Tóth konečne zdolal Úradníka, v šprintoch víťazstvá Volka

Chodec Matej Tóth počas finále Atletickej ligy 2020
Chodec Matej Tóth počas finále Atletickej ligy 2020 (Autor: TASR)
SITA|15. sep 2020 o 15:03

Košice hostili finále Atletickej ligy 2020.

KOŠICE. Slovenský atlét Matej Tóth vyhral chodecké preteky na 5000 m vo finále atletickej ligy v Košiciach.

Predviedol slovenský výkon roka 19:28,59 min a o vyše 25 sekúnd zdolal kolegu z Dukly Banská Bystrica Miroslava Úradníka.

Finále Atletickej ligy 2020 v Košiciach: fotogaléria

15.9.2020

Víťazstvo po troch prehrách

Úradujúci olympijský šampión z Ria de Janeiro na 50 km v tejto sezóne s Úradníkom trikrát prehral. Dvakrát na atletickej lige na 5000 m a nedávno na mítingu P-T-S v Šamoríne v súboji na troch kilometroch.

Tentoraz však Tóth, ktorý len nedávno ukončil dvojtýždňové sústredenie vo Vysokých Tatrách, s prehľadom zvíťazil.

"Tóth sa dostal na 7. priečku v tohtoročných svetových tabuľkách mužov. Tretí Daniel Kováč (21:09,11 min) na šiestu v juniorských," informoval špecializovaný web SAZ atletika.sk.

Dva košické triumfy Volka

Elitný slovenský šprintér Ján Volko má aj na sklonku sezónu špičkovú formu. Stovku vyhral vo svojom treťom najlepšom tohtoročnom regulárnom čase 10,34 s.

Mladíci Murcko (10,77) a Beladič (10,81) si zlepšili osobné rekordy.

Na 200 m pridal Volko ďalšie víťazstvo za 20,92 s, keď ako jediný na atletickej lige v tejto sezóne pokoril 21-sekundovú hranicu.

Na 400 m prekážok dominoval Martin Kučera časom 50,64 s, u žien bola najlepšia v osobnom rekorde Simona Takácsová za 1:01,45 min.

Domov»Ďalšie športy»Atletika»Tóth konečne zdolal Úradníka, v šprintoch víťazstvá Volka