Kanada

MS v hokeji 2024: Švédsko zdolalo Kanadu a získalo bronzové medaily

Švédsko - Kanada: ONLINE prenos zo zápasu o 3. miesto na MS v hokeji 2024.
Fotogaléria (33)
Švédsko - Kanada: ONLINE prenos zo zápasu o 3. miesto na MS v hokeji 2024. (Autor: Sportnet)
Sportnet|26. máj 2024 o 12:20

Sledovali ste s nami online prenos zo zápasu o bronz na MS v hokeji 2024: Švédsko - Kanada.

PRAHA. Švédsko a Kanada dnes hrali o 15.20 h zápas o 3. miesto na MS v hokeji 2024. Sledovali ste s nami ONLINE prenos Švédsko - Kanada.

Zápas sa hral v O2 Arene v Prahe a pre obe mužstvá bude šancou zmierniť semifinálové sklamanie a neodísť domov bez zisku cenného kovu.

Fotogaléria zo zápasu Švédsko - Kanada v súboji o bronz na MS v hokeji 2024

Švédi v sobotu nestačili na Česko po výsledku 3:7 a hoci Kanada dokázala proti Švajčiarsku vyrovnať z 0:2 na 2:2, napokon padla po nájazdoch.

JOJ
Kde sledovať MS v hokeji 2024 v TV?
Nasledujúce 3 týždne nie je plánovaný žiaden priamy prenos.

Hokej ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Švédsko - Kanada na MS v hokeji 2024 (LIVE)

Majstrovstvá sveta O 3. miesto 2023/2024
26.05.2024 o 15:20
Švédsko
4:2
(1:0, 0:1, 3:1)
60' minúta
Ukončený
Kanada
Prehľad
Góly a asistencie: 13. Grundström (L. Johansson, Dahlin), 50. Karlsson (Burakovsky, M. Johansson), 54. Grundström, 60. M. Johansson (Brodin, Lundeström) – 23. Cozens (Oleksiak, Mangiapane), 45. Dubois (Hagel, Tavares). Rozhodca: Kaukokari (FIN), MacFarlane (USA) – Hynek (CZE), Ondráček (CZE).
Švédsko získava na MS v Prahe a v Ostrave bronzové medaily! V dnešnom zápase poráža Kanadu 4:2. Sledovali sme veľmi dobrý a rýchly hokej. Minulorčný víťaz šampionátu, Kanada zostáva tento rok bez medaily. Ja sa nateraz lúčim a teším sa na vás pri večernom finále.
Koniec zápasu.
59:55
goalŠvédsko dalo gól! Švédi rozhodujú dnešný zápas. MARCUS JOHANSSON Si prebral prihrávku od mantinelu, ktorú mu poslal Jonas Brodin a bekhendom poslal puk do opustenej kanadskej brány. Asistencie Jonas Brodin, Isac Lundestrom.
59:47
Puk bol zrazený mimo hraciu plochu. Následuje vhadzovanie po ľavici Gustavssona.
59:10
Conzens sa dostal do zakončenia. Netrafil však bránu.
59:05
Oddychový čas pre tím Kanada.
58:41
importantBunting pretláčal puk za Gustavssona! Napokon puk odpálil Hedman. Kanada má obrovský tlak!
58:01
importantPrebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny. Kanada hrá v šestici!
57:52
Kanada má veľký tlak. Tavares pálil, ale Gustavssom vyráža betónom.
57:20
Karlsson sa s tým nemaznal. Získal puk za bránou a poslal ho na zakázané uvoľnenie.
56:13
Kanaďania sú s pukom za bránou a čas im teraz uteká veľmi rýchlo.
55:09
Švédi to hrajú teraz výborne. Držia puk v útočnom pásme pri mantineli a zbierajú veľmi cenné sekundy.
53:42
goalŠvédsko dalo gól! Švédi idú do vedenia! Jordan Binnington odpálil hokejkou puk pred dotierajúcim Johanssonom. Pri ľavom kruhu sa ho zmocnil CARL GRUNDSTRÖM, ktorý okamžite vypálil a prekvapil všetkých v hale, hlavne Binningtona, ktorý puk nedokázal zachytiť a kapituloval.
53:08
Píska sa zakázané uvoľnenie Kanady.
52:18
Švédsky tlak. Lundestrom sa prebil do zakončenia. Následne pálil Karlsson. Obidva pokusy Binnington vyráža.
51:13
Pontus Holmberg dostal prihrávku pred Binningtona. Jeho okamžité zakončenie kanadský brankár chytil. Teraz podržal svoje mužstvo.
51:01
Následuje reklamný brejk.
50:21
Oleksiak poslal puk na bránu, ale Kempe sa mu hodil do strely a tak mu nedovolil ohroziť Gustavssona.
49:35
goalŠvédsko dalo gól! Švédi síce presilovú hru nevyužili, ale predsa len vyrovnávajú stav zápasu. ERIK KARLSSON dostal prihrávku od Andrého Burakowskeho na modrú čiaru a prudkou strelou po ľade prekonal kanadského brankára. Asistencie André Burakovsky, Marcus Johansson.
49:04
Kanada je v plnom počte.
49:01
Brandon Hagel v pásme zachytil puk a vyhodili ho cez všetky čiary.
48:10
Švédi sú síce v pásme, ale Kanaďania výborným forčekom im nedovoľujú zakončiť.
47:10
Hagel opäť výborne zakročil a puk poslal za bránu Švédska.
47:04
Vylúčenie v tíme Kanada:
Damon Severson – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.
46:38
Švédi sa tlačia za vyrovnaním. Holmberg hľadal prihrávkou pred bránou Raymonda, ale výborný obranný zákrok predviedol Hagel a puk vyhodil z tretiny.
45:28
Olofsson sa perfektne uvoľnil a dostal sa až pred Binningtona. Švédsky útočník vystrelil švihom, ale Binnington vytiahol veľmi dobrý zákrok lapačkou.
44:18
goalKanada dala gól! Švédi zo svojho tlaku nič nevyťažili. Naopak však Kanaďania vyrazili do rýchleho protiútoku. Brandon Hagel poslal puk do miest, kde bol úplne voľný PIERRE-LUC DUBOIS a ten strelou z prvej prepálil Gustavssona vo švédskej bráne. sistencie Brandon Hagel, John Tavares.
44:09
Švédi zavreli súpera v pásme. Brodin pálil od modrej čiary. Následne zakončoval Grunstrom, ale ani jeden pokus nepadol za Binningtona.
43:07
McBain zakončoval spoza Brodina. Gustavsson nič nevidel, ale napokon zasahovať nemusel.
42:03
Dahlin pálil od modrej čiary. Binnington jeho pokus vyrazil. K dorážke sa dostal Holmberg, ale ani jeho pokus nebol úspešný.
41:18
Kempe nabil Karlssonovi, ktorý z prvej vypálil. Minul však bránu.
40:01
Začala sa tretia tretina.
V druhej tretine sme videli len jeden gól, ktorý strelil Dylan Cozens. Po druhej tretine je stav teda vyrovnaný 1:1. Uvidíme či sa rozhodne v tretej tretine.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:02
Prebieha posledná minúta druhej tretiny.
38:26
Zetterlund napriahol z ľavého kruhu. Jeho bombu však Binnington chytať nemusel.
37:43
Severson výborne priviezol puk do pásma. Zakončiť však nedokázal. Následne pálil Tanev, ale netrafil bránu.
36:05
Connor Bedard zakončoval z tesnej blízkosti. Jeho pokus z otočky Gustavsson vyrazil vyrážačkou.
35:24
34:26
Mangiapane sa výborne natlačil pred Gustavssona a jeho zakončeniu chýbali len milimetre. Puk napokon tesne minul bránu Švédska.
33:17
32:45
Kanada zle striedala a Švédi boli v tretine pri presilovke traja na jedného. Veľmi to však prekombinovali.
32:16
Tanev získal puk a poslal ho až za śvédsku bránu.
31:52
Kempe pálil z prvej z pravého kruhu. Oleksiak jeho pokus zblokoval mimo hraciu plochu.
31:37
Pierre-Luc Dubois – 2 min., držanie.
31:02
McBain sa natlačil z ľavej strany pred Gustavssona. Jeho zakončenie si švédsky brankár postrážil.
30:06
Olofsson dobre pálil z pravého kruhu. Binnington vyrazil reflexívne ramenom.
29:24
Druhá tretina je v režii Kanaďanov. Cozens pálil. Jeho strelu zablokoval Hedman. Následne nahadzoval puk na bránu Severson, ale aj jeho strela bola zablokovaná.
28:12
Kanada výborne napáda rozohrávku Švédska a tí s tým majú problémy. Napokon všetko ukľudnil Hedman.
27:02
26:41
Lundestrom si dobre prebral puk a rýchlo zakončil. Binnington bol pripravený a jeho pokus vyrazil.
25:49
Paul hľadal prihrávkou Guenthera, ktorý sa však pošmykol a o puk prišiel. Švédi okamžite vyrazili do útoku.
24:45
Raymond sa natlačil pred Binningtona. Zakončiť však nedokázal. Následne prepadol cez betóny kanadského brankára. Vylučovať sa však nebude.
24:05
Bunting našiel prihrávkou Cozensa, ktorý z prvej vypálil. Gustavsson vyrazil betónom.
23:37
Olofsson si pomohol prihrávkou rukou. Hlavný rozhodca prerušuje hru a vykazuje ju do stredného pásma.
22:41
goalKanada dala gól! Aktivita Kanaďanov priniesla vyrovnávajúci gól. Jamie Oleksiak obkorčuloval śvédsku bránu a parádnou prihrávkou pred bránou našiel DYLANA COZENSA, ktorý z ideálnej pozície prekonal Gustavssona. Asistencie Jamie Oleksiak, Andrew Mangiapane.
22:14
Kanaďania začali druhú tretinu aktívnejšíe. Teraz Nick Paul priviezol puk do pásma. Prihrávkou našiel Buntinga, ktorý z prvej vypálil a Gustavsson mal čo robiť, aby jeho pokus vyrazil.
21:06
Power výborne pálil. Gustavsson jeho bombu vyrazil betónom.
20:57
Hagel sa výborne preštrikoval pred Gustavssona, ale jeho zakončenie minulo bránu.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Máme za sebou prvú tretinu. Švédsko vedie 1:0 po góle Lundeströma. Sledujeme trochu vlažný hokej, hlavne zo strany Kanady.. Pevne verím, že sa to v druhej tretine zlepší.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:01
Prebieha posledná minúta prvej tretiny.
18:13
Dnešnému zápasu trochu chýba iskra. Je vidieť, že hrajú proti sebe dve sklamané mužstvá.
17:29
Švédsko je v plnom počte.
16:09
Švédi sa zatiaľ výborne bránia. Kanaďania sa trápia.
15:34
Eriksson EK výborne napadal kombináciu Kanady. Napokon puk získal Kempe a puk vyhodil cez všetky čiary.
15:29
Vylúčenie v tíme Švédsko:
Tim Heed – 2 min., podrazenie.
14:37
Hedman sa tlačil pred Binningtona a zakončil. Kanadský brankár prevetral lapačku a puk v nej schoval.
14:14
Aktuálny pomer striel 6:3.
13:18
12:05
goalŠvédsko dalo gól! Švédska aktívita bola pretavená do gólu. Linus Johansson sa otočil s pukom pred bránou a posunul ho na miesto, kde stál úplne voľný CARL GRUNDSTRÖM a prudkou strelou pod brvno prekonal Binningtona. Asistencie Linus Johansson, Rasmus Dahlin.
11:42
Švédi sú v posledných minútach aktívnejší. Holmberg zakončil spoza Parayka a Binnington vyrazil betónom.
10:27
importantHedman pálil z ľavého kruhu a takmer odpálil tyč Binningtonovej brány!
10:07
Sledujeme zatiaľ opatrný zápas. Nikto nechce spraviť vážnejšiu chybu.
09:07
08:55
Lundestrom hodil puk na bránu. Zetterlund ho jemne tečoval, ale Binnington bol pripravený a jeho strelu vyrazil.
08:01
Parayko podporil ofenzívu. Tlačil sa pred Gustavssona, ale zakončiť nedokázal.
07:35
Hagel výborne zakončil z pravej strany. Jeho strela len tesne minula bránu Gustavssona.
06:25
Karlsson poslal kolmú prihrávku na Burakowskeho, ktorý by sa tak dostal do samostatného úniku. Výborne však zakročil Power a akciu Švédov zastavil.
05:11
04:10
Dubois dostal dobrú prihrávku od Tavaresa na os klziska, ale dobre ho telom zablokoval Brodin.
03:27
Sledujeme dobrý začiatok zápasu. Hra sa prelieva z jednej strany na druhú.
02:11
Lundestrom zakončoval z pravej strany. Binnington si bližšiu tyč postrážil a puk chytil.
01:56
Oleksiak vyslal bombu od modrej čiary a preveril tak pozornosť Gustavssona v bráne Švédska.
01:01
Erik Karlsson nahadzoval puk na bránu. Jeho strelu zablokoval Power.
00:09
Švédi sa okamžite previnili zakázaným uvoľnením.
00:01
Úvodné buly získali hráči Švédska.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Švédsko: Gustavsson (Ersson) – Heed, Hedman (A), Pettersson, Karlsson (C), Brodin, Dahlin, Bengtsson – Kempe, Eriksson Ek, M. Johansson – Raymond (A), Holmberg, Burakovsky – Lundeström, Zetterlund, Olofsson – Sörensen, L. Johansson, Frödén – Grundström.
Tréner: Sam Hallam

Kanada: Binnington (Daws) – Power, Parayko (A), Byram, Oleksiak, Zellweger, Severson (A) – Tanev, McBain, Mercer – Bunting, Cozens, Mangiapane – Guenther, McCann, Paul – Dubois, Tavares (C), Bedard – Hagel, Greig.
Tréner: André Tourigny

Rozhodca: Kaukokari (FIN), MacFarlane (USA) – Hynek (CZE), Ondráček (CZE).
Švédsko

Tím Švédska patril k najväčším favoritom na zisk zlatej medaile. Nezvládol však semifinále, kde podľahli domácemu Česku vysoko 3:7. Tím okolo Erica Karlssona a Victora Hedmana bude určite sklamaný, ale budú chcieť získať aspoň bronzovú medailu. Uvidíme či sa im to podarí.

Kanada

Kanadský tím titul z minulého roka neobháji. V semifinále totiž nezvládol zápas so Švajčiarskom a podľahol mu 2:3 po samostatných nájazdoch. Budú hrať teda len o bronzové medaile. Dvaja hlavný favoriti na zisk zlatej medaily sa teda pobijú len o tretie miesto.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:20.

Pavúk MS v hokeji 2024

Domov»MS v hokeji 2024»MS v hokeji 2024: Švédsko zdolalo Kanadu a získalo bronzové medaily