Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Rudňany doma s Medzevom stratili cenné body

Bez gólu sa doma bodovať nedá. Rudnianci na domácom trávniku podľahli Medzevu. (Autor: Jozef Petruška)
Jozef Petruška|Publikované 17. okt 2016 o 00:00

Hrali vyrovnanú partiu, ale rozhodol jeden presný zásah.

RUDŇANY. Zo spišských zástupcov v 4. lige Juh sú na tom jednoznačne najlepšie Krompašania.

Pri pohľade na tabuľku bolo jasné, že aj ostatní štvrtoligoví Spišiaci musia v závere jesene zabrať, lebo umiestnenie v dolnej časti tabuľky neveští nič dobré.

Stačil jeden gól

Kým Mária Huta v sobotu doma zdolala Kalšu, Hrabušice priviezli bod z Krásnohorského Podhradia, Folkmarčania vyšli bodovo naprázdno v Rožňave a najhoršie dopadli Rudňany, ktoré doma nestačili na Medzev (0:1).

„Doma sme vyšli síce naprázdno, ale nebol to vôbec zlý futbal. Strata bodov nesmierne mrzí, ale na druhej strane, Medzev sa u nás predstavil ako jedno kvalitné mužstvo, možno povedať, že jedno z najlepších v jeseni. Ani moji zverenci nehrali zle. Bol to zápas o jednom góle. Aj po tom, čo sme prehrávali, sme si vypracovali šance, ale nie a nie vyrovnať. Takému kvalitnému stretnutiu by skôr svedčila remíza,“ zbilancoval stretnutie tréner Rudnian Pavol Kubus, ktorý mal výhrady voči výkonu svojich zverencov, ale ťažké srdce mal aj na arbitrov.

„Neviem, či môžem alebo nie, vyjadrovať sa ako tréner k výkonom rozhodcov. Už druhý zápas boli z ich strany trošku čudné verdikty. Ale nejdem radšej do detailov, lebo v jednom prípade sa ruka v šestnástke posúdi ako pokutový kop, v inom zápase inak. Ešte raz len zopakujem, že v jeseni doplácame na našu najväčšiu slabinu a tou je premieňanie gólových šancí. V tomto smere sa musíme ešte v zostávajúcich kolách zlepšiť, na jar už to bude ešte náročnejšie,“

V štvrtoligovej tabuľke tak opäť sú tesne pri sebe Hrabušice, Veľký Folkmar a Rudňany.

Posledne menovaný klub čaká v nedeľu veľký súboj v Krompachoch. Rudnianci vždy vedeli prekvapiť na krompašskom trávniku.

Súvisiace články