Spišské derby so všetkým, čo k nemu patrí

Ilustračné.
Ilustračné. (Autor: archív)
Jozef Petruška|17. okt 2016 o 00:00

Kvalitu, červenú kartu a penalty videli diváci v súboji Prakoviec s Harichovcami.

PRAKOVCE. Sobotňajšou predohrávkou Prakovce – Harichovce (2:3) odštartovalo 11. kolo podtatranskej skupiny.

Prakovčania boli v tomto súboji miernym favoritom, lebo doma sa im na jeseň darí. Lenže o Harichovčanoch je známe, že kým doma sa trápia, vonku sú postrachom súperov.

„Bolo to tradičné derby so všetkým ako ma byť, dokonca nechýbala ani červená karta. V prvom polčase si súper vypracoval sľubné šance, ktoré ale nedokázal premeniť. Skóre sa menilo len po penaltových kopoch, ktoré si myslím boli odpískané právom, či už na našej strane, alebo na strane súpera. V druhom polčase po našej chybe súper vyrovnal a zápas bol znova otvorený. Po góle sme si vytvorili asi dve – tri tutovky, ktorými sme mohli rozhodnúť, ale nakoniec sa súper trafil z priameho kopu a bolo rozhodnuté. Za predvedený výkon si hostia zaslúžili vyhrať a právom si odnášajú tri body, ku ktorým im blahoželám,“ otvorene a objektívne zhodnotil prestížne spišské derby kapitán Prakoviec Marek Mihalik.

„Hostia aj o desiatich si dokázali vytvárať šance. Z našej strany to bol asi najhorší výkon za túto jeseň. Nedokázali sme upokojiť hru a s pribúdajúcim časom sme robili väčšie chyby.

Po tesnej prehre je v prakovskom futbalovom tábore troška smútok, lebo doteraz FK Prakovce patrili k príjemným jesenným prekvapeniam. Okrem toho, že získavali cenné jesenné body, aj na ich herný prejav boli len slová chvály.

„Jeseň nám vychádzala na jednotku, no potom prišiel smolný zápas s Levočou a teraz druhý zápas, kde sme doma stratili body. Mám pocit, ako by nám v závere jesennej časti dochádzal dych. Takže zatiaľ som s jeseňou len čiastočne spokojný, ale ešte máme pred sebou tri kolá, v ktorých môžeme získať nejaké body,“ skonštatoval prakovský kapitán Marek Mihalik.

Odmakané tri body

Harichovčania si pripísali na svoje konto už šieste víťazstvo. A len potvrdili, že vonku sa im hrá akosi ľahšie, ako na domácom trávniku.

„Do zápasu sme nemali dobrý vstup, už v 6. minúte sme inkasovali z pokutového kopu. Následne sme začali hrať aktívnejšie, dobre sme kombinovali, vytvárali sme si aj strelecké príležitosti, bohužiaľ naše zakončenie nebolo presné. V 27. minúte sa nám podarilo z pokutového kopu vyrovnať. Potom bola nášmu hráčovi udelená dvakrát v priebehu pár minút žltá karta a tak sme hrali viac ako polčas v početnej nevýhode. V poslednej minúte prvého polčasu sme inkasovali druhý gól, opäť z pokutového kopu. Druhý polčas sme v početnej nevýhode zvládli veľmi dobre, súpera sme prakticky celý druhý polčas tlačili, mali sme opäť pomerne dosť gólových príležitostí. Po rohu sme v 66. minúte D. Kleinom vyrovnali, v závere z priameho kopu rozhodol o našom víťazstve kapitán P. Pukluš. Chlapci zápas odmakali a dovolím si povedať, že sme možno trochu šťastne, no zaslúžene vyhrali. K výkonu rozhodcov sa nebudem vyjadrovať, kto na zápase v Prakovciach bol si obraz urobil. Môjmu mužstvu chcem za výborný tímový výkon poďakovať. Momentálne máme v Harichovciach veľa zranených hráčov, značne nám to narúša tréningový proces, takže takéto víťazstvo je pre nás v tomto zložitom období o to cennejšie,“ zbilancoval víťazné derby tréner SK Harichovce Jozef Štofko.