modrej čiary Josi. Dostál bol prirpavený a puk chytil výstrojou.
22:37
Ondřej Palát – 2 min., nedovolené bránenie.
22:04
Špaček pálil od modrej čiary. Pred Genonim nastal obrovský zmätok. Napokon to Švajčiari zvládli a puk vyhodili až za českú bránu.
21:32
Takmer hneď po buly pálil Palát. Genoni jeho pokus vyrazil betónom.
21:25
Christoph Bertschy – 2 min., nedovolené bránenie.
21:13
Pastrňák sa obtočil okolo Thurkaufa. Ten ho zahákoval, ale vylučovať sa nebude.
20:46
Dominik Kubalík tvrdo zkončil z osi klziska. Jeho bomba len tesne minula bránu Genoniho.
20:19
Roman Josi pálil od modrej čiary. Dostál puk chytil a prerušil hru.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Po prvej tretine je stav zápasu nerozhodný 0:0. Sledujeme vyrovnaný zápas. Česi mali mierne navrch, ale streliť gól sa im nepodarilo. Uvidíme čo nám ponúkne druhá tretina.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:01
Prebieha posledná minúta prvej tretiny.
18:37
Pastrňák sa prebíjal z osi klziska do zakončenia, ale Glauser ho poslal k zemi. Vylučovať sa na počudovanie všetkých nebude.
17:38
Josi upokojuje hru a čaka za vlastnou bránou na prestriedanie spoluhráčov.
16:49
importantBertschy pálil z pravej strany. Trafil konštrukciu brány Dostála!
16:23
Je to veľký boj o každý centimeter ľadu. Nikto si nič na ľade nedaruje.
15:34
Sedlák vybojoval puk pri mantineli. Chcel prihrávať pred bránu, kde bol Kaše, ale zablokoval ho Fiala. Následne zakončil Sedlák. Genoni puk chytá.
14:08
Loeffel nahadzoval puk na bránu. Andrighetto chcel puk tečovať, ale nepodarilo sa mu to. Dostál ho chytil a prerušil hru. Následuje reklamný brejk.
12:56
Krejčík pálil od modrej čiary! Jeho bombu si Genoni našiel a betónom ju vyrazil.
12:27
Josi napálil puk na Dostála od vlastnej modrej čiary. Český brankár puk vyrazil a dostali sa k nemu domáci hokejisti.
11:26
Krejčík drží puk za vlastnou bránou a čaká na prestriedanie spoluhráčov. Sledujeme zatiaľ parádny hokej.
10:53
Thurkauf nabral rýchlosť a prudko zakončil. Dostál schoval jeho pokus v lapačke a prerušil hru.
10:32
Aktuálny pomer streleckých pokusov 3:7.
10:09
09:42
Nico Hischier dostal prihrávku spoza brány a z prvej zakončil. Dostál jeho pokus vyrazil reflexívne betónom.
09:13
importantKrásna kombinácia prvej českej formácie. Zacha to hodil na ľavé krídlo, kde korčuloval Pastrňák. Domáci snajper našiel pred bránou Paláta, ktorý vo veľkej šanci nedokázal prekonať Genoniho!
08:37
Beránek nabral rýchlosť. Zaviezol ho do pásma, ale bol zdvojený a zakončiť tak nedokázal.
07:34
Roman Josi zaviezol puk do útočného pásma, ale okamžite k nemu pristúpili dvaja domáci hokejisti a odzbrojili ho.
06:50
Genoni zaváhal pred bránou. K puku sa dostal Kubalík a okamžite hľadal pred bránou Nečasa. Švajčiarský brankár však svoju chybu napravil.
06:12
Česi sú zatiaľ aktívnejší. Kundrátek pálil od modrej čiary. Jeho strela bol zblokovaná.
05:16
Píska sa icing Švajčiarska.
05:01
Kaše našiel prihrávkou pred bránou Červenku, ale ten si nedokázal puk dobre spracovať.
04:32
Siegenthaler nahodil puk do pásma. Chcel si ho aj dokorčulovať, ale telom ho odstavil Gudas.
03:25
Česi sa usadili v pásme. Nečas sa točil s pukom v útočnej tretine, ale zakončiť nedokázal. Haas mu puk vypichol.
02:10
Od začiatku sa hrá vo výbornom tempe.
01:27
Hájek pálil z tesnej blízkosti. Jeho pokus bol zablokovnaný.
00:28
Glauser nahodil puk na Dostála. Český brankár vyrazil puk betónom.
00:01
Úvodné buly získali Švajčiari.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Švajčiarsko: Genoni (Schmid) – Josi (C), Glauser, Siegenthaler, Kukan, Marti, Loeffel, Fora – Fiala, Hischier (A), Niederreiter (A) – Andrighetto, Thürkauf, Bertschy – Herzog, Senteler, Simion – Scherwey, Haas, Ambühl – Kurashev.
Tréner: Patrick Fischer

Česko: Dostál (Mrázek) – Krejčík, Gudas (A), Kempný, Špaček, Hájek, Kundrátek, Ščotka – Palát (A), Zacha, Pastrňák – Kubalík, Kämpf, Nečas – Červenka (C), Sedlák, Kaše – Beránek, Tomášek, Stránský – Voženílek.
Tréner: Radim Rulík

Rozhodca: Campbell (CAN), Holm (SWE) – Briganti (USA), Lundgren (SWE).
Česko

Domáce mužstvom prežíva naozaj výnimočný šampionát. Češi si poradili vo štvrťfinále s mužstvom USA 1:0. V semifinále nedali šancu favorizovanému Švédsku a zdodali ho vysoko 7:3. Dnes majú proti sebe Švajčiarsko. V skupine sa už raz stretli a podľahli mu 1:2 po samostatných nájazdoch.

Švajčiarsko

Zverenci Patricka Fischera si zahrajú po dlhej dobe finále šampionátu. Vo štvrťfinále si poradili si rivalom z Nemecka 3:1. V semifinále si poradili s favorizovanou Kanadou 3:2 po samostatných nájazdoch. Dnes sa očakáva veľmi vyrovnaný zápas dvoch výborných mužstiev. Uvidíme kto ho zvládne lepšie.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:20.

Pavúk MS v hokeji 2024

Domov»MS v hokeji 2024»MS v hokeji 2024: Česko opäť udržalo čisté konto a stalo sa majstrom sveta