Švajčiarsko na MS v hokeji 2024
Švajčiarsko

MS v hokeji 2024: Švajčiarsko po nájazdovej dráme postúpilo do finále

Fotogaléria (46)
Kanada - Švajčiarsko: ONLINE prenos zo zápasu semifinále na MS v hokeji 2024 v Česku. (Autor: Sportnet)
Sportnet|25. máj 2024 o 15:20

Sledovali ste s nami online prenos zo zápasu semifinále na MS v hokeji 2024: Kanada - Švajčiarsko.

PRAHA. Kanada a Švajčiarsko dnes hrali o 18.20 h semifinále na MS v hokeji 2024. Sledovali ste ste s nami ONLINE prenos Kanada - Švajčiarsko.

Zápas sa hral v O2 Arene v Prahe.

Kanaďania si vybojovali postup do semifinále po výhre 6:3 nad Slovenskom, Švajčiarom stačilo na postup víťazstvo nad Nemeckom 3:1.

Oba tímy sa proti sebe stretli aj v zápase skupiny A. Vtedy sa z víťazstva radovali Kanaďania, keď Švajčiarov zdolali tesne 3:2.

Fotogaléria zo zápasu Kanada - Švajčiarsko na MS v hokeji 2024 (semifinále)
JOJ
Kde sledovať v TV?
Nasledujúce 3 týždne nie je plánovaný žiaden priamy prenos.

Hokej ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Kanada - Švajčiarsko na MS v hokeji 2024 (LIVE)

Majstrovstvá sveta Semifinále 2023/2024
25.05.2024 o 18:20
Kanada
2:3
(0:2, 1:0, 1:0, 0:0, 0:0)
70' minúta
Ukončený
Švajčiarsko
Prehľad
Góly a asistencie: 35. Tanev (Dubois, Zellweger), 58. Tavares (Bedard, Power) – 16. Fiala (Loeffel, Andrighetto), 18. Niederreiter (Josi, Fiala). Rozhodca: Holm (SWE), Hribik (CZE) – Lundgren (SWE), Špůr (CZE).
Švajčiarsko poráža v semifinále tím Kanady po samostatných nájazdoch a zajtra si zahrá finále s domácim Českom! Ja sa s vami lúčim a prajem ešte pekný večer.
importantV samostatných nájazdoch vyhráva tím Švajčiarska! Autorom rozhodujúceho nájazdu je SVEN ANDRIGHETTO!
Samostatné nájazdy začínajú.
Dnešný zápas sa nerozhodol ani v predĺžení. Za malú chvíľu budú následovať samostatné nájazdy.
70:00
Predĺženie sa skončilo.
69:45
importantBertschy zaviezol puk do pásma. Priťukol puk na Haasa, ktorý pálil. Následne Bertschy dorážal, ale Binnington predviedol výborný zákrok!
69:01
Prebieha posledná minúta predĺženia.
67:55
Obrovská šanca Švajčiarov! Najprv Josi chyboval a takmer sa do brejku dostal Cozens. Výborne sa však vrátil Fiala. Hru otočil a v prečíslení posunul puk na Hischiera, ktorý priťukol Josimu, ale jeho pokus bol zblokovaný.
67:05
Kanada zavrela svojho súpera v pásme. Hrá to však iba popri mantineli.
66:00
Kanada je v plnom počte.
65:03
importantKevin Fiala spravil obrovskú chybu a Dylan Cozens sa dostal do samostantého úniku! Genoni ho však vychytal!
64:32
Loeffel vypálil od modrej čiary. Jeho pokus bol zblokovaný. Oleksiak napokon vyhodil puk cez všetky čiary.
64:00
Vylúčenie v tíme Kanada:
Michael Bunting – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade.
63:10
Andrighetto doviezol puk do pásma a prihrávkou našiel Ambuhla! Ten zakončil, ale tesne minul bránu.
62:14
Hischier našiel prihrávkou Fialu, ktorý však zakončiť nedokázal.
61:40
Švajčiarsko je v plnom počte.
61:16
Cozens pálil, ale Genoni mu dobrým vykorčulovaním zmenšil strelecký uhol. Puk chytil a prerušil hru.
61:03
Hischier vyhodil puk do stredného pásma.
60:23
Hráči Kanady sa okamžite usadili v útočnom pásme. Presilovku režíruje Bedard s Tavaresom.
60:01
Začalo sa predĺženie.
V riadnom hracom čase končí dnešný zápas 2:2. Za 10 minút začne predĺženie vo formáte troch proti trom. Kanada bude mať k dispozícii ešte presilovú hru.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:40
Tavares pálil z otočky! Genoni výborne zasiahol. Puk chytil a prerušil hru.
59:22
Vylúčenie v tíme Švajčiarsko:
Sven Senteler – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade.
59:08
Josi si na modrej čiare výborne posunul puk a vypálil. Binnington vytiahol istý zákrok a podržal svoje mužstvo.
58:15
Oddychový čas pre tím Švajčiarska..
58:02
Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.
57:53
goalKanada dala gól! Kanaďania predsa len vyrovnávajú stav stretnutia! JOHN TAVARES to vzal na seba a z pravého kruhu prudkou strelou po ľade prekonal Genoniho! Asistencie Connor Bedard, Owen Power.
57:25
Kanaďania sú v pásme a zvierajú svojho súpera! Cozens pálil. Následne aj Bedard, ale obidva pokusy boli zblokované.
56:54
Andres Ambühl – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku.
56:53
importantHagel bol vo veľkej šanci! Z tesnej blízkosti nedokázal prepáliť Genoniho!
56:49
importantKanada ma obrovský tlak! Švajčiari vyhodili puk na zakázané uvoľnenie.
55:32
importantBedard poslal prihrávku na Powera, ktorý mal pred sebou len prázdnu bránu! Jeho pokus bol opäť zablokovaný!
55:04
Thurkauf výborne zaviezol puk do útočnej tretiny a spolu s Bertschym nazbierali poriadnu porciu sekúnd pre svoje mužstvo.
54:10
Kanada stupňuje svoj tlak. Severson pálil od modrej čiary. Genoni puk chytil a následne sa strhla šarvátka.
53:18
Aktuálny pomer striel 31:25.
52:15
Thurkauf priviezol puk do útočnej tretiny. Prihrával na Bertschyho, ktorý z prvej zakončil. Binnington puk vyrazil betónom.
51:53
Následuje reklamný brejk.
51:10
Švajčiari dobre bránia svoje pásmo. Hagel sa dostával do zakončenia, ale jeho pokus opäť zablokoval Simion.
50:01
Začala posledná desaťminútovka riadnej hracej doby.
49:49
49:15
Švajčiari pokazil rozohrávku. Píska sa ofsajd.
48:42
Herzog nezachytil puk a Hagel ho vyhadzuje cez všetky čiary.
48:03
Parayko vyhodil puk cez všetky čiary.
47:49
Jack McBain – 2 min., nedovolené bránenie.
47:32
importantŠvajčiari dobre roztiahli hru. Ambuhl dostal prihrávku na pravom krídle a tvrdo vypálil. Následne zakončil Fiala, ktorý mal pred sebou len prázdnu bránu. Jeho pokus zablokoval telom Byram!
46:19
46:03
45:23
Švajčiari vyhadzujú puk cez všetky čiary.
45:09
Dylan Cozens pálil z ľavého kruhu. Trafil však Genoniho do masky. Hlavný rozhodca prerušil hru.
44:51
Tavares chcel Genoniho nachytať pri bližšej tyči. Švajčiarský brankár bol pozorný a puk chytil.
44:21
Power pálil od modrej čiary. Genoni puk vyrazil a Josi ho poslal až za bránu Kanady.
44:03
Calvin Thürkauf – 2 min., krosček.
43:26
Tavares robí Švajčiarom problémy. Zakončil z ľavej strany, ale Genoni reflexívne betónom vyrazil.
42:03
Tanev poslal výbornú prihrávku pred bránu, kde si nakorčuloval McBain, síce zakončíl, ale puk poslal mimo brány.
41:37
Švajčiari sa dostali do prečíslenia 3 na 2. Napokon zakončenie Bertschyho bez problémov chytá Binnington.
40:36
importantVeľká šanca Kanady! John Tavares sa natlačil spoza brány pred Genoniho. Takmer sa mu podarilo zasunúť puk do brány, ale švajčiarský brankár vytiahol parádny zákrok a puk chytil.
40:01
Začala sa tretia tretina.
V druhej tretine sme videli len jeden gól, ktorý strelil kanadský hráč Brandon Tanev. Kanada v druhej tretine vyrovnala hru. Skóre je však stále na strane Švajčiarov.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:01
Prebieha posledná minúta druhej tretiny.
38:32
Tanev tečoval nahodenie Oleksiaka. Genoni puk prikryl a prerušil hru.
37:19
Hagel zakončoval z ľavého kruhu. Jeho pokus zablokoval Josi.
36:38
Hischier zaviezol puk do pásma a prihrávkou chcel nájsť Fialu. Dobre sa však vrátil Power a puk mu vzal.
35:50
Brandon Tanev teraz nechtiac trafil pukom hlavného rozhodcu Hribíka. Český rozhodca bol trochu otrasený, ale už je v poriadku a pokračuje v zápase.
35:06
34:07
goalKanada dala gól! Kanaďania znižujú stav zápasu. Dubois nahadzoval puk na Genoniho. Pred švajčiarskou bránou vznikol veľký zmätok v ktorom sa najlepšie zorientoval BRANDON TANEV, ktorý aj s prispením švajčiarského hráča Glausera poslal puk do brány. Asistencie Pierre-Luc Dubois, Olen Zellweger.
33:44
Švajčiari sú v plnom počte.
33:10
Bertschy to spravil výborne. Vzal puk Bedardovi a získal veľmi veľa cenných sekúnd.
32:47
Kanada má obrovský tlak! Švajčiari sa bránia zubami nechtami.
32:03
John Tavares napriahol od modrej čiary! Jeho bombu však Genoni vyrazil vyrážačkou.
31:44
Romain Loeffel – 2 min., hákovanie.
31:25
Mangiapane sa tlačil pred Genoniho. Švajčiarský brankár mu však puk vypichol.
30:32
Kanada stupňuje svoj tlak. Cozens dobre zakončil. Genoni výborne zasiahol betónom.
29:12
Kanaďania zostali aktívni aj po presilovke. McBain pálil z tesnej blízkosti. Jeho pokus bol však zblokovaný mimo hraciu plochu.
28:17
27:44
Power nahadzoval puk od modrej čiary. Jeho pokus bol zblokovaný. Jung puk získal a opäť ho vyhodil až za bránu Kanady.
27:01
Kanada sa usadila v útočnom pásme. Zakončenie Tavaresa minulo bránu. Následne vyhodili Švajčiari puk cez všetky čiary.
26:17
Jonas Siegenthaler – 2 min., krosček.
26:17
Bedard nabil Paraykovi, ktorý z prvej vypálil! Genoni dobrým zákrokom podržal svoje mužstvo.
25:54
importantŠvajčiari chybovali na modrej čiare a Mercer sa dostal do samostatného úniku! Pri zakončení však zlyhal. Netrafil bránu.
25:33
Švajčiari hrajú presilovku výborne. Ambuhl pred bránou tečoval nahodenie Fialu. Puk tesne minul bránu!
24:01
Hischier veľmi dobre zakončil z pravého kruhu. Binnington opäť chytá. Kanadský brankár drži svoje mužstvom nad vodou.
23:24
John Tavares – 2 min., držanie.
22:54
Bertschy výborne zakončil. Puk v poslednej chvíli zablokoval Byram.
22:34
Herzog vzal puk v útočnej tretine Paulovi a šivhom zakončil. Binnington musel opäť zasahovať. Kanada sa zatiaľ trápi.
21:16
Kanaďania zavreli súpera v pásme. Cozens však pokazil prihrávku a do brejku išli Švajčiari. Ambuhl doviezol puk do pásma a priťukol ho Scherweymu, ktorý z prvej vypálil. Binnington puk chytá.
20:35
Na jednej strane zakončoval Tanev. Genoni puk vyrazil a do brejku sa dostal Fiala, ktorý zakončil švihom. Binnington puk chytil a prerušil hru.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Po prvej tretine vedú Švajčiari 2:0. Švajčiarský tím bol po celý čas lepším mužstvom. Obidva góly padli v presilovej hre. Prvý gól strelil Kevin Fiala a druhý Nino Niederreiter. Uvidíme čo nám ponúkne druhá tretina.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:01
Prebieha posledná minúta prvej tretiny.
18:31
Dubois pálil z ľavého kruhu. Genoni puk vyrazil. Švajčiari sú pri puku a idú opäť do útoku.
17:16
goalŠvajčiarsko dalo gól! Švajčiari využívajú aj druhú presilovú hru. Hneď po buly sa dostal k puku Roman Josi, ktorý tvrdo vypálil a NINO NIEDERREITER puk veľmi šikovne tečoval puk za chrbát Binningtona. Asistencie Roman Josi, Kevin Fiala.
17:11
Kevin Fiala nabil Josimu, ktorý z prvej vypálil. Binnington bol opäť v pohotovosti.
16:57
Jamie Oleksiak – 2 min., sekanie.
16:22
Andrighetto opäť v zakončení. Binnington puk chytil a prerušil hru. Následuje reklamný brejk.
15:06
goalŠvajčiarsko dalo gól! Švajčiari využívajú presilovú hru a idú do vedenia! KEVIN FIALA dostal parádnu prihrávku od Romaina Loeffela a strelou z prvej nedal šancu Binningtonovi v bráne Kanady. Asistencie Romain Loeffel, Sven Andrighetto.
14:35
importantTanev sa dostal v oslabení do samostatného úniku! Leonard Genoni ho vychytal!
14:10
Kanaďania sa výborne bránia. Švajčiari sa nevedia usadiť v pásme.
13:07
Jared McCann – 2 min., podrazenie.
12:59
Nico Hischier sa dostával do veľkej šance. Tiesnený dokázal zakončiť, ale bol faulovaný. Švajčiari si zahrajú presilovú hru.
11:34
Jung nahadzoval puk na bránu. Jeho pokis zablokoval Bedard. Kanaďania sú zatiaľ úplne bez šťavy.
10:23
Hischier vybojoval puk. Poslal ho na Martiho, ktorý švihom zakončil. Binnington schoval puk v lapačke a prerušil hru.
09:12
Švajčiari sú zatiaľ aktívnejší. Fiala hľadal prihrávkou pred bránou Hischiera, ale puk zrazil mimo hraciu plochu Parayko.
08:32
07:54
07:02
Fiala si to nachystal na strelu. Dobre zakončil, ale Binnington bol opäť pripravený.
06:40
Švajčiari zavreli svojho súpera v pásme. Josi pálil od modrej čiary. Následne zakončoval aj Fiala, ale Binnington výborne zakročil a puk chytil.
05:54
Brandon Tanev – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.
04:11
Parayko nahadzoval puk na bránu. Genoni si dal pozor a puk zachytil hokejkou.
02:55
Kukan pálil od modrej čiary. Binnington vyrazil betónom.
02:31
Sledujeme veľmi opatrný začiatok zápasu.
01:01
Andrighetto zakončil spoza Powera. Jeho strelu švihom vyrazil Binnington do rohu klziska.
00:34
Kanaďania si nerozumeli v rozohrávke a píska sa ich icing.
00:01
Úvodné buly získali hráči Kanady.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Kanada

Kanaďania idú zatiaľ turnajom v absolútnej pohode. Neprehali ani jeden zápas. Do vyraďovacej časti sa dostali z prvého miesta pražskej skupiny. Vo štvrťfínále narazili na reprezentíciu Slovenska, ktorú zdolali presvedčivo 6:3. Dnes majú proti sebe súpera s ktorým sa streli už v základnej skupine. Švajčiarsko zdolali tesne 3:2.

Švajčiarsko

Švajčiari skončili v pražskej skupine na druhom mieste a vo štvrťfinále vyzvali Nemecko. V tesnom zápase dokázali svojho súpera zdolať 3:2 a postúpili tak do semifinále. Dnes sa očakáva veľmi dobrý a vyrovnaný zápas. Uvidíme kto ho zvládne lepšie a zahrá si v nedeľú vo finále.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:20.

Pavúk MS v hokeji 2024

Domov»MS v hokeji 2024»MS v hokeji 2024: Švajčiarsko po nájazdovej dráme postúpilo do finále