Mužstvu sa nedarí, tréner ponúkol rezignáciu. Vedenie Popradu reagovalo

Popradu (v bielych dresoch) sa zatiaľ príliš nedarí. V pozadí tréner Vladimír Lajčák.
Popradu (v bielych dresoch) sa zatiaľ príliš nedarí. V pozadí tréner Vladimír Lajčák. (Autor: facebook FK Poprad)
Daniel Dedina|7. okt 2022 o 13:20

Problém nie je v trénerovi, tvrdí manažér klubu.

POPRAD. Doterajší priebeh sezóny futbalistom FK Poprad veľa dôvodov na radosť nepriniesol. Do tretej ligy síce vstúpili víťazne, ale v ďalších ôsmich kolách bodovali naplno už len v jednom prípade.

Zdalo sa, že gól v poslednej minúte znamenajúci výhru 2:1 nad Oravským Veselým by mohol mužstvo nakopnúť, avšak opak bol pravdou. Nasledovali prehry v Lipanoch 1:5 a uplynulý víkend doma s Lučencom 0:1.

Nelichotivé trináste miesto v tabuľke a až osem mínusových bodov v tabuľke pravdy, čo je spoločne s Fiľakovom najviac v súťaži, mali odozvu. Tréner Popradu Vladimír Lajčák ponúkol správnej rade klubu rezignáciu na svoj post.

S problémami rátal, ale...

V zápase proti Lučencu, v ktorom mal Poprad najmä po prestávke prevahu, chýbal mužstvu podľa Lajčáka moment prekvapenia.

„S problémami som rátal, pretože postavenie nového mužstva objektívne trvá istý čas, ale bol som presvedčený, že budem schopný z mladých odchovancov a navrátilcov pripraviť konkurencieschopné mužstvo, ktoré sa malo stať základom pre budúci rok,“ skonštatoval pre webovú stránku klubu.

„Moje predpoklady sa nenapĺňajú a keďže si uvedomujem svoju zodpovednosť za výsledky mužstva, ponúkol som správnej rade svoju rezignáciu na miesto trénera A mužstva,“ dodal.

Nie tréner, problém je iný

Správna rada rezignáciu Lajčáka neprijala, a tak zostáva naďalej vo svojej funkcii.

„Myslím si, že v trénerovi nie je problém. Príčinou sú skôr zranenia a tresty hráčov, ak nám vypadne päť-šesť hráčov, tak vtedy máme problém. Nemáme taký široký káder, aby sme to dokázali zaplátať a musíme si pomáhať s dorastencami. To sa prejavuje na našich výsledkoch,“ povedal pre Sportnet manažér FK Poprad Roman Pazúr.

Popradčania sa najbližšie predstavia v sobotu o 15.00 hod. na ihrisku Rimavskej Soboty. K zraneným hráčom im po zápase v Lipanoch pribudli ďalšie dve nútené absencie.

Kým obranca Juraj Kuc si už svoj trest odpykal, nigérijsky stredopoliar Bankole Adekuoroye dostal od disciplinárnej komisie trojzápasový dištanc za udretie súpera rukou do oblasti tváre v neprerušenej hre mimo súboja o loptu.

Daniel Dedina
Daniel Dedina sa venuje širokej škále športov, najčastejšie píše o slovenskom a svetovom futbale. V roku 2019 reportérsky pôsobil na majstrovstách sveta v hokeji i hokejbale, informoval o dianí na štyroch Medzinárodných maratónoch mieru.
Nachádzate sa tu: