Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Pri perínskych rybníkoch došlo k neuveriteľnému zvratu

Strelec dvoch dôležitých gólov Perína Gerhard Gluchman. (Autor: Rudolf Rondzik)
Rudolf Rondzik|Publikované 13. okt 2019 o 16:00

Dvojgólový Gluchman: Také víťazstvá sú najcennejšie.

PERÍN. Súboj lídra V. Košicko-gemerskej ligy a ambiciózneho nováčika (6:3) začal pomerne opatrne s miernou prevahou Perínčanov.

Avšak prvú naozajstnú šancu mal už v 11. min. Kónya z tímu Dvorníkov Včeláre, ale jeho strela po úniku iba lízala žrď.

V 20. min. odpovedal vydarenou strelou Koribanič, ale vysoký Fedor sa ochotne položil na zem a tento gólový pokus zlikvidoval.

Hosťom sa darilo ohrozovať súpera iba z rýchlych kontier a po jednej z nich v 34. min. Czingely s pomocou žrde rozvlnil sieť Perína.

O necelých desať minút sa po závare oprel do lopty Gluchman a po teči jedného z obrancov vyrovnal.

„Tento gól mi asi rozhodcovia nepripíšu, ale dôležité bolo, že to padlo a platil,” usmieval sa spoluautor vyrovnávajúceho zásahu.

Druhý gól mu už rozhodcovia nezobrali

Po návrate zo šatní sa domáca obrana ešte ani poriadne nerozostavila a čerstvo striedaný Rohály sa im dostal za chrbáty a sám zoči voči Takáčovi skóroval.

Otrasení Perínčania sa z hry úplne vytratili a Rohal nádherne trafil medzi žrde.

Až po hodine sa sa opäť zablýskalo aj pred bránou Dvorníkov-Včeláre, ale Jarušinský z výbornej pozície trafil iba žrď, no bol to povel na atak.

V priebehu piatich minút postupne Biroš, Plichta a napokon Gluchman dokonale otočili skóre.

„Aj tomu druhému pomohli súperovi hráči a žrď, ale ten mi snáď rozhodcovia už nezoberú, bola to rozstrieľaná lopta a nič jej nezabránilo, aby neznamenala skvelý zvrat v skóre,” pochvaľoval si tímového ducha Perínčanov po záverečnom hvizde populárny Džeri, ako ho všetci volajú.

Pollák: Dostali sme povestnú facku

A to ešte nebolo všetko. Kapitán Koribanič a Hegeduš uzavreli poltucet.

„Sme radi, že si držíme vedúcu pozíciu v našej skupine. Videli ste, i po zaspatom nástupe po prestávke sme to nevzdali. Jasné, nakopol nás kontaktný gól Biroša. Tento impulz sme potrebovali a rozbehli sme sa. Také víťazstvá sú najcennejšie,” uzavrel diškurz tridsiatnik Gerrard Gluchman.

Tréner hostí Dušan Pollák iba stroho konštatoval: „Mali sme súpera na lopate. No nepochopiteľne sme sa stiahli a vzadu plodili chybu za chybou. Výsledok je krutý, najmä z pohľadu faktu, že sme neboli horším tímom a ešte v polovici druhého polčasu sme mali tri body na dosah. Možno je to tá povestná facka, ktorú sme museli ako nováčik inkasovať a vrátiť sa nohami na zem,” skormútene uzavrel pohľad za práve skončeným zápasom kouč nováčika.

Autor: Rudolf Rondzik

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.