Prešovčania podľahli Nitre, tej sa podarilo zápas otočiť

Sportnet|14. apr 2018 o 19:13

Šarišania sú na piatom mieste v tabuľke.

FC Nitra - Prešov 3:2 (autor: Jozef Bedej): fotogaléria

15.4.2018

ZLATÉ MORAVCE, PREŠOV. Futbalisti FC Nitra na detašovanom vlastnom trávniku v neďalekých Zlatých Moravciach zvíťazili nad hráčmi Tatrana Prešov 3:2 v sobotňajšom zápase 5. kola skupiny o udržanie v rámci nadstavbovej časti najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy.

Nitrania sa po triumfe nachádzajú na 1. mieste tabuľky skupiny o udržanie, Prešov je piaty.

Priebeh stretnutia

Úvodné minúty stretnutia patrili domácim. Vo 4. minúte Šimončič prihral Kóňovi, ktorý z dobrej pozície prestrelil. V 6. minúte mal gól na hlave M. Fábry, ale Charizopulosov center z pravej strany poslal tesne mimo.

Do vedenia išli prekvapujúco hostia, keď v 16. minúte Micherda využil nedorozumenie v pokutovom území domácich a prízemnou strelou prekonal Hrošša.

V 28. minúte bolo už 0:2. Po ďalších zmätkoch v domácej obrane sa lopta dostala k voľnému A. Leškovi, ktorý prekonal Hrošša.

V 40. minúte sa skóre opäť menilo, to Nitranom vyšla parádna akcia s gólovou koncovkou Steinhübela.

Do druhého dejstva vstúpili Nitrania ofenzívne. V 48. minúte vychytal Steinhübela pozorný Lukáč. V 50. minúte A. Fábry posunul Kuníkovi, ktorého bomba letela tesne nad.

V 59. minúte Kóňa posadil loptu na hlavu Križana, výborný Lukáč opäť zachránil.

Tlak domácich silnel a zaslúžené vyrovnanie priniesla 62. minúta. Kóňov center z ľavej strany našiel na hranici malého vápna striedajúceho Vestenického, ktorý prudkou strelou k žrdi nedal Lukáčovi šancu.

Dokonalý obrat priniesla 68. minúta, keď Vestenický svojim druhým gólom poslal Nitru do vedenia.

V 72. minúte mal poistku na kopačke M. Fábry, toho v čistej šanci vychytal Lukáč.

Za predvedený výkon po zmene strán je víťazstvo Nitranov zaslúžené.

Hlasy trénerov

Ivan Galád, tréner Nitry: "Niekedy je asi dobré, že prehrávate 0:2, lebo vtedy zistíte akých hráčov máte v kádri. Napriek dvojgólovému manku sme verili vo víťazstvo, ktoré považujem za zaslúžené."

Anton Mišovec, tréner Prešova: "Stretnutie sa mi nehodnotí dobre, lebo sme stratili dvojgólové vedenie. Vypomstilo sa nám zníženie na 1:2 pred polčasovou prestávkou. Po zmene prišiel obrovský tlak Nitry. Trénerovi domácich vyšlo striedanie, a čo bolo veľmi dôležité do hry sa dostal Kóňa. Víťazstvo Nitry je zaslúžené."

Štatistika

5. kolo o udržanie sa

FC Nitra - 1. FC Tatran Prešov 3:2 (1:2)

Góly: 62., 68. Vestenický, 40. Steinhübel - 16. Micherda, 28. A. Leško. Rozhodovali: Horváth - Slyško, Pozor, ŽK: Charizopulos, Kotrík, Fabiš - A. Leško, Keresteš, Prikryl, Gatarič, 372 divákov.

zostavy a striedania:

Nitra: Hroššo - Kuník, Križan, Niba, Fabiš - Kóňa, Šimončič - Kotrík (46. Vestenický), Charizopulos (47. A. Fábry), Steinhübel - M. Fábry (75. Militosjan)

Prešov: Lukáč - Bartek, Dzurík, Prikryl, Sedlák (79. Trapanovski) - Keresteš - Micherda, Gatarić, A. Leško (56. Kraľovič), Grešák (76. Udeh) - Hošek

Tabuľka

Tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy 2017/2018 po sobotňajších stretnutiach 5. kola nadstavbovej časti (skupina o titul /1.- 6. miesto/, skupina o udržanie /7. - 12. miesto/):

12. Senica 27 3 7 17 21:51 16

Domov»Sportnet na východe»Prešovčania podľahli Nitre, tej sa podarilo zápas otočiť