2:0, 0:1, 1:0
Nemecko na MS v hokeji 2024
Nemecko

Fotogaléria (30)
Švajčiarsko - Nemecko: ONLINE prenos zo zápasu štvrťfinále na MS v hokeji 2024 v Česku. (Autor: Sportnet)
Sportnet|23. máj 2024 o 13:20

Sledovali ste s nami online prenos zo zápasu štvrťfinále na MS v hokeji 2024: Švajčiarsko - Nemecko.

OSTRAVA. Švajčiarsko a Nemecko dnes hrali o 16.20 h štvrťfinále na MS v hokeji 2024. Sledovali ste s nami ONLINE prenos Švajčiarsko - Nemecko.

Zápas sa hral v Ostravar Aréne v Ostrave.

Fotogaléria zo zápasu Švajčiarsko - Nemecko na MS v hokeji 2024 (štvrťfinále)
Joj Šport
Kde sledovať v TV?
Nasledujúce 3 týždne nie je plánovaný žiaden priamy prenos.

Švajčiarsko postúpilo do play-off z 2. miesta skupiny A, ktorá sa hrala v Prahe. Po základnej časti malo na konte 17 bodov, prehralo len jeden zápas s Kanadou.

Nemecko do vyraďovacej časti postúpilo z tretieho miesta ostravskej skupiny B. Body stratilo v dvoch zápasoch, keď prehralo so Švédskom a s USA.

Hokej ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Švajčiarsko - Nemecko na MS v hokeji 2024 (LIVE)

Majstrovstvá sveta Štvrťfinále 2023/2024
23.05.2024 o 16:20
Švajčiarsko
3:1
(2:0, 0:1, 1:0)
60' minúta
Ukončený
Nemecko
Prehľad
Góly a asistencie: 8. Bertschy, 17. Hischier (Siegenthaler, Fiala), 60. Bertschy (Thürkauf) – 32. Kahun (Stachowiak). Rozhodca: Brander (FIN), Holm (SWE) – Gustafson (USA), Nyqvist (SWE). Diváci: 6 583.
Prenos
Je dobojováno a švýcarský tým může začít slavit. Výlet do Ostravy na čtvrtfinále se vyvedl, i když to nebyl zrovna nejpohlednější hokej. Třetí třetina se nesla v marné snaze německého celku dorovnat ztrátu, obrana Švýcarů totiž pracovala na jedničku a soupeři za celý zápas povolila pouhých 15 střel! V úplném závěru pak lavička Německa odvolala gólmana, to však potrestal Christoph Bertschy a svou dnes druhou brankou upravil na konečných 3:1. Švýcaři se tak mohou radovat z postupu do semifinále, pro Němce naopak turnaj končí.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek dne a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 6 583 diváků.
Byli vyhlášeni i tři nejlepší hráči Německa na šampionátu, stali se jimi John Peterka, Wojciech Stachowiak a Leonhard Pföderl.
Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Christoph Bertschy (Švýcarsko) a Dominik Kahun (Německo).

59:40
Puk je za brankou Německa, tohle už Švýcaři v poklidu dohrají.
59:22
Němci to nevzdávají, pokračují ve hře bez gólmana a střelu z úhlu vyslal Peterka. Ale ani on Genoniho bránu netrefil.
59:02
goalŠvýcarsko právě vstřelilo branku!
A je asi rozhodnuto! Němci ztratili v útočném pásmu puk, toho se chopil CHRISTOPH BERTSCHY, vyvezl jej za červenou čáru a poté snadno trefil prázdnou branku – 3:1. Asistence: Calvin Thürkauf.
58:38
Wissmann svým nahozením od modré čáry jen o kousek minul!
58:34
Německá lavička si před vhazováním v útočném pásmu bere oddechový čas.
58:34
Vyhození vysokým obloučkem šlo vedle, je z toho zakázané uvolnění.
58:15
importantGrubauer míří na střídačku, začíná power-play Německa!
57:40
Tak teď muselo Švýcarům zatrnout, když nechali soupeře na dostřel. Puk ale letěl nad Genoniho brankou.
56:41
Lukas Kälble to zkusil od modré čáry na teč, puk skončil jen za brankou Švýcarska.
56:05
Yasin Ehliz přihrával zpoza branky, jenže pouze na švýcarské hole. A ty puk vyvezly bleskově do středního pásma.
55:20
Reichel zakončoval z velice ostrého úhlu, tohle se neujalo ani jako střela, ani jako případná přihrávka na opačné křídlo.
54:38
Švýcaři drží hru co nejdál od své branky, nicméně na Grubauera to zrovna moc nelétá...
53:33
Po vyhraném buly střílel z první Peterka, jeho rána byla švýcarskou obranou sražena mimo ledovou plochu.
53:29
Nahození od modré čáry bylo pro Genoniho lahůdkou, na puk měl totiž luxusní výhled.
52:49
Yasin Ehliz opřel svou střelu do Herzoga, puk se pak vykutálel do středního pásma. Útočník Švýcarska pak za svůj obranný zákrok sklidil pochvalu z vlastní střídačky.
52:02
Němci zase trochu přidávají na tempu, jsou si vědomi, že už musí s nepříznivým stavem něco dělat...
51:37
O malou chvíli později to zkusil Wissmann, jeho rána golfákem od modré byla sražena do ochranné sítě.
51:26
Dominik Kahun možná mohl zkusit vystřelit, raději ale prudkým pasem přihrával na levý kruh. Puk skončil jen v rohu.
50:46
Frederik Tiffels v rohu tvrdě, ale čistě atakoval Haase a sám pak stál u zrodu alespoň náznaku protiakce.
50:00
Dvě střely Švýcarska v krátkém časovém úseku, nebezpečnější byla ta v podání Bertschyho po vyjetí zpoza branky.
49:17
Zase nám tempo upadlo do průměru, rozhodně to není něco, co bychom čekali ve čtvrtfinále světového šampionátu.
48:48
Maksymilian Szuber zastavil rozlet Švýcarů po pravé straně a udržel hru v rohu kluziště.
48:17
Marc Michaelis nahazoval z pravé strany před brankoviště na případnou teč, Švýcaři situaci přečkali a dostali bleskově hru zase do středního pásma.
47:50
Vše se nám přesunulo před Grubauera a u jeho tyčky otravovat Niederreiter. Německý gólman celou situaci ustál s jistotou a přikrytím puku přerušil hru.
46:54
Z úhlu se Genoniho snažil překvapit Nico Sturm a nebyl daleko od úspěchu. Puk musela z brankoviště odehrát obrana!
46:15
Krátký souboj o puk v pásmu Švýcarů, Němcům se nepovedlo jej vydolovat. A tak se musí rychle vracet.
45:33
Pěkný pokus zápěstím předvedl Christoph Bertschy, Grubaur se za pukem jen ohlédl.
44:58
Němci jen nahodili do útočného pásma a vydali se střídat. Nové síly na led poslal i soupeř a červení jdou do útoku.
44:34
Niederreiterovi ujela dlouhá přihrávka, hra skončila v rohu německého pásma.
43:34
Švýcaři pokračují v takovém úsporném hokeji, hlavně dobře brání vlastní modrou čáru a dopředu nepospíchají.
42:33
Puky se teď odrážely před německou brankou, nakonec to ale na střelu nebylo. Siegenthalerův nápřah tak byl zbytečný.
42:00
Švýcaři se ubránili a jsou zase v plném počtu.
41:48
Jonas Müller nenašel odvahu na střelu z dálky a Kahun byl o chviličku později ne nepříznivém úhlu.
41:08
A opět... Stachowiakova příhra na modrou zůstala nepochopena.
40:38
Úvod přesilovky Němcům nevychází, sami se zbavili útočného pásma.

Vyhraná vhazování: 22:22
Čtyřicet minut hry je za námi a my tu máme drama. Ve druhé třetině se obraz hry hodně změnil, Němci přidali na tempu a byli pro Genoniho rozhodně nebezpeční. A podařilo se jim také snížit, když ve 32. minutě využili po čtyřech sekundách přesilovku přesnou tanou Dominika Kahuna. Na bránu Švýcarska pak letěly i další nebezpečné pokusy, nicméně srovnání už nepřišlo. Do třetí třetiny se tak půjde za stavu 2:1 a Němci ji zahájí přesilovkou.
40:00
Druhá třetina skončila.
40:00
Senteler vystřelil až po závěrečné siréně a to nemohlo u Němců jen tak projít. U mantinelu se strhla krátká potyčka a je z toho nakonec německá přesilovka. Právě Sven Senteler si vykoledoval dvě minuty za nesportovní chování.
39:18
Po rychlém objetí Grubauerovy branky zakončoval Sven Andrighetto, ale jen do bruslí stínících hráčů.
38:48
Švýcaři se snaží o zpomalení tempa, rádi by třetinu dohráli v klidu a bez nějakých divočin ve vlastním pásmu.
37:59
Wissmann zahájil další výpad Německa, na konci byl Kahun, jehož křížná střela prolétla těsně vedle. Genoniho tento pokus zcela určitě vystrašil.
37:30
Sven Andrighetto u mantinelu tvrdě narazil Jonase Müllera, puk se z tohoto souboje odrazil ke Grubauerovi, ten raději přerušil hru.
36:41
Nečekaná střela Němců z úhlu, tohle Genoni zrovna nečekal a měl co dělat, aby puk vyrazil alespoň před sebe.
36:17
Maksymilian Szuber vystrkal puk z vlastního pásma, ten je ale stále na holích švýcarského celku.
35:44
Každopádně platí, že snižující branka Němce nakopla, nyní to jsou oni, kdo diktuje tempo, jen schází více klidu v koncovce.
34:58
Fiala se už vrátil na led. Následné to ještě jednou zkusil J. Müller, ale branku minul.
34:01
Zprava prolétla rána okolo Genoniho branky, o překvapivou střelu se pokoušel Kahun.
33:43
Bránící čtveřice je dobře rozestavěná, prostor na střelu nemá ani Jonas Müller na modré čáře.
32:58
Další vyloučení a zase na straně Švýcarska. Tým hrál v šesti a dvě minuty za příliš mnoho hráčů odsedí Kevin Fiala.
32:34
Tristan Scherwey nezpracoval příhru na modrou útočnou čáru, pas měl na dlouhou hůl. Protiakci zahajuje Kälble.
31:55
Rázem tu máme nový náboj v utkání, to může tomuto čtvrtfinále jen prospět!
31:33
goalNěmecko právě vstřelilo branku!
Přesilovka je bleskově využitá! Po vyhraném buly se puk dostal za kruhy, kde byl zcela volný DOMINIK KAHUN, ten se s ničím nepáral a prudkou ranou prostřelil Genoniho – 2:1! Asistence: Wojciech Stachowiak.
31:29
Kontrola je u konce a Andrea Glauser z toho nakonec vyvázl jen s dvouminutovým trestem za podrážení.
31:29
importantA zákrok se bude zkoumat na videu, ve hře je pro Glausera vyšší trest.
31:29
Na ledě leží John Peterka, kterého v souboji nevybíravě trefil Andrea Glauser. Německý útočník se stále nezvedá a je u něj týmový lékař.
30:37
Po hodně dlouhé době šance Německa. Pas do jízdy obdržel Lukas Kälble, okamžitě zvolil střelu zápěstím a jen těsně minul Genoniho bránu!
30:28
Hischier si rukavicí sklepl letící puk na hůl, jeho rána ale byla následně sražena do ochranné sítě.
29:20
O malou chvíli později se před Gebauerem objevil Bertschy, ale v plné rychlosti nedokázal puk správně usměrnit.
29:01
Pokus o vysunutí Scherweyho byl myšlen dobře, jenže to skončilo jen signalizovaným ofsajdem, útočník Švýcarska byl až moc rychlý.
28:21
Wojciech Stachowiak pouze naprázdno promáchl po sklepnutí z levé strany, Genoni zasahovat nemusel.
27:56
Není to teď zrovna strhující hokej, na obou stranách vládne nervozita. Chtělo by to gól na jakékoliv straně, aby se zápas zase rozproudil.
27:10
Po delší dobé se předvedli i Němci, křížný pas na Reichela byl ale pro útočníka nechytatelný.
26:22
Od modré čáry střílel Romain Loeffel, Grubauer si zvládl puk v chumlu hráčů najít a vyrazit jej k rohu.
25:54
Fabio Wagner se vrátil na ledovou plochu a oba celky jsou zase v plném počtu.
25:50
Calvin Thürkauf nezpracoval neposedný puk, prakticky hned po přechodu přes modrou čáru byl soupeřem obehrán.
25:09
Švýcaři nikam nepospíchají, v poklidu se chystají za vlastní brankou do dalšího přesilovkového výpadu.
24:37
Fialova příhra na modrou čáru byla až moc prudká, Niederreiterovi puk přeskočil hůl a skončil ve středním pásmu.
24:11
Po nahození před branku Německa se u Grubauera strhla mela o případnou dorážku, aktivní v tom byl zejména Hischier, nakonec to ale německý gólman ukočíroval a přerušil hru.
23:54
Švýcaři si dají další přesilovou hru, dvě minuty za vysokou hůl si vykoledoval Fabio Wagner.
23:33
Oba celky střídají v nepřerušené hře, o zahájení německé akce se pokusí Moritz Müller.
22:52
Dvě zakázaná uvolnění Švýcarska v krátkém časovém úseku, hráči v červeném se neúnavné snaží o dlouhé a rychlé pasy. A někdy to prostě nevyjde.
21:35
Okolo obránce se prohnal Christoph Bertschy a v plné rychlosti zakončoval po ledě. Puk skončil těsně vedle Grubauerovy brány.
21:12
Německo přečkalo oslabení bez úhony a zase hraje v plném počtu.
20:58
Nahození z dálky Grubauer bez potíží pořešil, následně přišlo vyhození přes všechny čáry.
20:23
Švýcaři pokračují v přesilové hře, zatím ale hledají cestu do útočného pásma.

Trestné minuty: 2:4
Je za námi první třetina a toto čtvrtfinále lépe rozehrál tým Švýcarska. Byl už od úvodu tím aktivnějším celkem, cpal se do zakončení a první gól na sebe nenechal dlouho čekat. V osmé minutě ujel ve vlastním oslabení Christoph Bertschy a trefil se nad Grubauerovo rameno. Němci nebyli schopni přejít do nějakého útočného módu a Genoniho příliš neprověřili. Navíc v 17. minutě po krátkém závaru skóroval Nico Hischier a zařídil tak současný stav 2:0.
20:00
První třetina skončila.
19:47
Zase nám puk opustil ledovou plochu, nyní to ale bylo s tečí, takže se jen vhazuje v pásmu Německa.
19:12
Na závěr třetiny tu máme ještě vyloučení na straně Německa, dvě minuty za vyhození puku mimo led obdržel dvě minuty Maksymilian Szuber.
18:43
Švýcarské nahození proskákalo až ke Grubauerovi, ten musel dávat pozor, aby nepřišel nějaký nečekaný odskok. A samozřejmě zrušil i případné zakázané uvolnění.
18:24
Tentokrát uŽ Genoni raději puk přikryl a přerušil hru, vyhodnotil, že Tuomieho dotírány by mohlo být nebezpečné.
17:45
Najednou ale přilétlo zakončení z dálky na Genoniho a ten puk neudržel. Musela mu pomoci obrana, která puk odehrála do středního pásma.
17:24
Rázem jsou Švýcaři ještě více na koni, zase se tlačí do zakončení a Grubauer je v plném zápřahu.
16:28
A už je to o dvě branky! Prvotní závar sice Grubauer zvládl vyřešit, jenže akce pokračoval, německý gólman vyrazil i Siegenthalerovu střelu z kruhu, jenže přesně na hůl NICA HISCHIERA a ten už přemisťujícího se Grubauera překonal ranou pod horní tyčku – 2:0. Asistence: Jonas Siegenthaler, Kevin Fiala.
15:08
Další pokus celkem z dálky, nyní z hole Alexandera Ehla. I tohle letělo mimo.
14:12
Trochu hraniční situace, která zaváněla ofsajdem, nicméně se pokračovalo. Na střed dostal pas Pföderl a jeho prudká rána zápěstím prolétla těsně vedle Genoniho brány!
13:54
Fabrice Herzog vypomohl své obraně a založil rychlý útok. Jenže i zde to skončilo za icingu a vše se tak stěhuje před Genoniho.
13:11
Nepřesností přibývá. Jedné takové se dopustili Němci a jejich vyhození skončilo na zakázaném uvolnění.
12:25
Rázem se nám odehrál závar na opačné straně a v hlavní roli byl Kevin Fiala. Grubauer ale jeho výpad na brankovišti pokryl a přerušil hru.
11:50
Po chybné rozehře Švýcarů ve vlastním pásmu to z nulového úhlu zkusil Kastner, Genoni si ale svou pravou tyčku pohlídal.
11:13
A další nepovedený přechod Švýcarů přes modrou čáru.
10:59
Ofsajd Švýcarů, Fiala dostal pak vzduchem už ze středního pásma.
10:10
Glauser nabil na modrou čáru Ambühlovi, ten ale při svém nápřahu zlomil hůl a puk se sotva došoural ke Grubauerovi.
09:22
Němci se po inkasované brance nemohou dostat do tempa, jejich akce končí ještě před zakončením. Genoni si vše jen kontroluje pohledem.
08:31
importantA málem to bylo o dvě branky! Po zmatcích v pásmu Německa se puk dostal na hůl Calvina Thürkaufa, ten vystřelil do Grubauerova protipohybu a trefil jeho tyčku!
07:32
Švýcarsko je už v plném počtu.
07:22
Úder Švýcarů ve vlastním oslabení! Po nepřesné Kahunově střele a následné ztrátě našlápl ke kontru CHRISTOPH BERTSCHY, vystřelil z kruhu a trefil se nad Grubauerovo rameno – 1:0! Bez asistence.
06:44
importantTeď si ale Sven Senteler dal málem vlastní gól, když chtěl zastavit nahozený puk od modré čáry, nechtěně jej ale srazil na branku a Genoni musel zakročit nataženým betonem.
06:09
Rázné vyhození Švýcarska přes všechny čáry, zatím tohle oslabení zvládají na výbornou.
05:39
Po vyhraném buly se do akce vydal Calvin Thürkauf, jeho únik pravou stranou ve vlastním oslabení ale skončila jen posunutou brankou Německa.
05:32
Vyloučení i na švýcarské straně, dvě minuty za podrážení si odjel odsedět Andres Ambühl.
05:12
Zatím se hraje nahoru a dolů, oba celky se snaží tlačit se do zakončení.
04:37
Po Wissmannově nahození od modré čáry se o zakončení z mezikruží snažil dobře postavený Kahun, ale mířil vedle!
03:58
Obdobně se vedlo i Martimu na opačné straně, i jeho nahození gólmana neohrozilo.
03:27
Stachowiakovo nahození od mantinelu jen prolétlo kolem Genoniho, ten si hlídal svou levou tyčku.
02:44
Závar před Grubauerem, kde se odrazil puk od zadního mantinelu, hráči v červeném ale situaci nedokázali využít.
02:13
Je po úvodní přesilovce, Němci se celkem s přehledem ubránili.
02:08
Němcům se povedlo vyhodit, puk doklouzal až ke Genonimu.
01:39
Kevin Fiala se prokličkoval až před branku, před zakončením mu ale do bekhendu vložil hůl jeden z obránců a srazil puk mimo nebezpečnou zónu.
01:05
První střely na Grubauera šly z úhlu, nic, co by jej mělo ohrozit.
00:13
Hodně divoký začátek, máme tu hned přesilovku pro Švýcarsko. Dvě minuty za hrubost vyfasoval za souboj u hrazení Kai Wissmann.
00:01
Utkání právě začalo.
Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne!
Úvodní sestavy:

Švýcarsko: Genoni (Schmid) – Glauser, Josi (C), Kukan, Siegenthaler, Loeffel, Marti, Fora, Jung – Niederreiter (A), Hischier (A), Fiala – Bertschy, Thürkauf, Andrighetto – Simion, Senteler, Herzog – Ambühl, Haas, Scherwey.
Trenér: Patrick Fischer

Německo: Grubauer (Niederberger) – Wissmann, J. Müller, M. Müller (C), Szuber, Wagner, Kälble, Ugbekile – Peterka, Stachowiak, Reichel – Kahun (A), Sturm, Tiffels – Pföderl, Michaelis, Ehliz (A) – Ehl, Kastner, Tuomie – Fischbuch.
Trenér: Harold Kreis

Rozhodčí: Brander (FIN), Holm (SWE) – Gustafson (USA), Nyqvist (SWE).
Zápas v Ostrava Areně začne v 16:20, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Německo

Němci skončili v ostravské skupině na třetím místě, když vybojovali 15 bodů. Tým předváděl divácky atraktivní zápasy a takřka ve všech zápasech platilo, že buď aspoň šest gólů dal, nebo jich naopak dostal. Výjimkou byl zápas proti Polsku, který skončil 4:2. Mezi opory patřili John Peterka, autor pěti branek, skvělý nahrávač Yasin Ehliz, či všeobecně aktivní Leonhard Pföderl. Zapomenout nelze ani na Lukase Reichela, či Wojciecha Stachowiaka, celkově vzato hrálo v Ostravě mužstvo, na které je potřeba si dát pozor a které to zase může dotáhnout hodně daleko.

Odehrané zápasy

Slovensko – Německo 4:6 (0:0, 2:3, 2:3)
USA – Německo 6:1 (2:0, 2:1, 2:0)
Německo – Švédsko 1:6 (0:3, 0:2, 1:1)
Německo – Lotyšsko 8:1 (2:0, 5:1, 1:0)
Německo – Kazachstán 8:2 (2:1, 3:0, 3:1)

Švýcarsko

Reprezentace helvétského kříže se na čtvrtfinálový duel stěhuje do Ostravy z pražské skupiny A, kde skončila na druhém místě za Kanadou. Kádr okolo Romana Josiho a Nica Hischiera, který ještě v průběhu posílil Kevin Fiala porazil všechny celky, které dle předpokladů porazit měl a vše ještě povýšil ziskem bodů proti Finsku, Česku a Švýcaři potrápili i Kanadu, která celou skupinu vyhrála. Nakonec Švýcarsko vybojovalo 17 bodů.

Švýcarsko – Norsko 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)
Rakousko – Švýcarsko 5:6 (2:1, 2:3, 1:2)
Švýcarsko – Česko 2:1 sn (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0)
Švýcarsko – Velká Británie 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Dánsko – Švýcarsko 0:8 (0:2, 0:3, 0:3)
Švýcarsko – Kanada 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)
Finsko – Švýcarsko 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)